Czemu ciągle trzeba wymieniać blaszki hamulcowe (stukanie)?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Czemu ciągle trzeba wymieniać blaszki hamulcowe (stukanie)?

Post autor: Michnik » ndz gru 16, 2007 13:58

Otóz często musze wymieniać te blaszki przy zaciskach, które odpowiadają za przytrzymywanie klocków hamulcowych. Co jakieś 2-4 miesiące jest to samo tzn stukanie na nierównościach, a po wcisnieciu lekko hamulca stukanie ustaje. Czy są na to jakies sposoby? Może tych blaszek jest kilka rodzaji, a ja wymieniam na niewłaściwe? Czemu tak sie dzieje? Macie jakies pomysły?
Ostatnio zmieniony śr gru 19, 2007 10:10 przez Michnik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pekol
VW WLKP
Posty: 877
Rejestracja: pn gru 19, 2005 01:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: pekol » ndz gru 16, 2007 14:59

moze zle je zakladasz albo cos, az dzwina sprawa zebys co chwile same blaszkiwymieniac....

ja wymienilem ok roku temu na tarczke bremkbo i klocki ferrodo nic nie stuka, nic nie puka...


Obrazek
Służę pomocą z VAG

Awatar użytkownika
robsonic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn sie 21, 2006 23:25
Lokalizacja: Szczecin / ZPL
Kontakt:

Post autor: robsonic » ndz gru 16, 2007 16:10

Michnik pisze:Co jakieś 2-4 miesiące jest to samo tzn stukanie
Też tak miałem jak jeździłem na klockach Fomar Friction kupowanych w InterCars. Założyłem orgyinalne z serwisu i po kłopocie :bigok:
W ogóle robiąc ok 4000 km miesięcznie przekonałem się, że na elementach eksploatacyjnych zawieszenia i hamulców nie opłaca się oszczędzać bo więcej wydasz na słabe części i robocizne niż kupując droższe części. No chyba że autko mało używasz to może ma to sens.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz gru 16, 2007 16:15 przez robsonic, łącznie zmieniany 1 raz.


Zobacz [b][i]Black Angel[/i][/b] [b]by robsonic[/b]:
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=139212][img]http://images33.fotosik.pl/75/d0d8911274319e75med.jpg[/img][/url]

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » ndz gru 16, 2007 16:24

No , ale ja mam załozone własnie tarcze brembo i klocki ferodo teraz i juz stuka znowu. Wcześniej tez już wymieniałem te blaszki. Teraz to będzie chyba z 4 raz jak będę wymieniał.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 16, 2007 16:29

A może wymiar klocków jest źle dobrany? Mają wchodzić w prowadnice bez luzów. Jaki to rodzaj hamulców? Oba klocki w kole są jednakowe czy asymetryczne? Jeśli są dobre to ja zawsze przy zakładaniu nowych sprężynek podginałem je tak żeby mocniej dociskały klocek.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » ndz gru 16, 2007 16:33

Paweł Marek pisze:A może wymiar klocków jest źle dobrany? Mają wchodzić w prowadnice bez luzów. Jaki to rodzaj hamulców? Oba klocki w kole są jednakowe czy asymetryczne? Jeśli są dobre to ja zawsze przy zakładaniu nowych sprężynek podginałem je tak żeby mocniej dociskały klocek.
Nie no klocki dobre na 100%. I nie dzieje się to od razu tylko po jakiś 2 - 4 miesiącach. Blaszki doginam przy zakładaniu, ale to nie wiele daje...



Marcinelli
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn sie 20, 2007 21:29
Lokalizacja: WB*****

Post autor: Marcinelli » ndz gru 16, 2007 16:42

mam to samo w lewym kole tylko, od wymiany klocków juz drugi raz bede wymieniał blaszki, postaram się poszukać jakis troszkę grubszych i podegne je maksymalnie



Dziadek54
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 24, 2007 21:01
Lokalizacja: Sląsk/Świętokrzyskie

Re: Czemu ciągle trzeba wymieniać blaszki hamulcowe(stukanie

Post autor: Dziadek54 » ndz gru 16, 2007 17:04

jeśli na nowych nic nie stuka a po jakimś czasie stukają to najprawdopodobniej jak spojrzysz na prowadnice po wyjeciu klocków to zobaczysz że tam są wypracowane prowadnice czyli są niewielkie wgłębienia od styku prowadnic z klockami i ich wspólnej pracy im starszy samochód tym wieksze wyrobienie prowadnic.



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Re: Czemu ciągle trzeba wymieniać blaszki hamulcowe(stukanie

Post autor: Michnik » pn gru 17, 2007 00:41

Dziadek54 pisze:jeśli na nowych nic nie stuka a po jakimś czasie stukają to najprawdopodobniej jak spojrzysz na prowadnice po wyjeciu klocków to zobaczysz że tam są wypracowane prowadnice czyli są niewielkie wgłębienia od styku prowadnic z klockami i ich wspólnej pracy im starszy samochód tym wieksze wyrobienie prowadnic.
Skoro tak to powstaje pytanie co muszę wymienić? Prowadnice?



greg

Post autor: greg » pn gru 17, 2007 01:06

Michnik, a sprawdzałeś czy masz właściwe klocki - może tak jak w moim byłym golfie powinny iść klocki ze sprężynkami z boku a nie z blaszkami



Dziadek54
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 24, 2007 21:01
Lokalizacja: Sląsk/Świętokrzyskie

Re: Czemu ciągle trzeba wymieniać blaszki hamulcowe(stukanie

Post autor: Dziadek54 » śr gru 19, 2007 09:34

Michnik pisze:
Dziadek54 pisze:jeśli na nowych nic nie stuka a po jakimś czasie stukają to najprawdopodobniej jak spojrzysz na prowadnice po wyjeciu klocków to zobaczysz że tam są wypracowane prowadnice czyli są niewielkie wgłębienia od styku prowadnic z klockami i ich wspólnej pracy im starszy samochód tym wieksze wyrobienie prowadnic.
Skoro tak to powstaje pytanie co muszę wymienić? Prowadnice?
prowadnice są przykręcane do obudowy piasty na dwóch śrubach tak że nie ma problemu z ich wymianą



Awatar użytkownika
tek102m5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: czw lut 14, 2008 18:11
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: tek102m5 » ndz lip 11, 2010 11:12

"mały" odkop ... mam pytanie jak rozróżnić czy do danego modelu idą klocki z sprężynkami z boku czy bez ?? .. już mnie denerwuje to stukanie a wymieniam bardzo często


[color=#FF0000][/color][url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=150740[/url]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 11, 2010 11:33

http://www.allegro.pl/item1110630877_kl ... 01745.html jak masz takie ze sprężynami dodatkowych nie trzeba dawać, jeśli takie to trzeba http://www.allegro.pl/item1087769590_kl ... _polo.html


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości