zamkniety schowek w mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

raberry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 19:14
Lokalizacja: Mazowieckie

zamkniety schowek w mk3

Post autor: raberry » sob sie 19, 2006 20:11

Witam!! chcialem zapytac czy wie ktos jak otworzyc schowek zamykany na kluczyk w mk3 poniewaz urwala mi sie najprawdopodobniej sprezynka w tej klameczce i klamka jest luzna wiec nie ma mozliwosci otworzenia tego nie nisczzac tapicerki i wyrywajac to na sile zeby sie otworzylo. Mial ktos podobny problem i wie jak to otworzyc nieczego nie niszcac?? ps. do tego sa tam moje wazne rzeczy :(...Pozdrawiam i prosze o pomoc!


raberry

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob sie 19, 2006 20:17

a kluczykiem poruszaj w lewo w prawo poprostu poruszaj nim delikatnie podwaz czyms płaskim nawet podkładając coś miekkeigo w to miejsce powyżej kluczyka próbuj odciągac w dół może się uda innej miozliwości nie widzę poniewaz cała kieszeń jest w schowku



greg

Post autor: greg » sob sie 19, 2006 20:49

uważam że raczej urwała sie w klameczce dźwigienka która otwiera - jeśli tak to - unieś klamkę do góry - po prawej stronie pod klamkę wsadź sztywny kawałek druta lub też cienki śrubokręt i jak koniec tego druta bedziesz opuszczał w dół (tak jakby w środku schowka) to wtedy poczujesz lekki opór - jak go pokonasz - czyli opuścisz całkiem w dół - zamek - zapadka się otwiera



Awatar użytkownika
krzysiek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr maja 03, 2006 00:02
Lokalizacja: Zbąszynek Lubuskie
Kontakt:

Post autor: krzysiek1 » sob sie 19, 2006 23:17

ja tak samo miałem jak kolega najlepiej jest odkręcic półke pod schowkiem następnie trzeba wycisnąc 2 kołeczki (zawiasy)odchylasz klape i długim krzyżakiem pośrodku odkręcasz śrube i klapke wyjmiesz razem z zamkiem, wtedy rozbierzesz cały zamek bez łamania plastików(cierpliwości przy rozkręcaniu)nic na siłe



Awatar użytkownika
adix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn mar 28, 2005 10:08
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: adix » sob sie 19, 2006 23:23

Miałem ostatnio ten sam problem, napewno klameczka do wymiany, weź ją urwij bo i tak nic z niej już nie będzie, i po jej prawej stronie włóz mały śrubokręt i rub nim takie ruchy jakby to była klameczka, natrafisz na taką blokadę która otworzy schowek, tylko pamiętaj żeby mieć otwarte na kluczyku. I nie trzeba odkręcać półki, prosta sprawa.



Awatar użytkownika
krzysiek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr maja 03, 2006 00:02
Lokalizacja: Zbąszynek Lubuskie
Kontakt:

Post autor: krzysiek1 » sob sie 19, 2006 23:32

tak masz racje ja musiałem tak kombinowac bo mi najpierw klamka wysiadła idotego zamek od kluczyka sie rozsypał inaczej nieposzło żeby wszystko było całe



raberry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 19:14
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: raberry » ndz sie 20, 2006 21:07

dzieki bardzo za odpowiedzi bo nie mialem pojecia jak to zrobic... jutro od ramna bede probowal zgodnie ze wskazowkami...pozdrawiam!!


raberry

Łosoś_DG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 20:30
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Łosoś_DG » pt gru 29, 2006 01:02

hej
u mnie ta sama sytuacja kupilem auto tydzien temu nie było klamki a nawet nie zapytałem oto poprzedniego własciciela dlaczego:) wróciłem do domu zaczołem sam kombinowac jak to otworzyc znalazłem te 2 metod
1 srubokretem nie udało sie tak więc zaczołem wyrywac klamke nic to nie pomogło bo poprzedni własciciel połamał wszystko w środku
2 metoda od spodu więc zaczołem te kołki wyjmowac poszło gładko, poprzedni wlasciciel ułamał większosc zaczepów odchyliłem klapke schowka i odkręciłem mocowanie i co sie okazało drzwiczki dalej się trzymały
wyszło na to ze własciciel otworzył schowek wyjoł to co trzeba i zeby sie nie otwieral przykleił na całej długosci rzepy :) więc moje trudy były bez sensu a z początku niechciałem na siłe otwierac zeby czego nie urwac.
moze mój przypadek jest jeden na iles :) ale wiem ze druga metoda z odkręceniem drzwi schowka działa:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości