Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: riccardoa » wt lut 19, 2013 17:17

odzim pisze:
lopez20 pisze:Sugeruję abyś Ty kolego przeczytał ten post. Dopóki tego nie zrobisz nie mądrzyj się i nie zaśmiecaj forum głupimi odpowiedziami nie wnoszącymi nić do tematu bo teraz muszę Ci odpowiedzieć i zrobić to samo co Ty. Poznaj moje dobre serce które zaoszczędzi Ci czytania całego postu. Akurat przeczytałem cały ten post i powiem Ci w sekrecie że proponowane są różne przewody. Część z nich to linki z allegro które już dawno wygasły. Część z nich to przewody dla ludzi którzy oczekują czegoś innego niż ja. Część z nich jest do innych silników, roczników. W całym poście znalazłem kilka przewodów a działały dwa linki. Mimo wszystko uważam że zapytanie się po lekturze postu w celu utwierdzenia się w dokonanym wyborze to nic złego! Zgłoś się do moderatora aby sprawdził Ci ile czasu wczoraj spędziłem na forum zanim napisałem swoją odpowiedź. Potem zadaj sobie pytanie po co ta Twoja głupia odpowiedź?
to znaczy ze nie umiesz czytac ze zrozumieniem ,kup sobie kabelek najprostszy za 30PLN KKL a potem sciagnij sobie jakies polski badziew vw tools czy cos podobnego ,najepszy jest vag com ale on jest po angielsku ale to w niczym nie przeszkadza bo i tak jak nie masz pojecia to bedziesz musial zczytac nr bledu i zapytac sie co z tym dalej zrobic ale po takich odpowiedziach mozesz nie znalesc chetnego zeby ci odpisal , pozdro
:okej:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: wesol » wt lut 19, 2013 18:11

wnioskuje do administracji by kolege lopez20 nieco poskromić.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

lopez20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw lis 17, 2011 08:58
Lokalizacja: WWL
Auto: VW Golf mk4 1.6 SR
Silnik: AKL

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: lopez20 » wt lut 19, 2013 19:07

Nie chce robić sobie wrogów ale wiele osób ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem a potem piszą żeby nie zadawać głupich pytań albo mówią że ktoś inny ma problemy z rozumieniem. Nikogo pierwszy nie obraziłem ale jeżeli ktoś kogoś obraża powinien liczyć się z odpowiedzią. Nie rozumiem czemu nie można napisać kulturalnie, bo być może ktoś coś źle zrozumiał albo ktoś inny nie wyjaśnił problemu dość zrozumiale co można sobie spokojnie wytłumaczyć i napisać coś merytorycznego. Dokładnie sprecyzowałem swoje oczekiwania i podałem INFO o którym mowa w treści wątku. Rzeczą na którą zwracam szczególną uwagę jest jakość pracy. Zaznaczyłem że nie chcę kupować chińskiego chłamu ani super sprzętu. Forumowicze stwierdzili że nie ma co oczekiwać od programu na przewodzie za 20zł. W sprzedaży są kable od 20-200zł. Być może ten droższy będzie lepszy. Może warto mieć też interfejs albo cały zestaw jak w linku z pierwszego mojego postu. Nie wiem co będzie lepszym rozwiązaniem dlatego dokładnie sprecyzowałem swoje oczekiwania i liczyłem na pomoc innych osób. Taka kwestia w tym wątku nie została poruszona więc chyba nie mam problemów z rozumieniem. Odzim czy uważasz że najtańszy kabel za 20-30zł nie różni się niczym od droższych kabli z dodatkowym osprzętem?

Wesol popieram Cie we wniosku ale należy się nam obojgu. Tobie za odpowiedź na moje pytanie a mi za odpowiedź którą Tobie udzieliłem.



Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: odzim » wt lut 19, 2013 20:37

lopez20 pisze:Odzim czy uważasz że najtańszy kabel za 20-30zł nie różni się niczym od droższych kabli z dodatkowym osprzętem?
tak ten za 3 dychy starczy Ci w zupełności chyba ze chcesz polski vag czyli to samo za 140 pln http://allegro.pl/polski-vag-2-5-usb-ob ... 46439.html" onclick="window.open(this.href);return false; tyle że to badziewie chodzi tylko na wersji 32 bit i zapomnij o robieniu poprawnych logów kodowan itd ,ale ten kabelek za 30 pln i vag com 311.2 full registred 32 bit lub vcds lite full registred 64 bit , bedzie w twoim golfie mial mozliwosci serwisowego vasa ,prościej juz napisać nie umiem


Obrazek

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: riccardoa » wt lut 19, 2013 23:02

Ująłbym to tak:
Golf do wersji MKIV w tym odpowiadające Bora i Jetta,oraz passat do wersji B5-wystarczy każdy jeden KKL z alledrogo i programy jak napisał odzim.
Golf od wersji MKV w górę,odpowiadające im Jetty,Passat od wersji B6 - interfejs Hex CAN lub VCDS i program VCDS (nie Lite) im nowsza wersja, tym lepsza i występuje w j.polskim.Tylko za ori trzeba zapłacić około 1700PLN.Działą zarówno na systemie 32 jak i 64 bitowym.To wszystko,oraz info o tańszych odpowiednikach tych interfejsów jest już opisane w tym wątku m.in. przez Wesoł.
W obydwu przypadkach obsłużą samochody bez względu na wersję silnikową jak i wyposażenia kolego Lopez 20.



lopez20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw lis 17, 2011 08:58
Lokalizacja: WWL
Auto: VW Golf mk4 1.6 SR
Silnik: AKL

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: lopez20 » wt lut 19, 2013 23:50

odzim, riccardoa dziękuję za rozwianie moich wątpliwości. W ramach doprecyzowania czy moglibyście polecić których kabel z tych sprzedawanych na allegro czy na innych portalach? Chodzi mi o producenta a może warto zwrócić uwagę na coś innego? Wcześniej forumowicze podpowiadali aby nie kupować tych niebieskich. Przepraszam jeżeli powtarzam pytanie kogoś innego ale po przeczytaniu ponad 40 stron po prostu nie pamiętam a przyznam szczerze nie że nie mam czasu aby czytać cały wątek od nowa. Może ktoś pamięta. Jeżeli nie to nic się nie stanie o ile nie będziemy obrażać nieświadomego pytającego-po prostu kupię taki kabel jaki mi się spodoba. W swojej sieci posiadam możliwość wybory kilki IP i mógłbym zmienić konto ale wieżę że nie każdy człowiek sobie wilkiem nawet w tych trudnych czasach dla zwykłych szarych myszek takich jak my. Każdy jest człowiekiem i może popełniać błędy. Pozdrawiam i po raz kolejny serdeczne dzięki za pomoc w wyborze kabla i wyrozumiałość za załatwienie prywatnych potyczek na forum. Wiem że dla niektórych z Was nie będących bezpośrednio zaangażowanych w ten bezsensowny spór samo czytanie było czymś zbędnym za co przepraszam ale moim zdaniem pewne sprawy trzeba załatwić na tyle na ile to możliwe.



SObolxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 16:20
Lokalizacja: Knurów

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: SObolxx » śr lut 20, 2013 19:38

Golf IV 2003r, 1.9TDI 101KM.
Jaki kabelek i oprogramowanie na wersję 64bit? Czy taki kabelek za 30 zł z allegro nada się do czegoś?
Jestem amatorem, więc cudów nie potrzebuję, głównie sprawdzanie błędów, usuwanie niektórych błędów i takie różne proste rzeczy.
Po prostu sprzęt dla amatora :D



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: wesol » śr lut 20, 2013 20:23

no nastepny leniwy. Ja nie wiem czemu mody tu nie interweniują.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

qwee
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw gru 27, 2012 15:29

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: qwee » śr lut 20, 2013 21:10

SObolxx pisze:Golf IV 2003r, 1.9TDI 101KM.
Jaki kabelek i oprogramowanie na wersję 64bit? Czy taki kabelek za 30 zł z allegro nada się do czegoś?
Jestem amatorem, więc cudów nie potrzebuję, głównie sprawdzanie błędów, usuwanie niektórych błędów i takie różne proste rzeczy.
Po prostu sprzęt dla amatora :D
64bit wyrzuc a jak już musisz mieć to zainstaluj sobie obok xp 32 bitowy koniecznie. O wiele mniej problemów z aplikacjami nie tylko diagnostycznymi, no chyba że komputer do grania używasz.

Jeśli jesteś amatorem to wystarczy ci taki. Sam sie niedawno pytałem o podobne sprawy. Kup cokolwiek kkl i baw się z tym, jak przestanie ci wystarczać to wskoczysz na wyższy poziom. Puki co opanuj to i nie słuchaj, że jedynymi prawymi urządzeniami są VCDSy za grube pieniądze. Każdy kto używa drogiego sprzętu zapewne zaczynał od chińczyków.



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: riccardoa » śr lut 20, 2013 21:16

wesol pisze:no nastepny leniwy. Ja nie wiem czemu mody tu nie interweniują.
Mają ferie? :D



Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: odzim » czw lut 21, 2013 00:55

qwee pisze:sobie obok xp 32 bitowy koniecznie
a po co takiego starocia jak juz to win 7 32 bit i bedzie mial orginal bo kod z lapka pasuje dp obu wersji -XP to prehistoria kolego


Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: wesol » czw lut 21, 2013 07:31

a ja wole XP. Lapek moj niby nie obsluguje XP i przewidywane byly nowsze ale przy kombinacji pewnej udalo sie nie tyle co zainstalowac winde xp co dobrac i odpalic stery na osprzet. JA tam przywiazalem sie do XP, w gry nie grywam wcale a wszystko co uzywam wlasnie jest pod xp.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: odzim » czw lut 21, 2013 09:21

a miałes win7 32 bit bo to ulepszona wersja xp(nie wprost oczywiscie ) -i tez wszystko chodzi jak jest do xp to i do win 7 32 bit -ale system jest o niebo stabilniejszy i szybszy z 10 razy , samo wstawanie win 7 a xp to jakoś z 5 krotnie szybszy czas -takie male OT
Ostatnio zmieniony czw lut 21, 2013 16:22 przez odzim, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

qwee
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw gru 27, 2012 15:29

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: qwee » czw lut 21, 2013 10:37

No trochę poleciałem, że napisałem iż koniecznie ma być xp. Dla mnie jako drugi system jest niezastąpiony bo używam takich aplikacji z którymi win7 ma problemy. 7 to wcale nie jest ulepszona wersja xp, to już inna filozofia ale fakt, nie ma problemów z działaniem programów takich jak miedzy xp a vista.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 106 gości