[MK2 RP] GAZ jaka jest tego przyczyna??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
VWelvis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt sie 08, 2006 11:44
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

[MK2 RP] GAZ jaka jest tego przyczyna??

Post autor: VWelvis » czw lis 09, 2006 10:51

:bigok: Witam All

Moje pytanie jak widac w temacie ,tyczy sie Czujnika przepustnicy .
Mam problem z obrotami , jak tylko kluczyk przekreczam to pedal mi od gazu idzie w dol , jest to bardzo odcowalne ,przedl urochomieniem silnika szlysze jak silniczek korkowy chodzi mi , otwiera przepustnice i zamyka i tak kilka razy i po pewnym czasie ustaje .
I tu moje pytanie czy czujnik przepustnicy mogl walnac i odrazu po odpaleniu wbija sie na 3000- 4000 obr i nie ma roznicy czy na zimnym czy na cieplym ?
czekam na szybka odp. bo auto jest mi potrzebne do pracy .
Jak bedzie jakis zlot serdecznie sie odwdzecze :kufel:
powiem ze reset kompa nic nie pomaga . :bajer:

[ Dodano: 09 Lis 2006 14:19 ]
Juz wiem co jest nie tak ze obroty mi wchodzily na 3000 zara po odpaleniu .
Z podlonczona istalacja LPG silnik mi wchodzil na obroty zarowno jak i na PB i na gazie po odlonczeniu od czewki zasilania gazu i ponownym urochomieniu silik pieknie chodzi na poziomie 1000 obrotkow .
Pojechalem sobie na wycieczke na 1h i jak noga uja nic sie nie dzieje super rowna praca i myslalem ze moze samo przeszlo ale dojechalem do domu zgasilem silnik podlonczylem LPG spowrotem do zasilania odpalilem i zlow na 3000 i nie schodzi .
Wiec mysle ze Musze jechac do serwisu aby mi sprawdzili LPG jak narazie mykam sobie na BP :) co wy na to ??
I jaka czes mogla Pasc ???
Ostatnio zmieniony czw lis 09, 2006 15:13 przez VWelvis, łącznie zmieniany 1 raz.


VWelvis pozdrawiam

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw lis 09, 2006 18:28

zadna rp tak ma odlacz sobie kleme plusowa na 2 godziny



Awatar użytkownika
VWelvis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt sie 08, 2006 11:44
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: VWelvis » sob lis 11, 2006 08:03

a pewen jestes ze to pomoze cos , juz odlanczalem kleme i jakos nic mi to nie pomagalo narazie jezdze na Bp teraz szczeze zaluje ze go zagazowalem . ale co tam na blendach sie uczy .


VWelvis pozdrawiam

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob lis 11, 2006 10:34

gazownicy zawsze grzebia przy potencjometrze przepustnicy zawsze tam zmniejszaja obroty ale nie zawsze robia to fachowo tylko na sluch,wez poczytaj wstecz o silnikach rp a pisalismy tam jak sie ustawia obroty na potencjometrze



Awatar użytkownika
VWelvis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt sie 08, 2006 11:44
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: VWelvis » sob lis 11, 2006 20:29

chyba sonda mi padla bardzo mocno kopci duzo pali 19 litrow na 100km i na gazie przejade 230 km na 33 litrach i tak samo mi kopci na czarno , odlanczalem sonde i tak samo kopci ale moze to byc przyczyna filtra powietrza ?? peknetej roly dolnej od filtra do kolektrola ??? a gaz strasznie jest zamulany bo zanim rospedze sie na 1 biegu lub 2 to juz dawno cienki mi wyprzedza ,jestem wkurzony troszke ale musze duzo zrobic jeszcze widocznie przy aucie .
Czytalem posty wczesniejszetroche mi pomogly .
Odlonczylem klemy na pol dnia i podlonczylem spowrotem jak narazie dziala a ile to nikt nie wie.
W dodatku chyba masy dobrej nie mam bo swiatlam mi migaja na desce rodzielczej i nawet lapka w podsuficce a moze to cos innego.
i pewnie filtr paliwa mam zasyfiony .
co myslisz o tym piotr2, ??

[ Dodano: 11 Lis 2006 19:30 ]
jak narazie czeka go garaz:(:(:( dopuki nie opanuje zbyt duzego spalania .


VWelvis pozdrawiam

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob lis 11, 2006 22:14

jak kopci na czarno to zla mieszanka paliwo powietrze.moze byc sada ale jak ją odlaczysz komputer wskakuje w tryb awaryjni i pali wiecej ale raczej powinien jechac normalnie(rozpedzanie sie)a filtr powietrza wywal na prube i przejedz sie zanim nowy kupisz.ze mulowaty moze byc filtr paliwa ale ja mysle skoro kopci na czarno to i przez to jest slaby.ja bym sie spytal gazownikow czy ruszali potencjometr przepustnicy jesli tak i na sluch tylko regulowali obroty to wiadomo ze tam *#cenzura#*.(zawsze tam przy montarzu gazu lapy pchaja)



Awatar użytkownika
VWelvis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt sie 08, 2006 11:44
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: VWelvis » sob lis 11, 2006 22:19

chenie bym tam pojechal i sie zapytal "fachowcow" ale idjoci zlikwidowali zaklad . Ale dzieki za info mniej wiecej wiem co mam robic jutro jade na Gielde Gliwicka troszke czesci pokupoje i w poniedzialek bede sie bawil kiedys na spocie jakims wiekszym odwdzecze sie tobie i homskemu piwkiem . Bo bardzo fajne odpowiadacie na problemy duzo postow juz waszych przeczytalem i bardzo duzo sie zeczy dowiedzialem o ktorych nie mialem zielonego pojecia . Ale co zrobic czlowiek czale zycie sie uczy :) :bigok:
Ostatnio zmieniony sob lis 11, 2006 22:25 przez VWelvis, łącznie zmieniany 1 raz.


VWelvis pozdrawiam

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob lis 11, 2006 22:22

ustaw sobie przepustnice jak gdzies tam pisalismy i zmien ten brzydki wyraz bo moderator ci ostrzezenia da.



Awatar użytkownika
VWelvis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt sie 08, 2006 11:44
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: VWelvis » sob lis 11, 2006 22:27

oki zmienione musze poszukac znowu temat poczytam sobie i w poniedzialek sproboje na doswiadczeniu prob i bedow :)


VWelvis pozdrawiam

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob lis 11, 2006 22:49

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... r&start=30

[ Dodano: Sob Lis 11, 2006 21:54 ]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... ht=#702207



Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Post autor: golfiarz1 » ndz lis 12, 2006 19:28

zobacz czy jak przelanczasz na gaz niechodzi na benzynie i na gazie razem ja tak mialem padl przekaznik odlaczajacy wtrysk benzyny i jak przelanczal na gaz to chodzil na gazie i benzynie i mial wysokie obroty albo cos z centralka od gazu



Awatar użytkownika
VWelvis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt sie 08, 2006 11:44
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: VWelvis » pn lis 13, 2006 10:38

golfiarz1
dzienki za inffo dzis zobacze jak cos dam znac .
Dzis zaczne jezdzic po szrotach i kupywac czesci ktore sa drogie a potrzebne a te tansze kupie w sklepie , wymienie kilka zeczy i zobaczym co to moze byc .
Ale pewien jestem jednego SONDA mi na bank padla .
Bede informowal co zrobilem i co pomoglo a co nie ... :bigok: :bajer:


VWelvis pozdrawiam

Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Post autor: golfiarz1 » pn lis 13, 2006 20:41

sonde w tym modelu prosto sprawdzic odlacz przewod od sondy i zobacz czy jest jakas roznica powinien przelaczyc sie w tryb awaryjny jesli niebedzie roznicy to sonda padla jesli inaczej pracuje jest dobra jak chcesz sprawdzic czy gaz chodzi bez benzyny poprostu zdejmij wtyczke ta co jest podpieta z przodu wtrysku jezeli bedzie chodzil na gazie dobrze to znaczy ze cos jest z przelanczaniem z benzyny na gaz



Awatar użytkownika
VWelvis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt sie 08, 2006 11:44
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: VWelvis » pn lis 13, 2006 21:40

golfiarz1,
Witam serdecznie
Dzis robilem prz aucie sonde mam na 100% padnieta bo zadnej roznicy ona nie robi .
A gaz chodzi ale jest zamulony a jak cos odbije to wali na obroty .
to robil mi tak wczesniej , dzis zrobilem duzo zeczy przy aucie ,
1 wymiana filtrow i rola laczaczej kolektor- filtr powietrza .
2 wymiana uszczelek bod gluwica i deklem
3 dolozenie 2 kabli z masa .
efekt jak narazie nie dymi na czarno nie faluje nie wskakuje na obroty , ale zobaczymy czy te obroty sie utrzymaja na bezynie super ale gaz mnie jeszcze zastanawia ale mysle ze filtr gazu mam do wymiany bo przejechalem na gazie jakies 60 tys km i jeszcze nie wymienialem go .
ale dzieki za pomoc jeszcze bede pisal co zrobilem teraz ide spac bo do roboty mam na 00;00 trzymcie sie ...

[ Dodano: 18 Lis 2006 12:42 ]
Wszystko jest ok juz Po wymianie tych zeczy o ktorych pisalem wczesniej chodzi narazie jak talala tylko ma bardzo wysokie spalanie gazu spala mi 36 litrow na 230km w rochu miejskim , czyli wychodzi na ok 18 litrow /100/km
i to samo z benzyna i nie wiem co jest grane .
dodam jedynie to ze sondy jeszcze nie wymienilem to moze byc ten powod ??
Pomuzcie mi aha piotr2, masz moje uznanie i klikam to co trzeba.
golfiarz1, ty tez mi pomogles wiec nie robie losowania .
Wiec pozdrawiam i czekam na pomoc


VWelvis pozdrawiam

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości