1.6 SR i wasze problemy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sopel0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 12:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sopel0 » czw sty 17, 2008 18:29

Piszecie ze spalanie 12-14l to duzo, wg mnie to bardzo duzo na 1.6 8v, mi pali po trasie 8,5l przy spokojnej jezdzie i tez uwazam ze to bardzo duzo.
Wczesniej mialem Vento 1.8 silnik ABS i on palil mi 6,5l na trasie.

Piszecie tez ze winna jest sondla lambda, jak ja mozna sprawdzic?


Ile powinien srednio palic Golfik z takim silnikiem?



Awatar użytkownika
BLU 404
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lis 14, 2006 20:25
Lokalizacja: Bieruń
Kontakt:

Post autor: BLU 404 » śr sty 23, 2008 10:31

sopel0, właśnie jestem w trakcie testowania spalania w moim 1.6 SR i potwierdzę że mój też tak średnio pali, a nawet mniej bo tak z 8-8.3 przy czestej jeździe po mieście oczywiscie z klimą.
A co do życzeń to też bym chciał zeby mniej palił :grin: i miał tyle samo mocy



Awatar użytkownika
mariosol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:18
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: mariosol » śr sty 23, 2008 13:22

[quote="sopel0"]Piszecie ze spalanie 12-14l to duzo, wg mnie to bardzo duzo na 1.6 8v, mi pali po trasie 8,5l przy spokojnej jezdzie i tez uwazam ze to bardzo duzo.


Ja tez uwazam ze za duza spala!moja bora z tym silnikiem po warszawie(wiecej stojac w korkach niz jadac)pali mi po miescie max 9l a w trasie jadac 120/130km okolo 7l. Dodam ze ma przejechane 200000km. Dodam tez ze sprzeglo przy tym przebiegu bierze z samej góry i nie słychac ani nie czuc zeby cos sie z nim działo.

Znowu prosba do UCHO: Napisz koszt i opis dokladnych przeróbek bo jestem na etapie zastanawiania sie na wymiane silnika na 1,8t i nie wiem czy to bedzie oplacalne bo koszty beda wysokie!!!



Awatar użytkownika
Street Fighter
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pt gru 22, 2006 18:32
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: Street Fighter » ndz sty 27, 2008 20:29

mariosol pisze:Znowu prosba do UCHO: Napisz koszt i opis dokladnych przeróbek bo jestem na etapie zastanawiania sie na wymiane silnika na 1,8t i nie wiem czy to bedzie oplacalne bo koszty beda wysokie!!!
Będą wysokie... Lepiej opłaca sie kupić inną Bore z tym silnikiem...


\(O8o)==®==(o8O)/
[b]S[/b]augrohr[b]R[/b]egisterumschaltbar rulez ;)

Awatar użytkownika
mariosol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:18
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: mariosol » ndz sty 27, 2008 23:51

Będą wysokie... Lepiej opłaca sie kupić inną Bore z tym silnikiem...



Masz racje z tym silnikiem, Ostudziłem juz zapał co do kupna drugiego silnika (zbyt duzo z tym zabawy)

Zastanawiam sie teraz ile kosztowaloby podwyzszenie mocy na jakies 120km oraz momentu obr. i w jaki sposób to zrealizowac(napisałem juz emaila do Ucho)zeby nie ucierpiala zywotnosc silnika.



pawel_vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 29, 2008 01:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawel_vw » wt sty 29, 2008 01:34

Czesc!
Mam Golfa z silnikiem SR od pięci lat i problemy mam te same. Po pierwsze falują obroty, czyściłem przepustnice i wymieniłem swiece ale nie wiele to zmieniło. Po drugie cieżko sie płynnie rusza i praktycznie nie moża powoli jechać, czyli np toczyć sie na 1 biegu bez dodania gazu bo szarpie. Co do spalania to przestałem liczyć i niezależnie czy w mieście czy poza przyjmuję 10L/100km. Przejechałem 12o ooo km, wymieniam olej co 1o ooo km łącznie z wszytkimi filtrami.
Najbrardziej denerwuje ruszanie i szarpanie przy toczeniu sie bez gazu. Zauważyłem też że przy skręcaniu przesuwa sie poprzecznie dzwignia zmiany biegów. Idąc tym tropem sprawdziłem zawieszenie silnika sądząc że zerwana poduszka szarpie silnikiem. Nic z tego, poduszki są ok. Nie mam pomysłu co to może być. Może mieliście taki problem i udało sie znalesć powód szarpania.



Awatar użytkownika
BARTEK W.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 13:37
Lokalizacja: Janów Lubelski
Kontakt:

Post autor: BARTEK W. » wt sty 29, 2008 16:44

No a u mnie przede wszystkim skrzynia tj. zmiana z 1 na 2 bieg- słyszalny jest zgrzyt, gdy obroty poniżej 2000 obr. jest ok. Jednak powoli się do tego przyzwyczajam bo wymiana synchronizatora jest trochę zadroga. Narazie elektryka działa (lusterka, szyby, otwieranie wlewu paliwa), obroty ma dobre- nie falują. Był bity- teraz się o tym dowiedziałem i cały malowany, ale to już nie było spowodowane tym, że jest to wersja 1.6 AKL :grin: A tak pozatym może być.



Awatar użytkownika
nentamer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr sty 09, 2008 02:06
Lokalizacja: LU

Post autor: nentamer » śr sty 30, 2008 12:36

witam

mój SR też był malowany wszędzie, także nawet nie szukam już oryginalnego lakieru.

w silniku rok temu był wymieniony synchronizator dwójki, latem uszczelka i szlif bo było wyszczerbienie w bloku. teraz już nie pije G12. ostatnio padła kostka stacyjki i zamki w drzwiach. o reszcie nie piszę, bo nie wiem, czy jest to skutek zużycia, czy niefachowych napraw. przebieg 205tys jakby ktoś chciał wiedzieć

jeszcze zepsuła się klapka od wlewu paliwa, wiecie kto może to uczciwie naprawić w lublinie?
Ostatnio zmieniony śr sty 30, 2008 12:37 przez nentamer, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mariosol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:18
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: mariosol » czw sty 31, 2008 19:47

w silniku rok temu był wymieniony synchronizator

A mozesz napisac ile kosztowal Cie sam synchronizator i ile wymiana? Bo u mnie nieraz jedynka ciezko wchodzi i jak przelaczam na dwojke to tez z wieksza sila trzeba ja wrzucac. Dodam ze olej wymienilem jakis niecaly rok temu w serwisie vw a tydzien temu dolałem dodatku motrol live do skrzyni ale to nic nie pomoglo. Za to nic ni zgrzyta i sprzeglo bierze z samej góry. Borka ma przejechane 200000tys km.



Awatar użytkownika
jakub1982
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:18
Lokalizacja: Oława

Post autor: jakub1982 » pt lut 01, 2008 00:29

Witam

Panowie właśnie mnie też interesuje wymiana synchronizatora. Dwójka mi bardzo ciężko wchodzi i nie wiem ile to może kosztować.



Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » pt lut 01, 2008 10:43

proponuje najpierw sprawdzić stan oleju, jeżeli jest ok to wymienić cały olej na nowy i do tego nasmarować układ dzwigienek przy skrzyni biegów.



Awatar użytkownika
jakub1982
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:18
Lokalizacja: Oława

Post autor: jakub1982 » pt lut 01, 2008 17:40

Witam

Olej mam nowy castrola wcześniej miałem midlanda. Dzwigienki miałem smarowane. Wydaje mi sie że został synchronizator



Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » pt lut 01, 2008 19:24

to ja tu wtrące swoje 3 grosze
AHW ma odciecie przy 6 tys przed chwila sprawdziłem :P



Awatar użytkownika
mariosol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:18
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: mariosol » ndz lut 24, 2008 20:12

Szykuje sie do wymiany przewodów zaplonowych i swiec. Jest to zabieg prewencyjny gdyz przy zapalaniu: raz na 30 potrafi nie zapalic za pierwszym razem. Doradzcie czy kupowac oryginalne swiece i przewody vw, czy moze jakies japonskie,na co zwrocic uwage kupujac przewody i swiece (podajcie jakies dobre i sprawdzone marki producentów). Z góry dziekuje :grin:


[url=http://imageshack.us][img]http://img3.imageshack.us/img3/6210/boradr3.jpg[/img][/url]
[url=http://g.imageshack.us/img3/boradr3.jpg/1/][img]http://img3.imageshack.us/img3/boradr3.jpg/1/w280.png[/img][/url]
MOJA BYŁA BORKA: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=250987

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 173 gości