[MK 3] nalot na spodzie korka od wlewu oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Daros_P
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: śr lis 29, 2006 17:12
Lokalizacja: Rabka
Kontakt:

[MK 3] nalot na spodzie korka od wlewu oleju

Post autor: Daros_P » pt gru 08, 2006 19:35

Siema wczesnie czegos takiego nie zauważyłem od wymiany oleju zrobiłem ok 2500 km .Olej to mineralny shell Helix 15W/40 . Dzis odkręcam korek zaglądam a na nim dziwny nalot tak jakby smar , w kolorze kremowym .Co to może oznaczać że mam niesczelny układ chłodzenia i woda dostaje sie do silnika , co przawda troche mi ubyło płynu chłodzącego ale nigdy nie spada poniżej minimum .Jeśli wiecie o co może chodzić to dajcie znac .Dzięki



Awatar użytkownika
Daros_P
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: śr lis 29, 2006 17:12
Lokalizacja: Rabka
Kontakt:

Post autor: Daros_P » pt gru 08, 2006 19:45

Rano robie ok 3 km do szkólki i po południu to samo . Tak że na dzien wyjdzie ok 10 km



pepo7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 16:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: pepo7 » pt gru 08, 2006 20:14

To norma o tej porze roku małe przebiegi woda sie skrapla i miesza z olejem powstaje emulsja i dlatego taki kolorek pamietam ze w 126p tez tak mialem a tam nie ma cieczy chłodzacej trzeba strzelic traske i odparuje ale nie na długo. Jak walnie uszczelka to raczej widac natychmiast płyn jest w oleju i na bagnecie widac i w zbiorniczku itd- zreszta jak przyjda mrozy to odmy dadza zac o sobie i potrafi ładnie silnik zaoleic .


lubie wiedziec co mam i czym jadę
GG 6546710
GOLFIK MK III 1.8 ADZ + LPG
Passata B5 1.6 AHL+LPG

ladymonia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 16, 2006 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ladymonia » pt gru 08, 2006 20:19

Ja bym niestety stawiała na uszcelke :( Właśnie na to sie zwraca uwage gdy sie podejrzewa że jest walneta uszczelka! Ale życze oby tak nie było :chytry: No ale jesli ci nie kopci i nie masz innych objawów to może sie myle :)



pepo7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 16:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: pepo7 » pt gru 08, 2006 20:30

Ja też mam nalot na korku i to juz z miesiąc i raczej uszczelka mi nie poszla zawsze porą jesienno-zimową mam taki nalot mało sie jeździ tylko praca dom i gdzies do znajomych żadnych dalszych trasek , zresztą uszczelka to dodatkowo problemy z odpalaniem ( w zeszłym roku jak wymieniałem uszczelke klawiatury to wywaliłem chyba coś około szklanki tego masełka z pod pokrywy zaworów )


lubie wiedziec co mam i czym jadę
GG 6546710
GOLFIK MK III 1.8 ADZ + LPG
Passata B5 1.6 AHL+LPG

moscov
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob lut 11, 2006 17:58
Lokalizacja: Mikolajki
Kontakt:

Post autor: moscov » pt gru 08, 2006 20:31

Daros_P to napewno nie uszczelka. Poprostu masz nie dogrzany silnik. Ja mialem ten sam problem i chyba nawet zakladalem o tym post. Poprostu wyposc sie na jakis 40km odcinek, wczesniej wyczysc korek bo te 3 km to zamalo zeby silnik sie dogrzal. Pozdrawiam!!



adi87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 584
Rejestracja: pt maja 26, 2006 21:54
Lokalizacja: GPU
Auto: Octavia 1 '99
Silnik: AEE
Kontakt:

Post autor: adi87 » pt gru 08, 2006 20:46

tak jak już koledzy mówili robisz krótkie odcinki i tworzy sie para która miesza sie z olejem i taka maź sie robi... zagrzejesz silnik para sie ulotni i bedzie ok a tak jest zbyt niska temperatura aby para mogla calkowicie wyparowac



zombiq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt cze 10, 2005 16:46
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

nalot

Post autor: zombiq » pt gru 08, 2006 21:26

słuchaj na małych przebiegach tak jest przy olejach mineralnych wilgoć nieodparowuje i w rezultacie mamy glut na korku bo reszta jest umyta przez olej powiem szczerze jak niebierze ci oleju proponował bym półsyntetik do golfika ,bo gdyby padła uszczelka pod głowica lub gorzej pekła by glowica to miałbyś na miarce błoto zamiast oleju i silnik dawno by staną ,więc nic innego jak różnica temperatur w okresach chłodnych powoduje takie historie ,ćwiczyłem wymiane uszczelniaczy na głowicy pomogło ale po kilku miesiącach było to samo minerały tak juz mają ten głut to nic innego jak woda z olejem

[ Dodano: Pią Gru 08, 2006 20:27 ]
słuchaj na małych przebiegach tak jest przy olejach mineralnych wilgoć nieodparowuje i w rezultacie mamy glut na korku bo reszta jest umyta przez olej powiem szczerze jak niebierze ci oleju proponował bym półsyntetik do golfika ,bo gdyby padła uszczelka pod głowica lub gorzej pekła by glowica to miałbyś na miarce błoto zamiast oleju i silnik dawno by staną ,więc nic innego jak różnica temperatur w okresach chłodnych powoduje takie historie ,ćwiczyłem wymiane uszczelniaczy na głowicy niepomogło było to samo minerały tak juz mają ten głut to nic innego jak woda z olejem


mk3 -60,-40 koni :0

Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » pt gru 08, 2006 23:13

u ojca w FSO 1500(tak zwany duży fiat) taka emulsja utrzymywała się dość długo jak nim jeździł tylko do pracy-8 kilometrów a silnik był niedogrzany(wiatrak napędzany paskiem), a na pewno w z głowicą jest wszystko ok-pali na dotyk, nie ma wycieku a płynu z 10 miesięcy nie dolewałem


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

greg

Post autor: greg » sob gru 09, 2006 01:11

Daros_P pisze:Rano robie ok 3 km do szkólki i po południu to samo . Tak że na dzien wyjdzie ok 10 km
czyli wszystko jasne - sezon zimowy rozpoczęty - masełko na korku to mieszanian wody z olejem - zniknie jak zrobisz długa trasę (tak ze 150km)



Awatar użytkownika
Daros_P
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: śr lis 29, 2006 17:12
Lokalizacja: Rabka
Kontakt:

Post autor: Daros_P » sob gru 09, 2006 23:33

Dzięki wszystlkim za porady a juz myslałem że to uszczelka. Narka



adi87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 584
Rejestracja: pt maja 26, 2006 21:54
Lokalizacja: GPU
Auto: Octavia 1 '99
Silnik: AEE
Kontakt:

Post autor: adi87 » ndz gru 10, 2006 13:47

Daros_P pisze:Narka
a punkcik to nie łaska? :chytry:
rafi1985 zasłużył...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości