Centralny zamek- problemy z montazem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Centralny zamek- problemy z montazem

Post autor: Kubus20 » sob mar 26, 2005 16:05

Zakupilem cetralny zamek z alarmem, pilotem i dodatkowymi czujnikami ruchu. Sa tam dwie centralki: jedna od zamka centralnego a druga od alarmu. Problem mam z polaczeniem tego wszystkiego.
Mam pytanie co do silownikow. Przy silowniku master jest 5 kabli: bialy, brazowy, czarny, niebieski i zielony, a przy slave-ach sa po dwa kable: niebieski i zielony. Jak podlaczyc te kable do centralki od alarmu.
Pewnie wielu z was ma doswiadczenia z montazem centralnego wiec prosze o pomoc

Tutaj link do aukcji z ktorej jest ten centralny zamek: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=45336141

Wesolych Swiat



Awatar użytkownika
Lisu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw sty 20, 2005 17:15
Lokalizacja: stolica
Kontakt:

Post autor: Lisu » sob mar 26, 2005 16:19

witam! z centralki alarmu wychodza dwa kable sterujace centralnym przewaznie bialy i brazowy!te kable laczysz z kablami z centralki zamka pewnie te same kolory!zamki slave podlaczasz do mastera(master zazwyczaj steruje zamkiem w dzwiach kierowcy.reszte kabli(te z mastera)podlaczasz w/g schematu dolaczonego do urzadzenia - taki powinien byc, chyba ze jest malo czytelny!



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob mar 26, 2005 17:24

no tak tylko zostaje ten czarny kabelek :(. C to jest?? Masa?? czy moze jeszcze cos innego



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob mar 26, 2005 17:47

Czarny kabelek jest rowniez w centralce od centralnego wiec tam go podlacze. Chyba bedzie git



Awatar użytkownika
Lisu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw sty 20, 2005 17:15
Lokalizacja: stolica
Kontakt:

Post autor: Lisu » sob mar 26, 2005 18:27

JESLI Z MASTERA WYCHADZA TAKIE SAME KABLE (ILOSC I KOLORY)TO MASZ PROSTA SPRAWE :bigok:



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » sob mar 26, 2005 18:56

A nie dostałeś żadnego schematu tego alarmu?... Wrzuć go na forum.... Bo tak to jest po prostu wróżenie z fusów...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » sob mar 26, 2005 21:25

ten gostek co sprzedał Tobie alarm ma dokładne schematy montażu alarmu i centralnego ja u niego zakupiłem alarm i poprosiłem o schemat podłączenia do golf3 i otrzymałem go



Awatar użytkownika
Marek 81l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt lis 30, 2004 20:38
Lokalizacja: Ruda Śl
Kontakt:

Post autor: Marek 81l » sob mar 26, 2005 22:21

Jezeli masz problem z tymi schematami poprostu łacz to kolorami.Do niebieskiego i zielonego z centralki wszystkie niiebieskie i zielone z silowników.A w masterze czarny do masy byle nie w dzwiach<bo tam jej czasem brak>i brądzowy z bialym odpowiednio do centralki.Brądzowy z bialym powinien wychodzic 2x z centralki po to by do jednej pary podpiac alarm<Nie zawsze wyjscie na centralny z alarmu pasuje kolorami> napisz czy zalożyles.


Był Mk2 :)
był Mk3 :)
było Vento ABF
bylo Vento AAA
TERAZ: JETTA III i Mk3 Cabrio
1Z ,ABS

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob mar 26, 2005 23:02

miomio1 dzieki, zaraz do goscia napisze i dowiem sie o taki schemat do Golfa 2.

Marek 81I wkladal ten zamek to bede raczej w nastepnym tygodniu bo teraz swieta wiec jest troche jezdzenia. Probowalem to zlozyc dzis rano ale nic z tego nie wyszlo wiec napisalem na forum.

Ale napewno napisze jak zaloze. Jezeli dorwe aparat albo chociaz telefo z aparatem od kumpla to zrobie fotki. Pozdrawiam wszystkich



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz mar 27, 2005 10:10

Dzisiaj dostalem maila od sprzedawcy i niestety do Golfa 2 nie posiada takiego schematu, przynajmniej tak mowi.



Awatar użytkownika
Marek 81l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt lis 30, 2004 20:38
Lokalizacja: Ruda Śl
Kontakt:

Post autor: Marek 81l » ndz mar 27, 2005 10:44

Dasz sobie napewno rade.Jakbys miał nadal problemy to pisz...Smacznego


Był Mk2 :)
był Mk3 :)
było Vento ABF
bylo Vento AAA
TERAZ: JETTA III i Mk3 Cabrio
1Z ,ABS

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr mar 30, 2005 19:50

No i pisze, poniewaz pojawil sie kolejny maly problem. Rozbebeszylem dzisiaj drzwi(niestety przy tej operacji ucierpiala ramka od klamki :()
Chcialem sobie rozlozyc robote i dzisiaj zamontowac silowniki do drzwi i polaczyc silownik z ciegnem od zamka. I tu jest sek. Jak polaczyc silownik z tym ciegnem od zamka. W zestawie dostalem dodatkowe ciegno i takie cus kwadratowe do polaczenia obu ciegien tylko nie wiem jak to ze soba polaczyc bo nie ma tam za bardzo dojscia. Jak to skrecic? Czy trzeba wyciagac zamek, czy moze klamke. Napiszecie w jaki sposob polacczyliscie to u siebie.
Pozdrawiam

P.S. MOze mi ktos podesle ramke od wewnetrznej klamki bo moja sie rozpadla :(



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr mar 30, 2005 20:04

Tutaj macie zdjecie jak wyglada silownik master i czesci ktore z nim dostalem:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



str593

Post autor: str593 » śr mar 30, 2005 21:13

Dźwigienka zamka w drzwiach (białe coś z podłączonym jednym cięgnem) posiada otworek, do którego wkładasz zagięte cięgno siłownika z zamocowanym już siłownikiem. Musisz to zrobić sposobem podnosząc cięgno wraz z założonym siłownikiem jak gdyby przedłużeniem tej białej dźwigienki wkładasz zagięte cięgno a następnie opuszczasz jednocześnie umieszczając cięgno między "rozcięcie" dźwigienki. Tego kwadratu do łączenia nie wykorzystywałem był po prostu zbędny.
To, co opisałem ma odniesienie do wersji 3 drzwiowej, ale w wersji 5 drzwiowej powinno być tak samo, z tego, co czytałem na forum w tylnych drzwiach nie było tych otworów do podłączenia cięgien, ale forumowicze sobie jakoś z tym poradzili. Ja zrobiłem to w taki sposób mam nadzieję, że nie namieszałem Ci bardziej w głowie niż miałeś, jak mieszkasz w okolicach Warszawy to służę pomocą w realu.
Wiązka centralnego powinna posiadać do jednego siłownika 5 przewodów (ewentualnie, jeśli posiada 2 mastery to powinny być dwie takie wiązki) do pozostałych siłowników po 2 przewody. Centralka centralnego ma jeszcze 4 przewody czarny masa (-) czerwony (+) i dwa współpracujące z alarmem biały i nie pamiętam jaki, które po złączeniu z masą zamykają i otwierają drzwi i to te dwa łączysz z odpowiednimi przewodami centralki autoalarmu.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości