pytanie o odmę

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

żaba 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lut 09, 2007 18:06
Lokalizacja: W-wa

pytanie o odmę

Post autor: żaba 1 » śr sty 02, 2008 22:13

mam pytanko ponieważ co chwila ktoś pisze o problemach z odmą a jajestem również posiadaczką golfika 1.4 16V '98r i jeżdżę na krótkich odcinkach. Jak na oko i w prosty sposób sprawdzić czy mam podgrzewacz czy nie. Autko kupiłam w zeszłym roku zima była łagodna problemów nie miałam w tym też nic nie zauważyłam autko kupione prosto z dojczlandu i do końca serwisowane więc może załapało się na akcję serwisową w reichu ale pewna nie jestem. Czy patrząc na oko da się zauważyć czy ma podgrzewanie czy muszę gdzieś jechać do mechanika.



PrzemekJer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr gru 26, 2007 14:03
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: PrzemekJer » śr sty 02, 2008 22:35

Zadzwon do serwisu VW podaj nr nadwozia sprawdz czy zostalas objeta akcja zima:P



żaba 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lut 09, 2007 18:06
Lokalizacja: W-wa

Post autor: żaba 1 » czw sty 03, 2008 14:11

a może ktoś jest szczęśliwym posiadaczem podgrzewania i powie jak to ustrojstwo wygląda



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » czw sty 03, 2008 16:08

Jeżeli jest coś więcej niż tyko sama gumowa rurka (a zwłaszcza wokół niej ) to jest podejżenie że posiada :bigok:



żaba 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lut 09, 2007 18:06
Lokalizacja: W-wa

Post autor: żaba 1 » czw sty 03, 2008 16:13

w sumie tylko rurka ale jwest na niej wtyczka i podłączone kabelki tylko nie wiem czy to jest jakiś czujnik czy może właśnie ta grzałka



Awatar użytkownika
COLIN16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 11:27
Lokalizacja: Białystok

Post autor: COLIN16 » czw sty 03, 2008 19:49

Witam,
Panowie czy ktoś z Was może zna dobry sposób na zamarzanie odmy tylko proszę o konkrety czy komus udało sie powstrzymac zamarzanie, tylko nie piszcie sprobuj tego czy tamtego. W moim golf'ie wywaliło olej przez rurke wprowadzającą bagnet do silnika. Wyczyściłem odme, odkręciłem odstojnik przeczyściłem go gorącą wodą i teraz jest ok. Kontaktowałem sie z ASO VW i Oni twierdzą że nie było dedykowanego podgrzewacza do silnika 1,4 AEX. Niektórzy z Was piszą "samodziełkach" ogrzewaczy odmy z przewodów prowadzących płyn chłodniczy ale czy to faktycznie działa? Tylko prosze o konkrety !!!!



żaba 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lut 09, 2007 18:06
Lokalizacja: W-wa

Post autor: żaba 1 » pt sty 04, 2008 10:13

No to chyba dużo ludzi ma problem z odmą ale grzałki pewnie nie ma nikt nie ma nikt

Colin sposób jest jeden trzeba zamontować grzałkę i nie kombinować z okręcaniem bo skoro vw już coś wymyślił to tak trzeba zrobić
Ostatnio zmieniony pt sty 04, 2008 10:15 przez żaba 1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
COLIN16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 11:27
Lokalizacja: Białystok

Post autor: COLIN16 » pt sty 04, 2008 12:28

żaba 1 pisze:No to chyba dużo ludzi ma problem z odmą ale grzałki pewnie nie ma nikt nie ma nikt

Colin sposób jest jeden trzeba zamontować grzałkę i nie kombinować z okręcaniem bo skoro vw już coś wymyślił to tak trzeba zrobić
Tylko skąd wziąć tą grzałke skoro serwis twierdzi że nie ma dedykowanej grzałki do tego modelu silnika



kula1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 12, 2006 06:54
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: kula1 » pt sty 04, 2008 14:48

Mam ten sam problem przy ujemnej temperaturze / 1.4 16V/. Tydzień temu zapobiegawczo przeczyściłem odmę, ale wczoraj znowu poszedł olej rurką od bagnetu. Ponownie przeczyściłem odmę i wymieniłem olej na tańszy, zawsze będzie taniej przy uzupełnianiu. Każdy mechanik z którym o tym rozmawiałem powiada, że silnik 1.4 tak ma.



Awatar użytkownika
COLIN16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 11:27
Lokalizacja: Białystok

Post autor: COLIN16 » pt sty 04, 2008 14:56

kula1 pisze:Mam ten sam problem przy ujemnej temperaturze / 1.4 16V/. Tydzień temu zapobiegawczo przeczyściłem odmę, ale wczoraj znowu poszedł olej rurką od bagnetu. Ponownie przeczyściłem odmę i wymieniłem olej na tańszy, zawsze będzie taniej przy uzupełnianiu. Każdy mechanik z którym o tym rozmawiałem powiada, że silnik 1.4 tak ma.
Samo wyczyszczenie odmy nie wiele pomoże jeśli odstojnik jest zawalony....



kula1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 12, 2006 06:54
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: kula1 » sob sty 05, 2008 19:12

COLIN16 pisze:Samo wyczyszczenie odmy nie wiele pomoże jeśli odstojnik jest zawalony....
Odstojnik, mam rozumieć, że chodzi o to plastikowe pudełko pod wężem odmy- też było czyszczone. Ale podpatrzyłem, jak sie to robi i teraz będę czyścił sobie samodzielnie co jakiś czas. Fakt że jeżdżę na krótkich trasach ok 7 km do pracy i silnik się porządnie nie zdąży nagrzać. Czytałem w innych postach, że rozwiązaniem może być owinięcie odmy wężykiem od płynu chłodzącego, ale u mnie to też nie zda egzaminu. A zresztą patrzę że całe ulice ostatnio zalane są świeżymi śladami oleju.



Awatar użytkownika
COLIN16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 11:27
Lokalizacja: Białystok

Post autor: COLIN16 » sob sty 05, 2008 19:19

Tak odstojnik to jest to plastikowe pudełko. Myśle że wyczyszczenie odstojnika i odmy + co jakiś czas zrobienie dłuzszej trasy pomoże w odparowaniu tego masełka z układu odpowietrzenia skrzyni korbowej.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob sty 05, 2008 21:20

No i od dzisiaj 5,30 rono zaliczam się do grona kierowców którym wywaliło olej z powodu odmy ](*,) :kupa: :axe: :axe:



Awatar użytkownika
COLIN16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 11:27
Lokalizacja: Białystok

Post autor: COLIN16 » sob sty 05, 2008 22:43

Ja już zaobserwowałem że jak pojawiły sie mrozy to temat odmy na forum jest czesto poruszany. hmmm ta odma spędza sen z powiek nie jednego własciciela golfa.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości