Amorki i spręzyny pytanko

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Amorki i spręzyny pytanko

Post autor: grandi » pn paź 29, 2007 15:05

Da radę w 2 osoby wymienić tylne amorki i sprężyny w goferku bo objawy są takie :
-Przy wyższych prędkościach :ass: rzuca na nierównościach ale tych małych
-Światła mi wysoko biją
Te co miałem to były Delphi gazowo olejowe mają 4 lata z 70 tys
Co sądzicie o kayabach ?
Ostatnio zmieniony pn paź 29, 2007 15:08 przez grandi, łącznie zmieniany 1 raz.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: KONDZIO222 » pn paź 29, 2007 15:08

dasz radę z kolegą wymienić tył bez problemu kup sobie od razu też odboje na tylne amory, kayaba to dobry wybór olejowe =lepszy komfort i lepsze tłumienie nierówności


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

Awatar użytkownika
szwendak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob lut 03, 2007 15:14
Lokalizacja: TORUN
Kontakt:

Post autor: szwendak » pn paź 29, 2007 15:43

Mnie samemu zajeło to tak 1,2 godziny
Kup nowe odboje tak jak radził kolega.
u góry sprężyne trzyma taka podstawa metalowo gumowa u mnie była skorodowana i wymagała wymiany. sprawdz w jakium stanie jest u ciebie.


110 TYŚ. I MKNIEMY DALEJ!!!

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn paź 29, 2007 18:06

grandilodz pisze:Da radę w 2 osoby wymienić tylne amorki i sprężyny w goferku bo objawy są takie :
bez problemu dacie radę. Kup też osłony, mogą być zużyte i
szwendak pisze:góry sprężyne trzyma taka podstawa metalowo gumowa u mnie była skorodowana i wymagała wymiany
u mnie też. Koszt niewielki a warto.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pn paź 29, 2007 18:14

można tak jaśniej bo jeszcze nie rozkręcałem jak to wyglada ta podstawa

[ Dodano: 29 Paź 2007 17:14 ]
można tak jaśniej bo jeszcze nie rozkręcałem jak to wyglada ta podstawa

a trudno z sprezynami i odbojami ?


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pn paź 29, 2007 18:42

grandilodz pisze:Co sądzicie o kayabach ?
bdb wybór gazówki to koszt 107 zł olejowych ok 80 tu masz jak to wymienić http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=55474



Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » pn paź 29, 2007 18:58

dasz rade nawet sam bez wiekszego problemu. Tak jak koledzy wspomnieli wemień odboje i sprawdz tą podstawe. To jest ta blacha która trzyma spręzyne


BB (borówka, bandit ...)

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pn paź 29, 2007 19:41

Witam
:D Spoko dasz radę . Tył to małe piwko gorzej jeśli chodzi o przód ale "Ty wymieniasz z tyłu. Więc 2 godziny i po zawodach. :D . Wymien w komplecie odboje i osłony. Będzie śmigać bez pływów. :bigok:


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » pn paź 29, 2007 20:45

grandilodz pisze:można tak jaśniej bo jeszcze nie rozkręcałem
odpowiednie klucze najlepiej dwa klucze oczkowe "17" może się przydać klucz do odkręcania kół :)

1. z tyłu mogą przeszkadzać parapety, możesz je zdemontować albo i nie, to zależy od tego czy chcesz mieć łatwiejszy dostęp (nasadowy klucz "10")odkręcasz te małe srebrne nakrętki (jest ich 5-6)pasów nie trzeba, jednak jakbyś miał problem to pasy odkręcasz podważając płaskim śrubokrętem tą zaślepkę uważaj przy tym i tam jest nakrętka na klucz "17"
2. jak już widzisz gumową osłonkę amortyzatora od góry, to ją podważ i ściągnij (odkładaj wszystkie elementy po kolei tak jak ściągałeś, bo robiąc to pierwszy raz możesz mieć problem ze złożeniem odpowiednio)
3. po ściągnięciu gumowej osłonki zobaczysz nakrętkę na klucz 17, odkręcasz ją i odkładasz, jak ją odkręcisz ściągasz taki metalowy talerzyk i też go odkładasz
4. Jeżeli dobrze pamiętam później będzie taka sama nakrętka i talerzyk też odkręcasz i wyciągasz i odkładasz do reszty elementów.
5. teraz możesz swobodnie ściągnąć taką gumową osłonę, która jest od góry założona.
6. Oczywiście wcześniej poluźniłeś śruby w kole i podniosłeś auto na podnośniku, odkręcasz koło, kładziesz je i na nim siadasz.
7. na tylnej belce zobaczysz śrubę, która trzyma amortyzator od dołu, jest ona na klucz "17" ale może być kłopot z jej odkręceniem, najlepiej jakieś wd-40 i w myśl powiedzenia nic na siłę wszystko młotkiem :) jeden klucz nakładasz na śrubę od zewnątrz i drugi klucz wkładasz do belki bo tam jest taka nakrętka i jak ciężko idzie możesz użyć młotka stukając w klucz, odkręcasz tą śrubę jednym kluczem w prawo a drugim musisz zablokować nakrętkę, wyciągasz ją i odkładasz amortyzator masz uwolniony z dołu.
8. Zasadniczo nic nie powinno trzymać amortyzatora u góry więc go powoli wypychasz w dół może Ci zostać osłona gumowa w tym otworze u góry ją też wyrzuć. Teraz przydałaby się pomocna dłoń drugiej osoby która przytrzyma belkę w dół aby można było wyciągnąć amortyzator, można poradzić sobie samemu ale trzeba kombinować.
9. Jak już masz amorek na wierzchu odkręcasz nakrętkę tą na amortyzatorze, z tyłu jest na tyle dobrze, że powinno się obejść bez ściągaczy, przynajmniej u mnie tak było, odkręcasz tą nakrętkę, odkładasz wyciągasz sprężynę, przekładasz na nowy, przy okazji zakładasz osłonę i odbój i skręcasz z powrotem.
10. Jak masz gotowy amorek skręcasz wszystko tak odwrotnie

Z resztą jak poszukasz są gdzieś na forum foto porady jak to zrobić dokładnie :)
KYB to dobry wybór, a odnośnie wymiany spokojnie sobie we dwójkę poradzicie.

Mogłem trochę uporządkować te punkty, ale i tak sobie poradzisz, pamiętaj o poluźnieniu śrub koła i auto na podnośniku, podstaw sobie coś pod auto, jakby miał odpukać się coś stać :)


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pn paź 29, 2007 20:47

PGrzemek, ma to w foto poradzie :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 87 gości