Czy ja mam alarm?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Axello
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 10, 2007 12:10
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Czy ja mam alarm?

Post autor: Axello » śr gru 12, 2007 02:33

Witam,
ostatnio przypadkiem jakąś kombinacją otwartych drzwi i zamykania centralnym udało mi się wzbudzić jakby alarm, o którego istnieniu nie miałem pojęcia. Brzmiało jakby szło z klaksonu.
Nie mam czujników ruchu. Golf TDI 115KM wersja Highline z fabrycznym centralnym zamkiem. Dodam, że centralny przy zamykaniu i otwieraniu mryga migaczami ale bez dźwięku. Pilot to scyzoryk z dwoma przyciskami.
Pytanie: czy ja mam alarm? czy/gdzie jest syrena? na co reaguje (jak go wzbudzić)? czy powinien wydawać jakieś dźwięki?
Dzięki.



valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » śr gru 12, 2007 08:14

Witam! z tego co opisujesz to wygląda, że masz alarm fabryczny z syreną jako klakson, tu kombinacja fabryki jest taka ze montowali dwa klaksony jeden do alarmu i jeden jako klakson ostrzegawczy ale nie zawsze, są też egzemplarze z jednym klaksonem, alarm może być montowany przez fabrykę zarówno z czujnikiem ruchu jak i bez. Czujki są wówczas w lampkach sufitowych. Wzbudzenie alarmu nie jest trudne, wystarczy po uzbrojeniu alarmu poruszać się w środku jeżeli masz czujki ruchu, a jeżeli standardowy alarm VW to otwórz maskę i jak się odezwie klakson to już wiesz.


valerio

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr gru 12, 2007 09:36

Axello pisze:gdzie jest syrena?
syrena znajduje sie po lewej (lub prawej :chytry: teraz nie jestem pewny po której) stronie tyłu samochodu - wnęka bagażnika
Axello pisze:na co reaguje
na otwarcie auta - którekolwiek drzwi lub maski
Axello pisze:czy powinien wydawać jakieś dźwięki?
fabryczny w tej wersji nie wydaje dźwięków tylko miga
Ostatnio zmieniony śr gru 12, 2007 09:37 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.


:-k ...

valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » śr gru 12, 2007 10:06

misiek10111 pisze:syrena znajduje sie po lewej (lub prawej teraz nie jestem pewny po której) stronie tyłu samochodu - wnęka bagażnika
ja spotkałem tylko na podszybiu
misiek10111 pisze:na otwarcie auta - którekolwiek drzwi lub maski
jeżeli nie ma ryglowania zamka po zamknięciu/zał alarmu, jeżeli rygluje zamki to drzwi nie otworzysz zarówno z wewnątrz jak i zewnątrz
misiek10111 pisze:fabryczny w tej wersji nie wydaje dźwięków tylko miga
zgadzam się


valerio

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr gru 12, 2007 10:12

valerio pisze:ja spotkałem tylko na podszybiu
nie będę sie upierał ja mam z tyłu ale w passacie
valerio pisze:jeżeli rygluje zamki to drzwi nie otworzysz zarówno z wewnątrz jak i zewnątrz
zrywając zamek łamakiem otworzysz :chytry: i alarm sie załączy
u mnie jest tak - jak zamknę auto z pilota i otworzę drzwi (np: pasażera) z kluczyka to alarm się uaktywnia


:-k ...

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr gru 12, 2007 13:09

valerio pisze:na otwarcie auta - którekolwiek drzwi lub maski

jeżeli nie ma ryglowania zamka po zamknięciu/zał alarmu, jeżeli rygluje zamki to drzwi nie otworzysz zarówno z wewnątrz jak i zewnątrz
najlepiej sprawdź w ten sposób - otwórz szybę, zamknij drzwi i zarygluj zamki, jeśli moduł komfortu nie domknie szyb wsadź rękę odrygluj i otwórz drzwi - alarm powinien sie załączyć. Lub uzbrój alarm na otwartych drzwiach.
Ostatnio zmieniony śr gru 12, 2007 13:10 przez Corvax, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Czy ja mam alarm?

Post autor: mojama » czw gru 13, 2007 15:08

Axello pisze:(jak go wzbudzić)?
Usiądź za kierownicą i zamknij auto z pilota (odczekaj najlepiej z półminuty), spróbuj otworzyć drzwi ciągnąc klamką - jeśli nie masz zaryglowanych to drzwi się otworzą i zacznie wyć.
Ponadto usiądź za kierownicą, zamknij auto z pilota, odczekaj z 30 sekund i wsadź kluczyk do stacyjki i przekręć - wtedy też zawyje.

Swoją drogą interesuje mnie jak wywołałeś alarm samym pilotem - odkryłeś coś jak funkcję panic :) Fajne, tylko przy tych pilotach które mają zasięg 20m i tak jest zbędna :)



Awatar użytkownika
Krzycho78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: śr mar 14, 2007 23:33
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Krzycho78 » czw gru 13, 2007 20:47

w golfie mk4 syrena tz klakson 1 tonowy przy fabrycznym alarmie jest montowana obok mechanizmu przednich wycieraczek pod plastikowym podszybiem.

2 najlatwiejsze sposoby opisal mojama


Krzycho
MK5 '08 GT Sport ---> [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=90&t=546073]Kartoteka[/url]
[color=#FF0000]w sprawie liczników MFA+, stagingu, immo, wiązek pisz na emaila[/color]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 99 gości