vw2 1,3nz --wkładam serce a nie pali !!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gadamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 09, 2006 17:49
Lokalizacja: katowice

vw2 1,3nz --wkładam serce a nie pali !!

Post autor: gadamek » pt wrz 01, 2006 11:26

witam , to już nie wiem o co chodzi , miałem kłopoty OK! wymieniłem Halla , kopulkę z palcem, kable WN, świece, zawór pracy jałowej ( pseudo krokowiec!), jakiś tydzień z kawałkiem silnik pracuje w miarę zadawalajaco, a tu nagle po , dosc paskudnej nocy ( ulewy!). nie mogę odpalić niemrawe próby startu i nic!. Swiece odkręcam - mokre!- . sprawdzam czy mają iskre , jest !. nie zapali i juz !. a tak niedawno miałem z auta tyle radości , może ktoś mądry coś mi zasugeruję , nawet do mechanika nie moge podjechać ! -- acha - wymieniłem tez niedawno sonde lambda!,,,, pozdrawiam Adam



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt wrz 01, 2006 12:26

posprawdzaj wszystkie łącza elektryczne (kostki ) idące do krokowca kable od modułu do cewki wszystko co elektryczne skoro usterka nastapiła w deszczu ;ub po nim gdzies jest przebicie (wilgoć)



gadamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 09, 2006 17:49
Lokalizacja: katowice

2 dni już sucho , a zmian nie ma ??

Post autor: gadamek » pt wrz 01, 2006 15:34

przetarłem kable i kostki !, dajej zalewa świece , nawet wtedy gdy próbuję odpalić bez pedału gazu !.---nawet nie jęknie ?.może szlak trafił cewkę ?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt wrz 01, 2006 15:50

gadamek pisze:dajej zalewa świece
odłącz kabel idący do kopułki z cewki podłącz zamiast kopułki jakąs swiece przyłóz do masy zobaczysz czy bedzie iskra

[ Dodano: Pią Wrz 01, 2006 15:57 ]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... ht=#593658 sprawdz wieczorem kiedy będzie ciemno może gdzies bokiem ci iskra ucieka



Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » ndz wrz 03, 2006 12:45

Miałem to samo. Nagle i bez wyraźnej przyczyny wszystkie 4 świece diabli wzięli :( zainwestuj w nowe świeczki (odradzam Boscha) i pojeźdź trochę żeby się wygrzały.



Awatar użytkownika
Danielo85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr cze 28, 2006 22:05
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: Danielo85 » ndz wrz 03, 2006 13:53

a ja mam pytanie wlasnie co do swiec. Czy do naszego 1.3 NZ a u mnie dodatkowo z gaze te swiece
beda dobre? zamierzam kupic, ale wole skonsultowac. I czy cena jest dobra na allegro?


[img]http://img145.imageshack.us/img145/7367/vwgolfplusercu4.jpg[/img]

gadamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 09, 2006 17:49
Lokalizacja: katowice

możę właśnie to komputer???

Post autor: gadamek » ndz wrz 03, 2006 17:16

ponownie witam !- wczesniej podjety watek -. tak jak pisałem paliwo podaje , iskra jak byk , a nie
pali , próba rozruchu wystarczy , aby kompletnie zalało swiece !, smierdzi paliwem !, Zrobiłem
taki test ------- odkręciłem aparat zapłonowy , z kopółki wyciagłem kabel WN, ten od cewki,
zblizyłem końcówkę blisko masy , następnie krótkim ale zdecydowanym ruchem .ręka za palec,
obracałem co 1/4 obrotu- cykl zapłonu!-.iskra przeskakiwała nie zaraz po załaczeniu wtrysku ,
lecz w
róznych momentach .A nawet podawało paliwo ciągle przez 2 przeskoki iskry ( takie odniosłem
wrażenie!), Stąd mój wniosek że to broi komputer - może się mylę - wypiołem go z podszybia ,
kilka
pinów totalnie zaśniedziałych, trochę przeczyściłem potew WD-40, i załozyłem , ale dalej
nie
gada !!!.Trzeba napewno dokładniej te styki przeczyścić .No ale jak się porobiło w kompie to
jak
to sprawdzić czy jedynie warsztat?> może jeszcze moduł , sam niewiem pozdrawiam ADAM



Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » pn wrz 04, 2006 13:05

gadamek pisze:.A nawet podawało paliwo ciągle przez 2 przeskoki iskry ( takie odniosłem
wrażenie!), Stąd mój wniosek że to broi komputer -
Taka jest uroda wtrysku DIGIJET, podaje paliwo do wszystkich cylindrów jednocześnie ( o ile dobrze pamiętam podawana jest do każdego cylindra połowa dawki paliwa)



gadamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 09, 2006 17:49
Lokalizacja: katowice

j/w

Post autor: gadamek » pn wrz 04, 2006 17:03

nic nie wskurałem , komputer czyściutki , wszędzie gdzie możliwe przejrzałem , odholowałem do fachmanów , przedstawiłem o co chodzi , zapewnili że za 3 godz. bedzie chodził jak zegarek , czegam !?!?!. myślę że może przeskoczył rozrząd, i stąd te jaja , . ale dobra zobaczymy co poradza fachowcy i za ile kasy ! . dam znać jaki będzie finał Adam



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » pn wrz 04, 2006 17:20

Danielo85 pisze:a ja mam pytanie wlasnie co do swiec. Czy do naszego 1.3 NZ a u mnie dodatkowo z gaze te swiece
beda dobre? zamierzam kupic, ale wole skonsultowac. I czy cena jest dobra na allegro?
Z katalogu wynika ze bedą :grin: Ja tez je mam i polecam



gadamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 09, 2006 17:49
Lokalizacja: katowice

wracam do tematu może ktoś skorzysta !

Post autor: gadamek » czw wrz 07, 2006 17:07

to sie dopiero narobiło!?. fachowiec w warsztacie (właściciel!)po diagnozie stwierdził jednoznacznie , to padnięty komputer , kupiłem 2 dobry 200zł koszt !. przynosze podłaczamy a tu nadal nic , krew mnie chce zalać , on mi mówi zostaw pan do jutra to pogrzebiemy , ja mu na to, niech do diabła ktoś wreszcie pomysli co jest grane ( komputer dobry a my go zamieniamy?). podszedł niepozorny chłopaczek pracownik , pyta a kable WN. to lakiej firmy założyłem bo widzi nowe są !. Ja mówie JANMOR-, ŚCIAGNOŁ ZE SWIEC WYŻUCIŁ METALOWE OSŁONY ZAŁOŻYŁ , I AUTO ODPALIŁO !.. PRZY GAZOWANIU WYWALIŁO OLEJ ODMĄ - PALIWO CHYBA ZE 2 LITRY DOSTAŁO SIE PRZEZ TE WSZYSTKIE PRÓBY DO OLEJU , NOWY OLEJ I FILTR !.Wniosek to waliło przebicie nao słonach nowych kabli ! I tak renomowana firma skasowała mnie 160zł i mam komp za 200zł . a do tego nie wiem czy nie wrócić do starych orginalnych bosch kabli!. czy jeżdzić na tym janmorze!wniosek jeden sprawdzasz iskrę na świecy jest , a jednak na osłone jest przebici!, to tyle co do tego wontku może ktoś miał podobny przypadek , pozdrawiam Adam



kornikkiller
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 25, 2006 16:20
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: kornikkiller » czw wrz 07, 2006 17:18

jeżeli masz metalową osłonę na kopółce to ją wywal i zamontuj całość bez niej. to powinno pomóc. jak ją zachlapiesz wodą to zawsze robi się przebicie i zalewa świece. nie wiem kto i po co wymyślił tą osłonę, jest ona w zupełności niepotrzebna.


stop wariatom drogowym !!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości