Programowanie immobilizera

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mega815
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 07, 2006 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Programowanie immobilizera

Post autor: mega815 » wt cze 05, 2007 12:15

witam, mam takie pytanko, niedawno kupiłem golfa IV z fabrycznym centralnym zamkiem, dostałem od niego komplet kluczyków tzn, 2 z pilotem, jeden bez pilota i taki plastikowy sam grot z numerkiem, okazało się, ze nie działa zamykanie z pilota wiec pojechałem do ASO żeby zaprogamowali mi ten pilot do centralnego, po 3 godzinach czekania (szok!!!) stwierdzili, że się nie da zaprogramować bo prawdopodonie jest uszkodzony pilot, ale teraz zauważyłem, że coś namieszali bo samochód odpala sie tylko jednym kluczykiem natomiast pozostałymi zapala się kontrolka imobilajzera i nie odpala.I tu moje pytanie czy da sie jakoś zaprogramować imobilajzer do pozostałych kluczyków? mam interfejs do VAG jeżeli jest potrzebny, tylko prosiłbym o rade jak to zrobic np. przez VAG-COM, bo znowu jak dam do ASO to mi coś namieszają więc wolałbym tego uniknąc.



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » wt cze 05, 2007 20:02

obawiam się że nie. Jeśli masz immo nowszej generacji to tam w kluczyku jest pastylka zatrzaskująca się jednorazowego programowania. Jeśli ją wykodujesz to już ponownie nie wkodujesz chyba ze kupisz nowa lub nowy kluczyk. Często na allegro sprzedają cwaniaki już zatrzasnietą z którą nic nie zrobisz


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

todzio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr maja 02, 2007 07:08
Lokalizacja: warmia-mazury
Kontakt:

Post autor: todzio » czw cze 07, 2007 12:46

Nie wiem jaki rocznik Twojego MK4 i jakie były tam stosowane transpondery( pastylki jak rzekł przedmówca :)). Jeśli to CRYPTO 48, a możesz to sprawdzić idąc do zwykłego punktu gdzie dorabiają klucze i oczywiście posiadają maszynki do odczytu typu transpondera to z tego co wiem, jeśli posiadasz kod PIN to poradzisz sobie VAG-em (bez kodu nie ma chyba szans). Musisz tylko zakupić np. na allegro transponder (ponoć są już wielorazowego użytku ale koszt zapewne dużo wyższy), zalecają czasem kupić wiecej niz 1 sztukę (koszt ok.14 PLN bez kosztów przesyłki) bo różnie to bywa z tym programowaniem (jak Ci zostanie to sprzedasz) i chyba możesz zacząć zabawę z dorobieniem immo. Osobiście nie czyniłem tego bo nie posiadam do swojego PIN i czekam na transponder a potem wio do ASO (samo zaprogramowanie w ASO ok. 100 PLN)
Co do sposobu programowania to chyba tu jest opis:
immo
immo



jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » czw cze 07, 2007 13:15

Podłącze się pod temat. Czy to oznacza, że jak kupię licznik używany bez PIN'u to muszę kupić też taki transponder, żeby zakodować go do swoich kluczyków?



greg

Post autor: greg » czw cze 07, 2007 13:23

todzio pisze:jeśli posiadasz kod PIN to poradzisz sobie VAG-em (bez kodu nie ma chyba szans)
e tam nie ma - trzeba wyjać licznik dostać się do pamięci zczytać kod i masz :bigok: dalej wkłądasz kluczyk orginalny podpinasz vag wciskasz kodowanie nowego kluczyka(ów) i wkładasz nowy kluczyk



mega815
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 07, 2006 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mega815 » pn cze 11, 2007 06:15

Mój golf jest z 98r i z tego co mi się wydje to nie mam plastikowego transpondera tylko chyba szklany, przynajmniej tak wygląda. Czy PIN do zaprogramowania immo może być podany na oryginalnym pasku przy plastikowym kluczyku bo taki dostałem i jest tam jakiś 7-cyfrowy numer?



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » pn cze 11, 2007 06:36

chyba tak tylko musisz poszukac na necie dekodera tego 7 cyfrowego numeru i przekodowac na 4 cyfrowy


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn cze 11, 2007 13:25

Takowy dekoder jest na stronie DIAGTRONIK.

http://www.diagtronik.pl/soft/liczpin.zip

Tylko czy na przywieszce jest nr dealer'a ? :-k


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » pn cze 11, 2007 17:32

inek01 pisze:Tylko czy na przywieszce jest nr dealer'a ? :-k
Na mojej z tyłu jest mała naklejka z dwoma numerami. Dłuższy numer wpisałem w pole dealera, krótszy w pole importera, data zakupu i gra. Dziwne tylko, że mój numer zaczyna się na przywieszce literą i jak ją wpisze, to pisze mi, że błąd, a jak jej nie wpiszę tylko podam 6 cyfr to wszystko gra. No, ale skoro dostałem pin to chyba wszystko ok :okej:



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn cze 11, 2007 18:33

jajko pisze:a jak jej nie wpiszę tylko podam 6 cyfr to wszystko gra. No, ale skoro dostałem pin to chyba wszystko ok
A sprawdzales czy dziala ten wyliczony pin ?


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
moontower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 21:07
Lokalizacja: pomorskie słupsk
Kontakt:

Post autor: moontower » pn cze 11, 2007 18:39

Witam. Z zainteresowaniem czytam ten temat, gdyż czeka mnie dorobienie kluczyka i w Słupsku życzy sobie dealer 190 + 150 dopasowanie. Więc szukam tańszej możliwości. Też mam taką przywieszkę. Po jednej stronie jest numer 7 cyfrowy tzn na początku jest P, z drugiej była jakaś naklejka tylko zerwana jest a ja zdrapałem jakby taką czarną zdrapkę i był tam 4 cyfrowy numer. Czy to jest ten PIN o którym jest mowa czy to coś innego? Dzięki z góry za info i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn cze 11, 2007 18:46

moontower pisze:Czy to jest ten PIN o którym jest mowa czy to coś innego?
Niewykluczone, ze tak :-k


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » pn cze 11, 2007 18:50

inek01 pisze:
jajko pisze:a jak jej nie wpiszę tylko podam 6 cyfr to wszystko gra. No, ale skoro dostałem pin to chyba wszystko ok
A sprawdzales czy dziala ten wyliczony pin ?
Jak mam to zrobić? :jezor:



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn cze 11, 2007 18:56

jajko pisze:Jak mam to zrobić?
VAG'iem, ale lepiej nie kombinuj jak nie wiesz za bardzo jak ;)


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości