Nie działają elektryczne szyby Pomocy !!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

alwarro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 21:17
Lokalizacja: Żyrardów

Nie działają elektryczne szyby Pomocy !!!!

Post autor: alwarro » sob wrz 08, 2007 12:53

Witam, mam golfika 2.0 gti z 1994 roku 3 dzwiowy i mam straszny problem z szybami.Tzn lewa przez ostatni czas potrafiła mi nie działać , tzn niechodziła ale po jakimś czassie znów było dobrze .A teraz padła całkiem i nie działa wogóle , więc ją rozebrałem co nie było łatwe ponieważ szyba była zamknięta, ale się udało i wyjąlem silnik , odkręciłem te kilkanaście śrubek ,i podłączyłem na krótko i działa , po złożeniu znów nie działa i nie wiem co jest . Druga sprawa to prawa szyba mianowicie sterują przyciskiem od kierowcy chodzi tylko w dół nieważne jak się przycisk przyciśnie , a naciskając przycisk normalnie w prawych drzwiach chodzi dobrze i nie wiem czy jest tu jakieś powiązanie >??? prosze o pomoc czy da się to jakoś zrobić czy trzeba kupować nowe części



Ksys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 23:14
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Ksys » sob wrz 08, 2007 13:43

sprawdz mase czy nie ma z nia problemow,a przycsk wyjmij,rozbierz i wyczysc,lub zobacz co moze nie tak być,może gdzieś jest coś nadpalone.


Jest: Passat B4 1.8 +lpg '94
było: MB W124 300E
golf 2 gtd JR '90
sierra 2.9 24V6 cosworth
golf 2 D JP '86
[url=http://lilypie.com][img]http://lb2f.lilypie.com/26W5p1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 08, 2007 14:38

Po pierwsze należy sprawdzić kable w wiązce lewych dzwi razem z wtyczką.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

alwarro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 21:17
Lokalizacja: Żyrardów

odp

Post autor: alwarro » sob wrz 08, 2007 14:40

Sukces , rozebrałem całe drzwi i niepotrzebnie , okazało się że główny przewód który idzie w wiązsce w drzwiach był przerwany i to była cała przyczyna . Ale mam jeszcze jedno pytanie mianowicie prawa szyba się przycina (od początku to mam ) tzn jak naciśnie się przycisk do opuszczania to idzie 5 cm ,i staje , po ponownym naciśnięciu znowu 5 cm i staje ,i tak do samego dołu , przy podnoszeniu jest to samo .Co to może być >>??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 08, 2007 15:09

alwarro pisze:Co to może być >>??
uszkodzony czujnik obrotów silniczka. Opisywałem już jak to naprawić tu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53280
u mnie już 3 na 4 szyby miały ten problem, i po naprawie tą metoda jest ok.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

alwarro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 21:17
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: alwarro » ndz wrz 09, 2007 18:31

Dzieki za pomoc , udalo sie i szybka chodzi dobrze Pozdrawiam



Awatar użytkownika
slowik_GTI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: pt maja 04, 2007 09:23
Lokalizacja: Rychtal k/Kępna
Kontakt:

Post autor: slowik_GTI » czw wrz 27, 2007 08:38

Jako ,że nie chce zaczynac nowego tematu podepne się tutaj.Mój problem jest od wczoraj, miałem otwartą szybę , chciałem zamknąć nacinąłem przycisk i wydawało mi sie sie ,że leciutko przygasło poswietlenie tego przycisku i koniec.Teraz nie działa nic, szyba jest uchylona a po naciśnięciu przycisku nic nie słychać :crazy:
Podświetlenie przycisku jest dalej, druga szyba <prawa> działa bez zarzutu.Co takiego mogło sie stac? Gdzie mam szukac przyczyny?Mój golfik to mkIII GTI 94rok.

Za wszelkie info z gory dzięki.


[color=red][b]MK I -->[/b][/color][url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=244554[/url]

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » czw wrz 27, 2007 09:29

slowik_GTI, posprawdzj kabelki w gumowej przelotce drzwi na pewno któryś jest przełamany
nie dalej jak 3 dni temy miałem identyczny problem
przewód we przelotce był złamany i :pupa:
zlutowałem na nowo i wszystko hula :chytry:


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
slowik_GTI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: pt maja 04, 2007 09:23
Lokalizacja: Rychtal k/Kępna
Kontakt:

Post autor: slowik_GTI » czw wrz 27, 2007 10:29

marek2907, ale czy tak dokladnie mogło się zachować, tzn ,że nagle przestało działać? Mozesz mi podpowiedziec jak ma się do tego zabrac?
Czyli niekoniecznie musiał spalić się silnik?

Dzięki wielkie :bajer:


[color=red][b]MK I -->[/b][/color][url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=244554[/url]

Awatar użytkownika
conrad20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt lis 20, 2007 23:03
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: conrad20 » sob lis 24, 2007 12:19

Witam! Mam ten sam problem z szybami. a dokładniej z lewą tylną szybką. gdy nacisne aby opuścić to zejdzie z jakieś 5 cm i stanie, gdy znowu nacisne to też z 5 cm i staje. i tak do końca. wczoraj rozebrałem ten moduł i znalazłem ten plastik. lecz nie moge go podgiąć bo jest on twardy a boje sie też ze moge go uszkodzić. chciałem zapytac jak go podgiąć i czy wogle cały plastik podginać czy tylko te takie małe druciki prubować podgiąć?? pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 24, 2007 12:41

conrad20 pisze:jak go podgiąć
cały plastyk w którym sziedzi czujnik. Ja podgrzałem go gazową zapalniczką dająca waski ostry płomień gazu od tyłu, żeby samego czujniczka nie spalic, po rozgrzaniu przygiąłem go troche potrzymałem aż ostygnie i tyle.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Post autor: Stecko » wt sty 01, 2008 17:26

Witam

Ja rowniez mam problem z elektryka a dokladnie z przednia szyba od pasazera... Jakis czas temu smigala normalnie a teraz '' stoi'' i nie reaguje ani na przycisk od kierowcy ani od pasazera--- Jedyne co slychac to pykniecie w w drzwiach... rozebralem tapicerke i pykanie slychac z miejsca gdzie wpina(wsuwa) sie podluzna dluga wtyczke... pukalem itp ale nic nie pomoglo. Czy silnik mogl sie zapiec? napiecie dochodzi raczej bo slychac pykniecie jak chce opuscic szybe a podniesc...

pozdr



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sty 01, 2008 17:32

Jeśli po pyknięciu przygasa na chwilkę lekko światełko w podsufitce znaczy silniczek ciągnie prąd i uszkodzenie jest mechaniczne: zatarty silnik, zawikłane linki itp.
Jeśli nie przygasa to uszkodzenie jest elektryczne - najczęściej przełamany któryś kabel w wiązce drzwiowej - zawsze to się ogląda na początku.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » wt sty 01, 2008 17:48

Skoro słyszy że przekaźnik przełączył to raczej nie są to kabelki.
Tak czy inaczej czeka się wyciągnięcie szyby a niestety bez możliwości opuszczenia jej nie jest to takie łatwe i przyjemne.
Ja obstawiam że to wina właśnie przekaźnika nie podaje napięcia na silniczek żeby mieć pewność trzeba by było właśnie sprawdzić czy jest na nim napięcie po wciśnięciu przełącznika.
Będziesz musiał rozebrać tą (nierozbieralną ) obudowę układu ( to w co wpinasz wtyczkę i z czego słyszysz to pstryknięcie)
Tam są 2 przekaźniki jeden odpowiedzialny za opuszczanie drugi za obniżanie trzeba będzie je oczyścić możesz jeden ale skoro już to otworzysz to lepiej od razu wyczyścić 2.
Tylko jak zaczniesz wyciągać szybę to nie sprawdzaj przypadkiem czy da się do góry podnieść bo pewnie się da i rozwalisz sobie mechanicznie mechanizm jak z tym przegniesz.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 78 gości