Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

qwee
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw gru 27, 2012 15:29

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: qwee » pt lut 15, 2013 15:50

Panowie, a czy istenije alternatywny program dla k+can commander do działania po lini can w mk5? Coś jak VWTool czy polski vag albo innne sofrty? Oczywiscie do chińskiego kabla, żadne VCDSy. Kabel : http://allegro.pl/promocja-interfejs-va ... 94964.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Działą z commanderem ale program jest mało intuicyjny i żadnego manuala oprócz cofania licznika, co mnie nie interesuje, nie znalazłem.
Ponadto czytałem, że w tych chińczykach użycie komercyjnego programu, który normalnie działa z oryginalnym kablem może uszkodzić podróbke kasując eeproma. Majątku nie wydałem na kabel i już się raczej zwrócił bo skasowałem nim kontrolke poduszki, za która elektryk też by pewnie skasował no ale uwalić go nie chce.



Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: odzim » pt lut 15, 2013 17:43

programu nie ma do tego co masz - ale mozesz sobie kupic kabelek który bedzie dzialal z vcds -nie ma lepszego programu dla grupy vag
Ostatnio zmieniony pt lut 15, 2013 21:10 przez odzim, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: edzio » pt lut 15, 2013 18:04

Panowie przypominam,że za każde nastepne linki do sklonowanych VCDS ,będą ostrzeżenia(reg pkt15)



DAREK101120
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz sie 28, 2011 10:11
Lokalizacja: Kalisz

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: DAREK101120 » ndz lut 17, 2013 12:46

Panowie posiadam interfejs Viakena VAG KKL poproszę o informacje który z poniższych programów będzie współpracował z tym interfejsem:

1. VAG-COM alpha 0,81 - polska wersja
2. VWTool 2.0.9 en + pl - polska wersja
3. Polski VAG 4.9 - polska wersja
4. VAG COM 704.2 PL - polska wersja wygląda na bardziej rozbudowany. Teraz pytanie do was czy ten program zadziała z interfejsem KKL???
5. VAG COM 311.2 - wersja angielska
6. VAG COM 409.1 - en
7. VAG COM 409.2 - en
8. VCDS LITE 1.1 - en
9. VCDS LITE 1.2 - en

Takie programy udało mi się znaleźć. niestety obecnie nie mogę sprawdzić który z nich zadziała na VAK KKL bo bateria w laptopie trzyma mi 5 minut, czekam aż przyjdzie mi ładowarka samochodowa do laptopa. Dlatego moje pytanie żeby zaoszczędzić sobie czasu z kombinowaniem który program zadziała a który nie :) Będę wdzięczny za każde informację.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: wesol » ndz lut 17, 2013 13:12

czemu nas obrazasz olewajac nas i pytasz ocos co juz bylo walkowane setki razy. Nie umiesz posukac na forum. Zamiescilem ostatnio linka na moj serwer gdzie wrzucilem pelna wersje najlepszergo vagcoma na tego typu kabelki.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: LoLs » ndz lut 17, 2013 13:14

zgadzam sie z wesol temat wałkowany jest 44 strony jaki kabel jaki program aby trochę ruszyć głową i poczytać bo wszystko jest ładnie opisane co i jak , dlaczego


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

DAREK101120
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz sie 28, 2011 10:11
Lokalizacja: Kalisz

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: DAREK101120 » ndz lut 17, 2013 13:22

Tak się składa że przeczytałem to całe i wybrałem interfejs od VIAKENA KKl dlatego że do moich potrzeb będzie wystarczający. Wszyscy polecają tu program Vag Com 311.2 lub 409 ale jest w wersji angielskiej i odpada w moim przypadku bo jeszcze przypadkowo coś uwale.

Czy Vag Com 704.2 PL będzie działał z KKL? bo tej informacji się nie doczytałem.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: LoLs » ndz lut 17, 2013 14:21

vag-com 311.2n wersja najlepsza i najstabilniejsza , polecił bym podszkolić język , bo nie wiem czy będziesz miał pełna wersje 704 i raczej nie powinien działa ten kable z ta wersją programu , jak chcesz opcje dla wybitnie leniwych to polecam vwtool


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: wesol » ndz lut 17, 2013 18:19

nie bedzie dzialal to raz a dwa je nie rozumiem co tam takiego jest w tej wersji angielskiej zeby zaraz trzeba bylo miec dyplon licencjonowanego tłumacza zaprzysieżonego. Tych pare wyrazow to sobie w google przetlumaczyc. Jelsi tez myslisz ze polska wersja vagcoma jest tak pieknie przetlumaczona to radze ci sie odrazu zaopatrzyc w slownik.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

DAREK101120
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz sie 28, 2011 10:11
Lokalizacja: Kalisz

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: DAREK101120 » ndz lut 17, 2013 22:45

OK przekonaliście mnie. Tyle to ja rozumiem boję się tylko dziwnych komunikatów ale skoro mówicie że nie ma co tam za bardzo przekombinować to ok:)



lopez20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw lis 17, 2011 08:58
Lokalizacja: WWL
Auto: VW Golf mk4 1.6 SR
Silnik: AKL

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: lopez20 » pn lut 18, 2013 18:35

Witam, potrzebuję kabla do Golfa IV 1.6 SR AKL 98r. Chciałbym wykonywać logi, sprawdzać przepustnice, sondę, sprawdzać błędy i ewentualnie je kasować
Chcę przeznaczyć możliwie najniższą kwotę, ale nie chciałbym aby był to jakiś chłam ani jakiś super sprzęt. Chciałbym aby w zestawie było już wszystko, tak żebym po otrzymaniu paczki zainstalował oprogramowanie z płytki i używał. System to win 7 64bit ale mogę utworzyć wirtualne XP. Ważne aby program był w języku PL :)
http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/vag-us ... -piny.html" onclick="window.open(this.href);return false; -znalazłem coś takiego ale nie wiem czy to dobry wybór?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: wesol » wt lut 19, 2013 07:45

poczytaj kolego ten termat i nie zadawaj glupich pytań.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

lopez20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw lis 17, 2011 08:58
Lokalizacja: WWL
Auto: VW Golf mk4 1.6 SR
Silnik: AKL

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: lopez20 » wt lut 19, 2013 13:44

Sugeruję abyś Ty kolego przeczytał ten post. Dopóki tego nie zrobisz nie mądrzyj się i nie zaśmiecaj forum głupimi odpowiedziami nie wnoszącymi nić do tematu bo teraz muszę Ci odpowiedzieć i zrobić to samo co Ty. Poznaj moje dobre serce które zaoszczędzi Ci czytania całego postu. Akurat przeczytałem cały ten post i powiem Ci w sekrecie że proponowane są różne przewody. Część z nich to linki z allegro które już dawno wygasły. Część z nich to przewody dla ludzi którzy oczekują czegoś innego niż ja. Część z nich jest do innych silników, roczników. W całym poście znalazłem kilka przewodów a działały dwa linki. Mimo wszystko uważam że zapytanie się po lekturze postu w celu utwierdzenia się w dokonanym wyborze to nic złego! Zgłoś się do moderatora aby sprawdził Ci ile czasu wczoraj spędziłem na forum zanim napisałem swoją odpowiedź. Potem zadaj sobie pytanie po co ta Twoja głupia odpowiedź?



Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: odzim » wt lut 19, 2013 17:07

lopez20 pisze:Sugeruję abyś Ty kolego przeczytał ten post. Dopóki tego nie zrobisz nie mądrzyj się i nie zaśmiecaj forum głupimi odpowiedziami nie wnoszącymi nić do tematu bo teraz muszę Ci odpowiedzieć i zrobić to samo co Ty. Poznaj moje dobre serce które zaoszczędzi Ci czytania całego postu. Akurat przeczytałem cały ten post i powiem Ci w sekrecie że proponowane są różne przewody. Część z nich to linki z allegro które już dawno wygasły. Część z nich to przewody dla ludzi którzy oczekują czegoś innego niż ja. Część z nich jest do innych silników, roczników. W całym poście znalazłem kilka przewodów a działały dwa linki. Mimo wszystko uważam że zapytanie się po lekturze postu w celu utwierdzenia się w dokonanym wyborze to nic złego! Zgłoś się do moderatora aby sprawdził Ci ile czasu wczoraj spędziłem na forum zanim napisałem swoją odpowiedź. Potem zadaj sobie pytanie po co ta Twoja głupia odpowiedź?
to znaczy ze nie umiesz czytac ze zrozumieniem ,kup sobie kabelek najprostszy za 30PLN KKL a potem sciagnij sobie jakies polski badziew vw tools czy cos podobnego ,najepszy jest vag com ale on jest po angielsku ale to w niczym nie przeszkadza bo i tak jak nie masz pojecia to bedziesz musial zczytac nr bledu i zapytac sie co z tym dalej zrobic ale po takich odpowiedziach mozesz nie znalesc chetnego zeby ci odpisal , pozdro


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości