Mycie lamp

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vudu
Pierwszy Sekretarz
Pierwszy Sekretarz
Posty: 146
Rejestracja: pt sie 27, 2004 08:52
Lokalizacja: Polen

Post autor: vudu » sob mar 05, 2005 11:31

mi raz w mk1 szkło odpadło i zostało gdzies na ulicy, w zimie, załozyłem inne okleiłem i odblask nie zeszedł i szczelnosc była ...


[b] I sekretarz PZPR vwgolf.pl [/b]

Awatar użytkownika
emge
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lut 08, 2005 20:16
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: emge » sob mar 05, 2005 12:57

Wystarczy podwazyc klosz, wyjac i jeszcze raz wkleic silikonem (zwyklym bezbarwnym). Gdyby pekl to w sklepach zamienniki dyszke z hakiem kosztuja NEW :) (Golf II)



azja1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn sty 17, 2005 18:42
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: azja1980 » sob mar 05, 2005 13:09

emge pisze:Wystarczy podwazyc klosz, wyjac i jeszcze raz wkleic silikonem (zwyklym bezbarwnym). Gdyby pekl to w sklepach zamienniki dyszke z hakiem kosztuja NEW :) (Golf II)
Dyszke z hakiem??To tanio u Was!!! W Kraku nowa nieorginalna kosztowala rok temu 55zl...



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » sob mar 05, 2005 16:27

skloejanie sklejaniem ale ja pytam jak je przed tym sklejeniem wyczyścić żeby lustro nie dostało po dupie.
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
peterson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: czw lut 24, 2005 14:11
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: peterson » sob mar 05, 2005 16:50

Corvax ma chyba racje ze najlepiej bedzie umyc woda z mydlem. Sprobuj moze sama woda a jak sie nie da to wez z mydlem. Jak cos zrobisz z tym fantem to daj znac bo jestem ciekaw tak jak pewnie cala reszta czym to czyscic Jestem ciekaw czy w sklepie nia ma jakis plynow do czyszczenia lamp od srodka...


Piotrek

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » wt kwie 05, 2005 06:10

No dobra,na dniach zabieram się za czyszczenie,tylko teraz mnie uświadomcie czym to ppotem skleić żeby było dobrze,tzn.szkło do lampy czym przykleić tak żeby potem mi gdzieś nie wypadło.
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » wt kwie 05, 2005 06:20

dobry będzie klej do szyb, może też silikon bezbarwny



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » wt kwie 05, 2005 06:36

no to klej czy silikon bezbarwny,nie chce żeby wyleciało szkło potem na światłach.
:(


No cóż , na sprzedaż
:(

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » wt kwie 05, 2005 06:41

to lepiej sklej klejem będzie mocniejsze



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » wt kwie 05, 2005 09:15

marceliii pisze:moje sa nieszczelne bo po deszczu parują,więc chce je umyć,tylko boje się żeby lustra szlak nie trafił po takim zabiegu.
Umyć oczywiście od wewnątrz.
:)
tylko po takim zabiegu jak zdejmiesz lampy potem dobrze ustaw, zebyś po oczach nie zaiwaniał ludziom albo pod samo auto nie swiecił!!!!!!!!


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
-oli-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: ndz lut 27, 2005 20:48
Lokalizacja: Kluczbork, Olesno woj.opolskie
Kontakt:

Post autor: -oli- » wt kwie 05, 2005 10:45

Hej;-) ja jak myłem lampy od środka to tylko i wyłącznie moją mega extra mixturą ( gorąca woda i "Ludwik" płyn do mycia naczyć ;-)) efekt murowany. Pożniej trzeba dobrze wypłukać taką lampę. Lustro wyglądało jak nowe tylko było trochę z tym zabawy ale było warto;-) Pozdrawiam



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » wt kwie 05, 2005 11:51

A skąd taki klej wziąść?
Jaki to ma być?
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

morphius1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw cze 14, 2007 20:18
Lokalizacja: nowy śląsk :)

Post autor: morphius1 » wt cze 19, 2007 15:59

popytaj w sklepach motoryzacyjnych o silikon klej silikonowy bezbarwny no podklejania reflektorów (przeważnie mają ale ten wysokotemperaturowy do silnika a nie o taki nam chodzi) one z reguły są do wszystkiego na allegro spora tubka kosztuje 8 zl, ostatnio mam problem z parującym reflektorem narazie nie będę go rozklejał czy wymontowywał --po myciu auta okazało się po zdięciu klapki z tyłu (tej od wymiany żarówek z uszczelką) że uszczelka jest mokra z boku zostawiłem na słońcu otwarty reflektor jakieś 10 minut para zeszła w tym czasie odkleiłem uszczelke posmarowalem plastik silikonem na silikon położyłem cieńki sznurek na to znowu posmarowałem silikonem i położyłem starą uszczelke trzeba przyłożyć zdeka siły żeby ją zamknąć teraz ale wśrodku panuje chyba próznia ;;-)) bo pary narazie nie widać :bigok: aha w sumie można się obejść bez sznurka czy stosowania podkładki pod starą uszczelkę bo silikony te mają fajną zalete smaruje się warstewke np 3 mm zostawia na 15 minut a drugą powierzchnię smaruje się czymś tłustym można wtedy spokojnie połączyć i rozłączać elementy bo powstaje nam uszczelka :bigok: i pamiętajcie że jak paruje reflektor to pierwsza rzecz pomyślec jak go uszczelnić żeby nie parował a potem czyszczenie ten pomysł ze zrobieniem dziurki też wydaje się sensowny



maniek128
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: śr gru 01, 2004 17:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: maniek128 » wt cze 19, 2007 16:49

-oli- pisze:Hej;-) ja jak myłem lampy od środka to tylko i wyłącznie moją mega extra mixturą ( gorąca woda i "Ludwik" płyn do mycia naczyć ;-)) efekt murowany. Pożniej trzeba dobrze wypłukać taką lampę. Lustro wyglądało jak nowe tylko było trochę z tym zabawy ale było warto;-) Pozdrawiam
Witam
Polecam ostatnie płukanie wykonać wodą destylowaną by nie pozostały zacieki od kamienia



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 88 gości