[ALL VW] Jak uzyskac dzwiek G60 w kazdym aucie?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » sob wrz 16, 2006 15:06

Nie za dużo powietrza bo jego nigdy nie jest za dużo tylko za mało paliwa. I nie ma tu znaczenia prędkość tylko obroty silnika.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
wójaszek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: pn paź 17, 2005 23:23
Lokalizacja: NIDZICA - brama na VWARMIĘ I MAZURY
Kontakt:

Post autor: wójaszek » sob wrz 16, 2006 18:29

Pinhead pisze:Nie za dużo powietrza bo jego nigdy nie jest za dużo tylko za mało paliwa. I nie ma tu znaczenia prędkość tylko obroty silnika.
tak jak pisze kolega powietrza nigdy za duzo zdejmij sobie obudowe filtra powietrza z gaźnika i przejedź sie kawałek dopiero usłyszysz ryk i zasysane powietrze a silnik i tak bedzie miał taką samą dynamikę :P

[ Dodano: Sob Wrz 16, 2006 18:32 ]
aha i dodam że ja te dziury mam od 3 miesięcy i nie zauważyłem wogóle wzrostu spalania , jedynie troche uciążliwy jest hałas w trasie jak jedziemy z wdepniętym pedałem gazu w podłoge (ja ten problem rozwiązuje tak: zdejmuje obudowe i wycięte dziury owijam szeroką taśmą klejąca :D i wszystko wraca do seryjnego dźwieku


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=217495][img]http://img516.imageshack.us/img516/3865/c6b24316065aee5c.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Radek GTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 22:34
Lokalizacja: Lipno

Post autor: Radek GTI » ndz lis 19, 2006 01:54

To tak dla posiadaczy PFów
Dziś przy okazji regulacji gazu zabrałem się za filtr powietrza i oczywiście wywaliłem ten tłumik dolotu. Niestety u mnie przy silniku PF nie zrobiło to rożnicy w dźwięku, nic ala G60, poprostu niesłyszalne zmiany:( Za to na gazie autko zaczęło lepiej przyspieszac jadnak co dziwne pojawiły sie problemy na benzynie w postaci dławienia sie silnika na niskich obrotach i wyższym biegu. Ostatecznie zrezygnowałem z tej przeróbki która w PF chyba ma wiecej wad niż zalet a szkoda:(



Dr.Adi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: Dr.Adi » pn maja 25, 2009 15:14

odgrzebany temat ale nie będę pisał nowego . Jak ta przeróbka tyczy się silników turbodoładowanych AUP AWT itp. (1.8T) może zaszkodzić silnikowi z turbiną czy wogulę jest taka możliwość ?



Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Post autor: dziabi3 » pn maja 25, 2009 15:26

panowie posiadam golfa 1,4 z filtrem od golfa 2 i tam też jest taka zwierzaka tylko nie w błotnik wkomponowana tylko zagięta ku chłodnicy

ale nie o tym miałem pisać

ja mam taki pomysł w głowie aby zrobić taką okrągłą puszkę lub przerobić oryginalną na taką jak mają np mustangi czyli spud obudowy i pokrywa a boki gołe

ja jak zdejmę tą okrągłą pokrywę z filtra to mój 1,4 wydaje dźwięki jak małe vr6 ponieważ filtr jest nad sama gardzielą

cos takiego i w dodatku wlot na masce

Obrazek

ciekawe jakby storze zamontował prosto nad przepustnica??
Ostatnio zmieniony pn maja 25, 2009 15:29 przez dziabi3, łącznie zmieniany 2 razy.


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 91 gości