silnik 1.8 90KM

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » sob lut 04, 2006 00:00

MikeBer pisze:
TheGwiazdor pisze:
Skorpion75 pisze:Koszty są dość poważne za tyle można kupić całego golfa, dojdzie tylko koszt trasportu. Narazie zmienie olej na inny może uszczelniacze i będę obserwował ile bierze. Za tyle kasy widziałem całe silniki do kupienia.
Weź mnie nawet nie rozśmieszaj :rotfl:

Za 1000 to już Golfa można kupić :rotfl: Który będzie żarł tyle oleju co Twój. Bez sensu do tego podchodzisz.
Wolałbyś kupić jakieś g... niż mieć auto ze zrobionym silnikiem którym można jeszcze długo pojeździć.
No za 1000zł Golfa to smiech na sali , ale silnik za te pieniadze to dosteniesz zajebizty !!
Silnik można kupić ale nie masz pewności co to jest. Posprawdzać można ale czasami jakiś ZONK się trafi i najlepiej od razu taki silnik rozłożyć na cześci i zrobić żeby to jeździło jak należy.


Obrazek

Awatar użytkownika
Skorpion75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt gru 23, 2005 23:52
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Skorpion75 » sob lut 04, 2006 00:12

Zgadzam się z wami w całej rozciągłości tematu. Przeraża mnie tylko koszt takiego remontu. Tak się składa że autko to nie jest mój jedyny utrzymanek, mam rodzinę. Jeżeli wyłożenie 1200 PLN dla was to pestka to fajno, dla mnie to dużo kasy muszę na to miesiąc tyrać. Myślałem że coś poradzicie poza kapitalką silnika.



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » sob lut 04, 2006 11:20

Skorpion75 pisze:Zgadzam się z wami w całej rozciągłości tematu. Przeraża mnie tylko koszt takiego remontu. Tak się składa że autko to nie jest mój jedyny utrzymanek, mam rodzinę. Jeżeli wyłożenie 1200 PLN dla was to pestka to fajno, dla mnie to dużo kasy muszę na to miesiąc tyrać. Myślałem że coś poradzicie poza kapitalką silnika.
Najlepiej wymień uszczelniacze na zaworach. To pomoże. U mnie to można zrobić za jakieś 100zł . Same uszczelniacze za komplet to 20-30zł.

Zawsze coś pomoże.
A remont? Może ktoś z forum jest z Twoich okolic i potrafi to robić to może po kosztach Ci zrobi taki mały remoncik.
Ja za 1200 to robiłem łacznie z rachunkiem i gwarancją + czujnik temp +olej + filtr. Same części to coś koło 200-300zł A jak ktoś się zna to zrobi za jakieś 500zł.
Dla każdego 1200 czy więcej to pieniądze. Ja poszedłem w tą strone bo muszę mieć pewny samochód bo dużo jeżdżę.


Obrazek

Awatar użytkownika
Skorpion75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt gru 23, 2005 23:52
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Skorpion75 » sob lut 04, 2006 12:57

Narazie to w sumie nie mam co narzekać. Oprócz tego że dolewam olej, zmieniłem świece i przewody zapłonowe, olej + filtry. To od lipca nic nie robiłem a trzasnołem już 11 000 kilometrów i to 60% tego to po mieście. Jak dotąd to ani razu mnie nie zawiódł, no i jest czym jechać bo kopa ma niesamowitego szczególnie na benzynce.
A wymiankę uszczelniaczy to se na kwiecień przesune. Dzięki za rady.



Awatar użytkownika
maciek 1.8
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: maciek 1.8 » sob lut 04, 2006 14:12

a ja mam w swoim RP skrzynie ATH i udało mi się rozbujać auto do 180 km/h. ma ktoś jeszcze ATH i czy skrzynia od mk3 1.8 pasuje do mk2???


kupię alternator do mk2 1.8 RP bez wspomagania

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » ndz lut 05, 2006 00:31

maciek 1.8 pisze:a ja mam w swoim RP skrzynie ATH i udało mi się rozbujać auto do 180 km/h. ma ktoś jeszcze ATH

Skrzynia ATH ma identyczne przełożenia na wszystkich biegach wraz z przełożeniem przekładni głownej jak skrzynia 4T , tyle tylko że 4T była produkowana w latach 83-91 , a ATH w latach 91-92 , poza tym nie wiem czym sie mogą jeszcze różnić?????



Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » pt mar 17, 2006 10:07

Zasadnicza różnica pomiędzy ABS a RP to fakt, że RP produkowano w niemczech, ABS oraz AAM'a w meksyku. Przedkłada się to na niezawodność. Silniki ABS nie są tak trwałe jak RP - typowa usterka to panewki - dzieje się to bardzo często - można rzec - że TEN TYP TAK MA :)))

Ja też mam RP'ka - oleju nie dolewam, mimo iż mam LPG, dziwi mnie to, bo wiem że krąży opinia że jeżdżac na gazie - silnik zużywa olej.
Jeśli u mnie zużywa to bardzo niezauważalnie, praktycznie tego nie widać. Olej zmieniam co 15 tys (jeżdżę na MOBIL SUPER S - półsyntetyk).



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » sob mar 18, 2006 13:56

roznica miedzy RP a ABS to chyba tylko walek rozrzadu dzieki czemu ABS uzyskuje moment obrotowy przy nizszych obrotach niz RP. Troche inny tez jest osprzet silnika



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » sob mar 18, 2006 14:20

Może by tak przełożyć wałek z ABS do RP ? :mrgreen: Próbował ktoś ?


=-Pinhead-=

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości