Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

brxIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: czw lis 13, 2008 18:48
Lokalizacja: Świdnica

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: brxIII » pt lut 24, 2012 09:14

Witam! Posiadam VAG KKL Line, zainstalowane sterowniki, Windows XP HE, i podczas testu w VAGCOMie wyskakuje mi komunikat "car is not ISO/OBD compatibile! if this car is vw/audi/seat/skoda try SELECT->indiwidual controlers" Kabel działaja na 100%, już podłączałem auto przez ten kabel, ale na innym laptopie z Vistą. Co poradzić na to?



leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: leoncio » ndz lut 26, 2012 22:22

Witam mam jette 2006r 19 tdi prosze poradzic co mozna kupic za stosunkowo mala kase glownie chodzi o diagnoze auta ale wiecej mozliwosci tez sie przyda
dzieki i pozdrawiam



monicadrift
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 28, 2012 16:08

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: monicadrift » wt lut 28, 2012 16:33

brxIII pisze:Witam! Posiadam VAG KKL Line, zainstalowane sterowniki, Windows XP HE, i podczas testu w VAGCOMie wyskakuje mi komunikat "car is not ISO/OBD compatibile! if this car is vw/audi/seat/skoda try SELECT->indiwidual controlers" Kabel działaja na 100%, już podłączałem auto przez ten kabel, ale na innym laptopie z Vistą. Co poradzić na to?
Daj opcje, i w lewym górnym rogu masz ustawienia (com1,com2,com3,com4) wybierz któryś i daj test jeśli bd coś nie tak do następny.



rybusie1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn sie 25, 2008 12:21
Lokalizacja: Łódź

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: rybusie1 » śr lut 29, 2012 20:30

Witam. Mam takie pytanie coś do diagnozowania błędów do 400zł w jęz polskim do Golfa V 2008 Diesel 2.0 BKD component R4 2.0 L EDC .Viaken zaoferował mi vag skaner 5053 potem 5053+. W obu przypadkach wielka lipa i musiałem zwrócić.Łączyły się i to było wszystko żadnego błędu nie widzą. Owszem w Golfie 2002 bez Cana czytały idealnie każdy błąd nawet rozłączenie mikrostyków w drzwiach pokazało. Myślę że Dominator tez sobie nie poradzi. Znalazłem tylko coś takiego vag can pro ale 640zł.Dobrze żeby też kasowało mi błędy w tym golfie z 2002r bez cana.Pozdrawiam.



arturwro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 08, 2011 23:44

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: arturwro » czw mar 01, 2012 16:14

Witam. Chcę kupić interfejs(komplet, wszystko co potrzebne do diagnozowania) golf iv 1.8 20v 98r. Czytałem dużo na ten temat ale w większości linki które się tu podaje do aukcji na allegro już wygasły. Moje pytanie: Za jaką kwotę i jaki interfejs najlepiej kupić? Głównie potrzebuje go do adaptacji przepustnicy, wykasowania błędu/kodu usterek poduszek pow. i innych podobnych. (Miałem stłuczke i wyskoczyły jaśki, zamontowalem nowe i pasy też a kontrolka airbag się świeci. Jeszcze tylko muszę zrobić porządek ze sterownikiem airbag i można ten błąd wykasować). Gdybym się wyrażał nie fachowo to tylko przez to, że jestem nowy i doświadczenia w tym temacie nie mam więc od razu Przepraszam. Poradzicie coś? Bo za byle pierdołą trzeba jechać do mechanika.



piotrek111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lut 02, 2006 20:29
Lokalizacja: Nowa Sól

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: piotrek111 » pt mar 02, 2012 17:48

Panowie a co powiecie o tym zestawie?http://allegro.pl/vw-audi-skoda-seat-le ... 33073.html
Potrzebuje do golfa IV 1.4 AKQ 98r. na własne potrzeby tj. adaptacja przepustnicy, likwidowanie błędów itp.



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: LoLs » pt mar 02, 2012 19:47

pewniaka nie mam bo już paru co miało dobry sprzęt poleciało wiec ciężko o pewne i dobre źródło ba zawsze ktoś strzeli na nich


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

rybusie1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn sie 25, 2008 12:21
Lokalizacja: Łódź

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: rybusie1 » ndz mar 04, 2012 09:02

Ja miałem tego vaga 2.5 właśnie z tej firmy. Używałem go golfaIV 1.6 BCB. Nawet nim zrobiłem adaptację przepustnicy co prawda większość błędów pokazywał jako błąd sporadyczny ale myślę że jest wart tej kasy.Tylko szkoda że nie obsługuję po canie i dlatego musiałem go niedawno sprzedać.Mi najbardzej odpowiadał skaner vag 5053 po canie to nie specjalnie ale te starsze roczniki czytał pięknie.



Awatar użytkownika
adamek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 19:17
Lokalizacja: Breda NL
Kontakt:

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: adamek88 » pn mar 05, 2012 19:17

Koledzy mam zamiar sprawić sobie interfejs. Obecnie jeżdżę Leonem z 2002roku. Kabel ma mi służyć do diagnostyki kasowania błędów i podstawowych aktywacji np. tempomatu. Kabel chciałbym również mieć z can-em w przypadku zmiany auta nie musiałbym już nowego kupować. Co sądzicie na temat tego kabla? Nada się na moje potrzeby?
http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/interf ... -full.html" onclick="window.open(this.href);return false;

jeszcze coś takiego znalazłem

http://allegro.pl/promocja-interfejs-va ... 21583.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony pn mar 05, 2012 20:02 przez adamek88, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: LoLs » pn mar 05, 2012 19:32

ja poczytasz uważnie to będziesz wiedział dlaczego ten kabel ci się nie nada


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

Awatar użytkownika
adamek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 19:17
Lokalizacja: Breda NL
Kontakt:

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: adamek88 » pn mar 05, 2012 20:02

LoLs, a ten drugi? Chyba powinien być ok - przynajmniej to wydedukowałem z opisu



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: LoLs » pn mar 05, 2012 20:38

ale to są te same kable tylko wersja inna , a skoro nie chce ci się czytać całego tematu to napisze ze to są kable programistyczne wiec do diagnostyki nie za specjalnie się nadadzą , napisz jako kwotę masz na kabel to zobaczymy czy wo gule coś znajdziemy


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

Awatar użytkownika
adamek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 19:17
Lokalizacja: Breda NL
Kontakt:

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: adamek88 » pn mar 05, 2012 22:23

A jaki program polecisz do użytkowania tego kabla?



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: LoLs » pn mar 05, 2012 22:41

do tego tylko jeden co jest z kablem i w zupełności wystarczy , jak odpalisz na innym to uwalisz kabel i leci on do kosza , ja mam podobny kabel tylko ze ori i do aut VW wystarcza w zupełności


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości