silnik 1.8 90KM

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Pono

Post autor: Pono » wt sty 31, 2006 18:00

ja na czwartym biegu 4500 obr jechalem 140 mam skrzynie 5-biegowa



Awatar użytkownika
Pzwmichu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: śr paź 13, 2004 21:38
Lokalizacja: Gozdnica
Kontakt:

Post autor: Pzwmichu » wt sty 31, 2006 19:49

homsky pisze:
TheGwiazdor pisze: Osiągi ratuje trochę krótka skrzynia z wersji GT co jest okupione wyższym zużyciem paliwa i częstszym machaniem wajchą.
czyli jednak do mk2 1.8RP dawali skrzynie o róznych przełożeniach?????????
Po twojej wypowiedzi naszła mnie jedna myśl - moja skrzynia ma bardzo długą 5-tke , w sumie na 5-tym biegu poniżej 80km/h nie da sie jechać bo obroty są juz bardzo niskie, a sprawnie przyspieszać na 5-tym biegu mozna dopiero powyżej 100km/h. Na trasy jest to dobre wyjście, ale na tereny górzyste i krete drogi praktycznie piątki mało co sie używa.
Dla porównania możesz podać ile na twojej skrzyni osiaga Vmax na 3-biegu? Tak z ciekawości!

Sorry , że odbiegam może troche od głównego tematu!
Strasznie dziwną masz tą skrzynię, ja na 5 biegu bez żadnych problemów mogę jeździć 40 km/h i auto na prawdę od tej prędkości dobrze przyspiesza, poza tym mam krótkie pozostałe biegi i praktycznie w trasie jeżdżę tylko na 5 -ce i auto idzie jak burza :D:D:D


GOLF 1.8 RP 90r. full wypass.

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » śr lut 01, 2006 09:24

Pzwmichu pisze:
homsky pisze:
TheGwiazdor pisze: Osiągi ratuje trochę krótka skrzynia z wersji GT co jest okupione wyższym zużyciem paliwa i częstszym machaniem wajchą.
czyli jednak do mk2 1.8RP dawali skrzynie o róznych przełożeniach?????????
Po twojej wypowiedzi naszła mnie jedna myśl - moja skrzynia ma bardzo długą 5-tke , w sumie na 5-tym biegu poniżej 80km/h nie da sie jechać bo obroty są juz bardzo niskie, a sprawnie przyspieszać na 5-tym biegu mozna dopiero powyżej 100km/h. Na trasy jest to dobre wyjście, ale na tereny górzyste i krete drogi praktycznie piątki mało co sie używa.
Dla porównania możesz podać ile na twojej skrzyni osiaga Vmax na 3-biegu? Tak z ciekawości!

Sorry , że odbiegam może troche od głównego tematu!
Strasznie dziwną masz tą skrzynię, ja na 5 biegu bez żadnych problemów mogę jeździć 40 km/h i auto na prawdę od tej prędkości dobrze przyspiesza, poza tym mam krótkie pozostałe biegi i praktycznie w trasie jeżdżę tylko na 5 -ce i auto idzie jak burza :D:D:D
Bo masz skrócone przełożenia bo pewnie wersja GT albo skrzynia podmieniona. A inne 1.8 miały dłuższe przełożenia i stąd ta różnica.


Obrazek

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » czw lut 02, 2006 00:04

Pzwmichu pisze:Strasznie dziwną masz tą skrzynię, ja na 5 biegu bez żadnych problemów mogę jeździć 40 km/h i auto na prawdę od tej prędkości dobrze przyspiesza, poza tym mam krótkie pozostałe biegi i praktycznie w trasie jeżdżę tylko na 5 -ce i auto idzie jak burz
Może i dziwna skrzynia hehehehe! U mnie od 60km/h nawet nie próbóje przyspieszac na 5-biegu bo wtedy silnik ma zeledwie 1400obr - nie ma co go mordować! Ale raz udało mi sie go bujnąć z górki do 190km/h to miał na obrotomierzu tylko 4500obr czyli róznica jest znaczna w przełożeniach bo kolega TheGwiazdor przy tej predkości miał juz 5400obr -powiem szczerze że brakuje mi troche "krótszej" skrzyni!



Awatar użytkownika
Maniek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt mar 01, 2005 01:08
Lokalizacja: Łódź - OlechóVW
Kontakt:

Post autor: Maniek88 » czw lut 02, 2006 00:41

Mialem kiedys mk2 z91r (niepamietam oznaczen ale mial napewno 90km)
teraz mam ADZ 1,8 95r rozni sie wlanie paskami klinowymi ,filtrem, termostatem, krokiem, obudowa filtra i ogolnie mial inaczej poprowdzona elektryke,itp
poprotu starsze wszystko ,
ale napewno jest to samo mozna powiedziec.


Volkswagen samochód dla ludu!!

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » czw lut 02, 2006 02:15

Maniek88 pisze:Mialem kiedys mk2 z91r (niepamietam oznaczen ale mial napewno 90km)

chyba miales DX



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » czw lut 02, 2006 13:24

Tak apropos skrzyń biegów zrobiłem małe porównanie skrzyni AUG i 4T, różnice w teoretycznych predkościach jakie mozna uzyskac na każdym biegu są spore, szczególnie tą róznice widać na 4 i 5-biegu ! Obliczone predkości odnoszą sie do zastosowanego ogumienia 185/60R14 i obrotów silnika 5250 czyli przy których silnik osiaga maksymalną moc.

Poniżej załącznik z obliczeniami:

[ Dodano: Czw Lut 02, 2006 12:35 ]
Jak widać z obliczeń na skrzyni 4T prędkośc maksymalna dla silnika RP mozna uzyskać już na 4 biegu, a 5-bieg służy juz tylko do utrzymania predkości i oszczędzania paliwa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



emka2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt sty 17, 2006 15:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: emka2 » czw lut 02, 2006 13:51

witam, bardzo fajne porównanie, dysponuje RP-kiem ze skrzynią T4 i mam pytanko odnoścnie kilku poprzednich postów - otóż od jakiej prędkości należy wrzucać kolejne biegi? czytałem wcześniej że np ktoś może jechać 50km/h jusz na 5-ce ale czy nieobciążamy wtedy zbytnio silnika? instukcja mówi nam że na wyższym biegu można jechać tak długo aż silnik zacznie nierówno pracować, tylko że taka nierówna praca silnika juz jest niewskazana, macie jakieś info na ten temat? pozdro



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » czw lut 02, 2006 14:18

emka2 pisze:witam, bardzo fajne porównanie, dysponuje RP-kiem ze skrzynią T4 i mam pytanko odnoścnie kilku poprzednich postów - otóż od jakiej prędkości należy wrzucać kolejne biegi? czytałem wcześniej że np ktoś może jechać 50km/h jusz na 5-ce ale czy nieobciążamy wtedy zbytnio silnika? instukcja mówi nam że na wyższym biegu można jechać tak długo aż silnik zacznie nierówno pracować, tylko że taka nierówna praca silnika juz jest niewskazana, macie jakieś info na ten temat? pozdro
W zasadzie silnik RP najlepiej sie czuje w obrotach 2000-5000 i raczej nie powinno sie schodzić z obrotami ponizej 2000 szczególnie na 4 i 5 biegu , dla skrzyni 4T przy 2000obr bedzie to predkość :
4 bieg - 65 km/h
5 bieg - 80 km/h

poniżej tych prędkości mozna w zasadzie sie toczyć na tych biegach tak żeby tylko utrzymywac predkość, ale przyspieszanie powiedzmy z 70km/h na 5-biegu jest bez sensu , lepiej zredukować wtedy na 4 , a nawet na 3 jak trzeba ostro pociagnąć auto do przodu np wyprzedzanie.
Zaznaczam że moje wywody odnoszą sie do skrzyni 4T !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Awatar użytkownika
Skorpion75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt gru 23, 2005 23:52
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Skorpion75 » czw lut 02, 2006 18:20

Witam. Jak poznać jaka jest skrzynia biegów. 4T czy AUG . U mnie jest 5 biegów i dosyć krótkie skoki między poszczególnymi biegami. Na początku często wchodziło mi 3 zamiast jeden, czasem erka ! Teraz się przyzwyczaiłem i jes oki. :pub:



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pt lut 03, 2006 11:05

Skorpion75 pisze:Witam. Jak poznać jaka jest skrzynia biegów. 4T czy AUG .
Powiem szczerze że nie zaglądałem gdzie na skrzyni jest jej oznaczenie, ale ktos na forum juz to pisał.

Oto cytat:
"od spodu skrzyni powinieneś mieć wybity jej numer. jak sie schylisz i wytrzesz ją od spodu to powinieneś zobaczyć. a jak nie to chyba po przełożeniach..."



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pt lut 03, 2006 12:31

Teoria teorią a rzeczywistość jest taka że i na zwykłej i skróconej skrzyni prędk. max jest bardzo podobna.

Z tym że krótka max osiąga na 5 biegu a na zwykłej skrzyni na 4-tym. Wrzucając 5 już nic więcej nie wydusimy. Chyba że rzucimy się z przepaści to może coś więcej pójdzie.

Bo jakby miał osiągnąć te 209 to chyba nie ma takiej góry żeby tyle pojechał :rotfl:

A dla RP odpowiednie obroty to 2700-3500/3700 Przy 3250 RP ma chyba max moment osiągnięty a przy 5250 ma max moc.

Ogólnie rzecz biorąc jak na taką moc to silnik bardzo elastyczny.


Obrazek

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pt lut 03, 2006 12:31

Odnośnie głównego pytanie w tym wątku to z tego co mi wiadomo w mkIII montowano RP'ki ale z innym wałkiem rozrządu przez co maksymalny moment obrotowy był dostępny od 2500rpm a nie 3000 jak w RP z mkII.
Co do samego motoru to mój ma przejechane ponad 230kkm i nie bierze nic oleju.Od wymiany do wymiany nie trzeba nic dolewać. Dobrze utrzymany RP jest nie do zajechania :okej:


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pt lut 03, 2006 12:36

Pinhead pisze:Odnośnie głównego pytanie w tym wątku to z tego co mi wiadomo w mkIII montowano RP'ki ale z innym wałkiem rozrządu przez co maksymalny moment obrotowy był dostępny od 2500rpm a nie 3000 jak w RP z mkII.
Co do samego motoru to mój ma przejechane ponad 230kkm i nie bierze nic oleju.Od wymiany do wymiany nie trzeba nic dolewać. Dobrze utrzymany RP jest nie do zajechania :okej:
Ta i jeszcze napisz że na LPG od wymiany do wymiany stan stoi równiutko jak nie wiem co.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 83 gości