Coś dziwnego się dzieje z moimi hamulcami...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

HaiFisch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt paź 29, 2004 18:20
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW JETTA mk2

Post autor: HaiFisch » czw mar 03, 2005 22:49

mi też szura w prawym bębnie przy hamowaniu, ale czekam aż zrobi się ciepło to oglądne co tam sie porobiło


[url=http://www.tkk.org.pl]TUNING KLUB KRAKÓW[/url]

mortas
Fuel is my Blood
Fuel is my Blood
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 03, 2004 01:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: mortas » czw mar 03, 2005 23:08

No to widzę problem szurania występuje masowo, u mnie też szura ale tylko przy pierwszym hamowaniu, jak wyjade rano.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=47926]>>MOJA BYŁA LALECZKA<<[/url]
[url=http://avatars.jurko.net][img]http://img1.jurko.net/avatar_14129.jpg[/img][/url]

www.konstel.webs.com

skuri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 01:11
Lokalizacja: Gdańsk-Uk

Post autor: skuri » czw mar 03, 2005 23:24

U mnie tez szura, slyszalem ze to wina zerwanej linki recznego hamulca ew.luznej ale co to ma do szuranie to nie wiem pozatym trzebabedzie to rozebrac i na spokojnie sprawdzic.



Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » czw mar 03, 2005 23:43

skuri pisze:U mnie tez szura, slyszalem ze to wina zerwanej linki recznego hamulca ew.luznej ale co to ma do szuranie to nie wiem pozatym trzebabedzie to rozebrac i na spokojnie sprawdzic.
Mi też "szura" widocznei "te typy tak mają".
Ale na poważnie to też się zastanawiełem czy to nie brak okładzin na szczękach ale skoro mówicie że u Was jest jeszcze sporo to nie wiem...
P.S. Na ręcznym zimą nie zostawiam samochodu.



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » pt mar 04, 2005 02:31

Jeśli chodzi o tylne hample to u mnie też szura.Pojechałem z tym do mechanika,bo myślałem,że bębny na wykączeniu,a ten mi mówi,że wygladają jak nówki.Posmarował przeczyścił i dalej szura.Przyzwyczaiłem sie już.Natomiast z przodu czuję bicie po pedale hamulca podczas hamowania z dużej prędkości i czasami trochę kierownica tez poczepie ,ale nie zawsze.Kiedys nawet jechałem z dość szybko i musiałem sie nagle zatrzymać i skręcic w prawo,lecz nie wyrobiłem i tak pojechałem prosto,a to dlatego,że im mocniej mu daje po hamplach tym siła hamowania jest gorsza.



Awatar użytkownika
emge
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lut 08, 2005 20:16
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: emge » pt mar 04, 2005 09:29

Tez mi szuralo i nawet wymienilem szczeki. Jakiez bylo moje zdziwienie, kiedy to po wymianie przednich tarcz i klockow ustapilo. Dal bym sobie reke uciac, ze to tylne, a jednak widocznie przenosi sie po budzie. Co do bicia to sprawdz wszyskie elementy gumowe w zawieszeniu, koncowki bo jak sa luzy przy hamowaniu bije.



zombek

Post autor: zombek » pt mar 04, 2005 09:46

Tiaaa.... ja mam ten sam problem. Zawiozlem nawet do mechanika. Powiedzial, ze tarcze sa spoko i to nie od tego. Przesmarowal to jakims stuffem i zlozyl spowrotem. Przez jakis czas nawet nie szuralo, ale po kilku dniach znowu zaczelo. Co prawda jak sie autko rozgrzeje to mija, ale generalnie rowniez nie wiem co to za ustrojstwo !

zombek



czerepacha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 23:52
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: czerepacha » pt mar 04, 2005 12:04

czy my wszyscy ktorym cos szura slyszymy szuranie tylko prawego bebna??



Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

Post autor: Agamek12 » pt mar 04, 2005 12:46

czerepacha pisze:czy my wszyscy ktorym cos szura slyszymy szuranie tylko prawego bebna??
Ja słyszę z obu.


Dawno temu był Golf mk2, potem cośtamcośtam, a teraz:
Ford S-max mk2 i Nissan Qashqai J10.

Awatar użytkownika
Lisu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw sty 20, 2005 17:15
Lokalizacja: stolica
Kontakt:

Post autor: Lisu » sob mar 05, 2005 13:31

WITAM!
JA TEZ SLYSZE TO SZURANIE,ALE BARDZIEJ Z TYLU!
CZASEM CZUJE DELIKATNE DRGANIE PRZY HAMOWANIU.
WIDOCZNIE TEN TYP TAK MA!



prome12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 01:34
Lokalizacja: Gostyń
Kontakt:

Post autor: prome12 » pn kwie 25, 2005 23:57

Mi też szura i szura ale tak jakoś pulsacyjnie i już tylko podzas hamowania. Na początku myślałem, że kapcia złapałem bo mi coś tak strasznie tam biło ale już przestało i teraz tylko szura i szura. Rozebrałem bęben dzisiaj i tam wszystko jest ok.


Carpe Diem - Memento Mori

BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » wt kwie 26, 2005 07:24

motorufus pisze:
Agamek12 pisze:Ja mam lepszy numer: jak hamuję, to słyszę z tylnych bębnów szuranie. Byłem przekonany, że skończyły mi się szczęki. Pojechałem więc do Shell Autoserv, zdjęli mi bębny i okazało się, że szczęki są prawie nowe. Oczyścili więc mi tylko szczęki i bębny, założyli i dalej mi szurają. Ale trudno, trzeba będzie się do tego przyzwyczaić.
Mam identyczny problem i szczęki równiez okazały się jak nowe. to szuranie ustępuje po kilku gwałtownych achamowaniach ale zawsze potem powracają nie wiem co się dzieje

co do bicia to w mk1 GTI (tarcze wentylowane) miałem takie zdażenie że tarcza pękła w środku między warstwami zewnętrznymi rozwarstwiając się. Podczas chamowania strasznie biło i znim to znalazłem to sporo nerwów straciłem
a czy ktos sprawdzil wymiar bebna jezeli jes juz pzrzekroczony wymiar graniczny badz jest za duzy rant niestety bebenek do wymiany jezeli wymiar jest ok to przetoczenie rantu bebna wystarczy i szuranie przy hamowaniu ustanie :)



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » wt kwie 26, 2005 07:30

ck pisze:Jeśli chodzi o tylne hample to u mnie też szura.Pojechałem z tym do mechanika,bo myślałem,że bębny na wykączeniu,a ten mi mówi,że wygladają jak nówki.Posmarował przeczyścił i dalej szura.Przyzwyczaiłem sie już.Natomiast z przodu czuję bicie po ******* hamulca podczas hamowania z dużej prędkości i czasami trochę kierownica tez poczepie ,ale nie zawsze.Kiedys nawet jechałem z dość szybko i musiałem sie nagle zatrzymać i skręcic w prawo,lecz nie wyrobiłem i tak pojechałem prosto,a to dlatego,że im mocniej mu daje po hamplach tym siła hamowania jest gorsza.
jezeli masz mozliwosc przeloz cale kola z przodu na tyl i sprobuj pohamowac zobacz czy nie ma poprawy jak bedzie mozesz szukac nowych felg (otwor piasty ew. otwory srob mocujacych ) nie czesto to wystepuje ale ostatnio przerabialem taki przypadek.



DUSZCZO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn paź 18, 2004 16:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DUSZCZO » wt kwie 26, 2005 09:22

ja mam inny problem. kiedy hamuję czasami w końcowej fazie hamowania pedał zaczyna robić się miękki i coraz głębiej wpada w podłogę.
Raz mi się zdarzyło, jak stałem na światłach i trzymałem nogę na hamulcu pedał powoli zaczął mi wpadać w podłogę i samochód zaczął ruszać. "Dolegliwość" ustępuje kiedy wcisnę ponownie hamulec.

Co to może być ?


Pozdrawiam
Duszczo

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości