odciecie zapłonu przeciw złodzieja

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mikil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: sob wrz 25, 2004 23:24
Kontakt:

odciecie zapłonu przeciw złodzieja

Post autor: mikil » śr paź 20, 2004 18:48

mam pytanko
chce zrobic w moim autku odciecie zaplony znajomi mi mówili ze moze dac wyłacznik na pompe paliwa, klopot jest w tym ze auto ma byc przerobione na gaz i wylaczenie pompy moze za wiele nie daca

a pytanie w ktorym dac wylacznik z tego co wiem aparat zaplonowy ma trzy kable (chodzi o te niskiego napiecia)
jeden idzie do masy (chyba brazowy)
drugi do "komputera" (chyba zielony)
trzeci do wyłacznika zapłonu (chyba czarny)
kolorow nie jestem pewny dlatego prosilbym o potwierdzenie
ale chodzi o to ze nie wiem gdzie wpiac wylacznik szeregowo do wylacznika zaplonu czy moze gdzies indziej

jak ktos ma jakies pomysly czekam na propozycje


.zycie to surfing wiec nie boj sie fal.


..:: VW VENTO 1.8 GL ::..

... pozdro mikil ...

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » śr paź 20, 2004 19:12

ja mam pomysł na "anty-odpalacz" :)
czyli takie zabezpieczenie dzięki któremu złodziej nie odjedzie...

mój pomysł ejst taki by wycianac bezpeicznik (lub kilka) i złodziej już za **** nie odpali, a wątpie ze nosi przy sobie bezpeiczniki lub w ogóle ze wpadnie na pomysł ze to tylko brak bezpeicznika :D :D


Obrazek

Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » śr paź 20, 2004 19:22

Mój dziadek w Mk2 miał kiedyś zrobiony odcinacz pod maską, że to przesuwał i nie można było odpalić. Odcinał w ten sposób napięcie. Ale jak siostrzeniec kiedyś próbował odpalić i rozrusznik nie chciał kręcić z powodu akumulatora to stopił się ten dorobiony odcinacz.



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » śr paź 20, 2004 19:34

ale takie odcinanie napięcie to chyba nie za dobry pomysł..bo to za kazdym razem sie godzina kasuje i pamiec z radia :(

moze po prostu wstawić jakiś przełaczniczek na plusie idącym dos tacyjki i schować go w jakimś dziwnym miejscu...bez przełacznia pstryczka samochodu sie nie odpali :D


Obrazek

gipson

Post autor: gipson » śr paź 20, 2004 19:35

Sadze ze zlodzieje nosza ze soba bezpieczniki...

Ja mam taki pomysl do auta z gazem:

odciecie benzyny: na gieldzie samochodowej podobno mozna kupic elektrozawory do paliwa w na prawde nie duzej cenie

odciecie gazu: to samo. Albo zalozyc dodatkowy elektrozawor albo wpiac sie w obwod, ktory idzie do tego przed reduktorem.

Oczywiscie wlaczniki jakies tam ukryte gdzies tam

Zlodziej odpali, odjedzie, ale niedlugo stanie i wtedy raczej oleje auto..



Awatar użytkownika
Groszek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:06
Lokalizacja: Poznań

Re: odciecie zapłonu przeciw złodzieja

Post autor: Groszek » śr paź 20, 2004 19:44

mikil pisze:mam pytanko
chce zrobic w moim autku odciecie zaplony znajomi mi mówili ze moze dac wyłacznik na pompe paliwa, klopot jest w tym ze auto ma byc przerobione na gaz i wylaczenie pompy moze za wiele nie daca

a pytanie w ktorym dac wylacznik z tego co wiem aparat zaplonowy ma trzy kable (chodzi o te niskiego napiecia)
jeden idzie do masy (chyba brazowy)
drugi do "komputera" (chyba zielony)
trzeci do wyłacznika zapłonu (chyba czarny)
kolorow nie jestem pewny dlatego prosilbym o potwierdzenie
ale chodzi o to ze nie wiem gdzie wpiac wylacznik szeregowo do wylacznika zaplonu czy moze gdzies indziej

jak ktos ma jakies pomysly czekam na propozycje
Wyłącznik dwóbiegunowy odcinasz mase i plusowy.



Awatar użytkownika
Mirek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 20:07
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Mirek » śr paź 20, 2004 20:31

Ja zabieram przekaźnik od pompy. Jak auto stoi "na dłużej" do lekko uchylam złącze od digijeta.
Z ciekawszych patentów to widziałem zrobione odcięcie prądu na konektorze (styki łączą się tylko w obecności pola magnetycznego - nie ma pola magnetycznego nie ma prądu w obwodzie sterującym np przekaźnikiem sterującym pompą- żródło pola magnetycznego zwykły magnes położony na konektor znajdujący się np pod plastikiem, tapicerką) lub na elemencie z .... dziecięcego nocnika.
Trza było dotknąć ręką dwu przewodzących elementów w aucie i wtedy po przekręceniu stacyjki silnik zapalał.
W swoim 126 p miałem taki patent, że tylko odpowiednio ustawiona kombinacja klawiszy (np światła pozycyjne, radio, jakaś wolna pozycja na przełączniku, dodatkowy włącznik) załączała zapłon
Generalnie pomysłów na utrudnienie życia złodziejowi :satan: jest sporo, im bardziej własny patent tym lepszy.



Awatar użytkownika
Groszek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Groszek » śr paź 20, 2004 20:51

Coraz więcej złodzieji bierze samochód na hol lub na lawete.



przemek42
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 16:40
Lokalizacja: kielce

Post autor: przemek42 » śr paź 20, 2004 21:40

można np.zamontować przełącznik do zapłonu w pasach bezpieczeństwa,jak zapniesz pasy to obwód się zamyka i przewodzi.Minusem jest fakt że trzeba zapinać pasy żeby jechać



Awatar użytkownika
mikil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: sob wrz 25, 2004 23:24
Kontakt:

Post autor: mikil » śr paź 20, 2004 22:16

prawda jest taka ze jezeli złodziej nie uruchomi i nie odjedzie samochodem w ciagu 2-3 minut to odpuszcza sobie autko pozatym te 2-3 minuty moga ci uratowac auto:):)

wiem to z autopsii niedalej niz tydzien temu ide sobie do autka a tu jakis kut.. siedzi w srodku i rozpruwa stacyjke jak mnie zobaczyl do dal noge
jak bym mial lyzke do opon to bym mu leb rozwlil

naprawda mnie toche kosztowala rozwlona stacyjka i rozrusznik
ale to i tak pikus w poruwnaniu do tego gdyby mi buchli cale auto


.zycie to surfing wiec nie boj sie fal.


..:: VW VENTO 1.8 GL ::..

... pozdro mikil ...

Awatar użytkownika
mikil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: sob wrz 25, 2004 23:24
Kontakt:

Post autor: mikil » śr paź 20, 2004 22:18

Wyłącznik dwóbiegunowy odcinasz mase i plusowy


Groszek mozesz cos jasniej powiedziec jak to podlaczyc???


.zycie to surfing wiec nie boj sie fal.


..:: VW VENTO 1.8 GL ::..

... pozdro mikil ...

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » śr paź 20, 2004 23:36

słuchajcie ja natomiast jakieś 4 miesiace temu kupiłem i zamontowałem alarm, mam w nim taki gruby czarny przewód a w opisie jest ze do odcięcia zapłonu.
Ptyanie brzmi, jak to niby działa? dzie sie to podpina i wogule z czym to sie je?


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
mar_tec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 16:03
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: mar_tec » czw paź 21, 2004 09:37

Ja natomiast mam pociągnięty kabelek od cewki i włącznik miniaturowy taki który ma 2 pozycje (łączy te dwa kabelki albo je rozłącza) niewidoczny schowany w gumie gałki biegów. Tylko ten kto wię ze tam jest to coś może to włączyć.
Nie można rozpoznac że jest coś nei tak, ponieważ wszystkie kontroli się świecą, rozrusznik kręci, światła są (więc koles może kręcic i kręcić a i tak nie odpali.



Awatar użytkownika
premko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: czw paź 21, 2004 09:25
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: premko » czw paź 21, 2004 09:51

Możesz za małe piniążki kupić jakieś wyłącznik sensorowy. U mnie można to kupić za jakies 35 zł.
A działa to na zasadzie anty napdau czyli jeżeli nie wciśniesz ukrytego przycisku w ciągu 30 sekund po odpaleniu silnika to on zgaśnie.
A montaz jest banalny. Jeżeli masz troszkę wyobraźnie i trochę czasu to możesz to tak założć że kilka osób może patrzeć Ci na rece a i tak nie domyślą sie że masz tam schowany jakiś przycisk.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości