Głośny rozrusznik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
nerlst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 00:21
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Głośny rozrusznik

Post autor: nerlst » wt lis 13, 2007 20:41

Witam

Mam mały problem z rozrusznikiem w moim samochodzie. Głośno pracuje, odgłos podobny do rozrusznika z malucha. Czasem rozrusznik w ogóle nie kręcił, było tylko słychać jak coś tam w nim pyka podczas przekręcania kluczyka. Wystarczyło postukać kluczem w rozrusznik i odpalał. Dzisiaj chciałem go wyjąć, (mam skrzynie automatyczną więc trochę zabawy z tym jest) ale zauważyłem, że cienki czarny kabel który prowadzi do rozrusznika ledwo się trzyma na dwóch drucikach, wymieniłem konektor, wyczyściłem styki i rozrusznik jakby szybciej kręcił i nie zdarzyło się żeby nie załapał, ale nadal głośno chodzi. Przyczyną może być jakieś łożysko, słaby akumulator?

pzdr



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt lis 13, 2007 21:21

nie wiem jaki masz rozrusznik ale moze nie od tego auta ? bo w 1,6 np były takie wieksze i one nie mialy jakiej przekładni orbitalnej , dzieki czemu były słabsze i bardziej hałasliwe, mialem taki na zime pewna załozony i nie chcial skubaniec krecic, pozniej załozylem ten mniejszy z ta przekładnia i jak erka odjął. a to zeby go piznac zeby zadziałał to szcztoki sie zawieszaja, to ze ciezko kreci to albo wlasnie to ze to nie ten , albo tulejki do wymiany.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » wt lis 13, 2007 22:34

wyjmij go i tulejki sprawdz w bierzni i w tylnym dekielku, bo moze wywalone sa i wirnik wali o stojan :) przy okazji szczotki zmien skoro wieszaja sie juz :)



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » śr lis 14, 2007 03:13

nerlst pisze:. Wystarczyło postukać kluczem w rozrusznik i odpalał
Tulejki są tak zlużyte że sie zawiesza


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » śr lis 14, 2007 08:54

grandilodz pisze:
nerlst pisze:. Wystarczyło postukać kluczem w rozrusznik i odpalał
Tulejki są tak zlużyte że sie zawiesza
zuzycie tulejek nie ma nic wspolnego z wieszaniem sie :) tulejki moga byc totalnie wybite a rozruszik bedzie krecic



Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn..

Post autor: czarna małpa » śr lis 14, 2007 09:42

k3fir pisze:
grandilodz pisze:
nerlst pisze:. Wystarczyło postukać kluczem w rozrusznik i odpalał
Tulejki są tak zlużyte że sie zawiesza
zuzycie tulejek nie ma nic wspolnego z wieszaniem sie :) tulejki moga byc totalnie wybite a rozruszik bedzie krecic

Absolutnie niezgadzam sie,tuleje mają wpływ na wieszanie sie rozrucha,bez dwuch zdań!!!



Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » śr lis 14, 2007 10:18

czorny pisze:Absolutnie niezgadzam sie,tuleje mają wpływ na wieszanie sie rozrucha,bez dwuch zdań!!!
wyjasnij mi jak? skoro prad plynie przez szczotki a nie przez tulejki jesli nawet zatrze sie tulejka to pukanie nie pomaga i mozna spalic wirnik bo nie bedzie sie obracal jesli ktos bedzie usilnie probowac go krecic, a jesli wybite tulejki to i tak bedzie krecic tylko ze moze wtedy po stojanie szorowac :) zajmuje sie naprawa i regeneracja alt i rozrusznikow wiec widzialem rozne przypadki i jestem pewien tego co pisze.



Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn

Post autor: czarna małpa » śr lis 14, 2007 10:30

Miałem podobny problem kiedyś,po rozebraniu okazało sie że tulejki są do wymiany,i po ich wymianie wszystko jest ok.A co do szczotek to były całe,...



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » śr lis 14, 2007 13:07

nerlst pisze:Wystarczyło postukać kluczem w rozrusznik i odpalał.
Zawiesza się na tulejkach , bo jeżeli trzeba postukać to znaczy że tulejkach się ja miałem ten sam przypadek


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
nerlst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 00:21
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: nerlst » sob lis 17, 2007 00:10

Wyjąłem rozrusznik, rozkręciłem, na tulejkach był lekki luz więc wymieniłem tulejki, szczotki były w bdb stanie więc nie wymieniałem, wyczyściłem wszystkie styki i rozrusznik kręci szybciej, ale nadal dość głośno. W środku rozrusznika nie było nigdzie znać, żeby coś o siebie ocierało więc może to nie rozrusznik tak hałasuje przy odpalaniu, tylko to duże koło którym on kręci? Szukając czegoś na temat rozrusznika w silnikach z automatyczną skrzynią biegów okazało się, że wiele osób twierdzi, iż nie da się go wyjąć bez odkręcania półosi. Można to zrobić, co prawda za pierwszym razem jak wyjmowałem rozrusznik zajęło mi to prawie pół dnia, ale za drugim razem wyjąłem go w ok 45min.

Jak to zrobić:

Rozrusznik w silnikach z automatyczną skrzynią biegów 1.8 GX (być może w innych silnikach też) jest pod kolektorem wydechowym w dość ciasnym miejscu za głowicą.
Obrazek

Zdejmujemy minusową klemę z akumulatora i odpinamy wszystkie przewody od rozrusznika. Rozrusznik przykręcona jest na trzy śruby, dwie z góry i jedną z dołu.
Obrazek Obrazek

Jak odkręcimy rozrusznik stawiamy go prostopadle do półosi tak jak na fotkce.
Obrazek

Później kładziemy go automatem do spodu.
Obrazek

Wyjmujemy linkę od napędu prędkościomierza. (wystarczy wykręcić śrubkę kluczem 10 zaznaczoną czerwoną strzałką)....
Obrazek

...i wyciągamy rozrusznik tak jak na fotkach.
Obrazek Obrazek Obrazek

Mam nadzieję, że komuś się to przyda.

pzdr



TOMwp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob sty 28, 2006 20:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: TOMwp » śr lis 21, 2007 19:13

Witam
Bardzo sprytny sposób wyjęcia, punkt dla Ciebie
A co się tyczy głośnej pracy podczas rozruchu mam podobny problem w 16PN z automatem, wymieniłem tuleje oraz sprzęgło jednokierunkowe i dalej to samo powoli tracę koncepcję na przyczynę tej głośnej pracy (inne zarysy zębów lub brak zcentrowania obu kół)
nerwy mnie biorą :majkel:



ROZAUTO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob cze 23, 2007 20:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ROZAUTO » czw lis 22, 2007 22:41

witam
jak masz go wyciągniętego to sprawdź jak chodzi poza silnikiem ( czy głośno) to jedynie może być tulejki, a widzę że ten rozrusznik posiada tylko 2 tulejki jedną w deklu drugą w główce, niektórzy piszą o przekładni ten rozrusznik jej nie posiada a sprawdź po wyciągnięciu stan zębów w będiksie w jakim stanie są możliwe że zjechane i hałasują gdy zazębia się na kole lub koło zamachowe ma zjechane zęby no niestety nie słyszę tego więc więcej nie pomogę jak coś to opisz mi ten dźwięk na gg 6342348



Awatar użytkownika
nerlst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 00:21
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: nerlst » czw lis 22, 2007 22:48

Ja również nie uporałem się z tym problemem, szczotki mam w bdb stanie, tulejki nowe, zębatka w rozruszniku i na kole w stanie bdb, podłączyłem odłączony rozrusznik i chodzi cicho. Mam stary aku i zobaczę czy coś się zmieni po jego wymianie.

pzdr

[ Dodano: 16 Gru 2007 19:00 ]
Zmieniłem akumulator i już jest dobrze :D


pzdr

[ Dodano: 08 Kwi 2008 20:24 ]
Niestety po tygodniu problem powrócił i trwa do tej pory.


pzdr

[ Dodano: 17 Kwi 2008 19:18 ]
Kabel stacyjka > rozrusznik w środku zielony od śniedzi, wymieniłem i po problemie.

pzdr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 58 gości