Spryskiwacze reflektorów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
VW-Krzysiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 12:05
Lokalizacja: OPR
Kontakt:

Spryskiwacze reflektorów

Post autor: VW-Krzysiek » pn gru 17, 2007 23:48

Witam, ostatnio znajomy ma problem ze spryskiwaczami reflektorów, zostały wymienione pompki i dalej nie działają, czy ktos moze mi napisac na jakiej zasadzie to działa? Jak sie to załancza, czy w momencie spryskiwania szyby automatycznie powinno spryskac reflektory?



Awatar użytkownika
rnav_piwi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 16:47
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: rnav_piwi » pn gru 17, 2007 23:56

Włączają się przy każdym myciu szyby, ale muszą być włączone światła mijania.



Boogie

Post autor: Boogie » wt gru 18, 2007 09:57

rnav_piwi pisze:Włączają się przy każdym myciu szyby, ale muszą być włączone światła mijania.
Nie do końca jest tak, jak mówisz rnav_piwi.
Owszem muszą być włączone światła mijania, ale nie włączają się przy każdym myciu szyb. Spryskiwacze reflektorów włączają się jeśli dłużej przytrzymasz spryskiwanie szyb. To znaczy jeśli tylko psikniesz raz i krótko, to się nie włączają, zaczynają działać dopiero jeśli pompka wykona dopiero drugie "pompowanie" płynu na szyby



Awatar użytkownika
rnav_piwi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 16:47
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: rnav_piwi » wt gru 18, 2007 10:15

No tak :)
Ja przeważnie trzymając około 1 sekundę pociągniętą manetkę widzę już pracujące spryskiwacze na reflektory.



Awatar użytkownika
VW-Krzysiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 12:05
Lokalizacja: OPR
Kontakt:

Post autor: VW-Krzysiek » wt gru 18, 2007 21:12

A czy ktos mi napisze na jakiej zasadzie działają te spryskiwacze? Jak sie wysuwają? Czy ta pompka robi takie cisnienie ze podnosi te spryskiwacze czy tam sa dodatkowe silniczki które je wysuwają?



Awatar użytkownika
WiRaGe
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt mar 23, 2007 16:15
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: WiRaGe » wt gru 18, 2007 21:41

VW-Krzysiek pisze:A czy ktos mi napisze na jakiej zasadzie działają te spryskiwacze? Jak sie wysuwają? Czy ta pompka robi takie cisnienie ze podnosi te spryskiwacze czy tam sa dodatkowe silniczki które je wysuwają?
kolegoVW-Krzysiek, pompka wytwarza ciśnienie płynu a ten z kolei wypycha tłoczek z dyszą z cylinderka
Ostatnio zmieniony wt gru 18, 2007 21:42 przez WiRaGe, łącznie zmieniany 1 raz.


[img]http://img503.imageshack.us/img503/8563/img1681ew7.jpg[/img][img]http://img503.imageshack.us/img503/6577/img1679ik0mn9.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 89 gości