Nie zapala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kolec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn cze 19, 2006 16:08
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: VW Golf 7.5 150KM

Nie zapala

Post autor: Kolec » wt sty 22, 2008 13:00

Witam.
Od kilku dni miałem lekkie problemy przy zapalaniu, tzn. rano lub po długim (8-10godzin) postoju przy zapalaniu nie łapał z 1 razem, tylko tak jakby się dławił i żeby zapalił, trzeba było go chwile pokręcić - był odgłos jakby już łapał, ale jak sie przerwało to nie zapalał, a jak ise go jeszcze chwilke pokręciło to zapalał i było ok. Oczywiście potem to zapalał "na dyg"
Niestety dzisiaj już nie zapali i nic nie dawało dłuższe krecenie - przygasały kontrolki, zresetował się zegar, i nic.
Niestety żadna kontrolka (błedu) sie nie zaświeciła, a ja nie miałem czasu lecieć po VAGa - goniłem do pracy.
Akumulator raczej dobry - kręcił normalnie, szybko.
Co to może być?
Co sprawdzać?


Pozdrawiam
>KOLEC<
"Lepiej w Życiu stracić Chwilkę, niz w Chwilce stracić Życie"

Obrazek

Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » wt sty 22, 2008 15:42

Jeżeli kręcił to aku rzeczywiście musi być dobry. Sprawdź iskrę na kablach, cewkę. Jak nie pomorze to sprawdź pompkę czy zaciąga... Tyle na wstępie reszta niestety u mechaniora.
Mi to wygląda na cofnięcie paliwa bo pewno robi takie numery po dłuższym postoju?

Pozdrawiam


Dziki

Awatar użytkownika
kwitecki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 18:01
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Post autor: kwitecki » wt sty 22, 2008 15:47

Sprawdz czujnik temperatury plynu chlodzacego. Jak jest uszkodzony to moze blokowac uruchomienie auta.


Mój golfik:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=18947&postdays=0&postorder=asc&start=1140&sid=3125aafe34a6e4ea9a51c6a94b07628e

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » wt sty 22, 2008 15:52

może filtr paliwa do wymiany



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości