nr silnika 1.3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rafka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw paź 28, 2004 19:32

nr silnika 1.3

Post autor: rafka » czw paź 28, 2004 19:50

witam wszystkich i pozrawiam,stałem się nabywcą golfa II 1.3 wtrysk wielopunktowy,r90,i mam problem bo nie moge znaleść nr silnika pomóżcie,bez tego nie chcą mi zarejestrować auta



Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » czw paź 28, 2004 20:03

Skoro nie mogą ci na przeglądzie znaleźć tych numerów, to ich nie masz na pewno. Idź do rzeczoznawcy, niech ci wystawi kwit, że numerów nie da się odczytać, bo skorodowały, z tym idziesz do wydziału komunikacji, dostajesz skierowanie na nabicie nowych na stacji diagnostycznej (mogą ci nabić na tabliczce).


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

rafka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw paź 28, 2004 19:32

Post autor: rafka » czw paź 28, 2004 20:08

nie byłem na przeglądzie bo nie mam tablic,sam próbuje zlokalizować,ale nie moge,jedni mówią że na stku skrzyni i bloku adurdzy że gdzieś przy alternatorze,serwis twierdzi że powinna być naklejka na rozrządzie i jest tylko jakiś palant urwał połowe,chciałbym sam zlokalizować te numery gdyż przegląd mam prawie załatwiony tylko brak nr,



Awatar użytkownika
GELO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 10:32
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: GELO » czw paź 28, 2004 21:32

numery powinny byc pod trujnikiem tym wodnym co woda dostaje sie do bloku bynajmniej tak u mnie bylo bo teraz mam nabite przy alternatorze


[img]http://www.matizek.republika.pl/lcvw.jpg[/img]

chybil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 16:56
Lokalizacja: Wrocław/Lubin
Kontakt:

Post autor: chybil » czw paź 28, 2004 23:53

Ciekaw sprawa ale w tych 1.3 cos jest nie tak. Mam taki sam i tez 2 "fachowców" nie moglo na przeglądzie znaleźć numerów. Dopiero trzeci - typowy fachowiec spod ciemnej gwiazdy tzn. nieogolony, wieczny kac na twarzy i meski w ustach stwierdzil ze skoro nie ma oryginalnego numeru zaczynającego się od NZ i cyferki z boku to trzeba znaleźć inny i faktycznie miałem jakies inne cyferki nabite na silniku (ale to na pewno nie byl oryginalny numer z fabryki) ale on stwierdził że to jemu wystarczy no i oprócz przeglądu musialem dać na flaszke

A jesli bardzo ci zalezy to mi w firmowym salonie VW na podstawie briefu podali mi numer z jakim auto wyjechało z fabryki ale zaznaczyli że to informacja nieoficjalna i nie od nich ;) gdyby ktos pytał.



rafka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw paź 28, 2004 19:32

Post autor: rafka » pt paź 29, 2004 18:23

mam naklejke na obudowie rozrządu tylko że częściowo urwaną jest NZ 0168...ale nie wiem ile powinno być cyfr,czy ten serwis VW sprawdzi mi to przez telefon?znalazłem miejsce pod termostatem ale jest tak skorodowane że nie wiem czy będzie widoczny,dziś spróbóje wyczyścić ale już się boje



Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » pt paź 29, 2004 18:30

6 cyfr powinno być.


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

rafka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw paź 28, 2004 19:32

Post autor: rafka » pt paź 29, 2004 18:35

ygd mazowsze to miejscowość?



Awatar użytkownika
Ceki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob paź 23, 2004 17:58
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Ceki » pt paź 29, 2004 22:37

Miałem ten sam problem żeby w silniku NZ sprawdzić numery trzeba wejść do kanału i z pod spodu samochodu są widoczne, troche to dziwne bo jak cię złapie patrol Policji i będzie chciał sprawdzić numery silnika to niech sobie sami wchodzą pod samochód :grin:



chybil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 16:56
Lokalizacja: Wrocław/Lubin
Kontakt:

Post autor: chybil » pt paź 29, 2004 23:49

rafka pisze:mam naklejke na obudowie rozrządu tylko że częściowo urwaną jest NZ 0168...ale nie wiem ile powinno być cyfr,czy ten serwis VW sprawdzi mi to przez telefon?
Wątpie czy przezs telefon. Ja załatwiłem to troche po znajomości - facet który tam pracuje kupuje u starego w sklepie - no i mi to sprawdził. Ale pewnie dobry bajer może pomóc - może sie uda.

A co do numeru to niekoniecznie musi byc od spodu, wg katalogu jest z boku od strony skrzyni biegów - widziałem na własne oczy w książce w serwise,zresztą mechanik z VW też tam szukał.
Może być pod rdzą, drobny papier ścierny użyty z wyczuciem powinien pomóc - jest szansa że coś sie pojawi. A jak nie to już tylko rzeczoznawca.

A policjanci raczej nie będą sprawdzać numeru silnika bo zniknął on przecież z nowego dowodu rejestracyjnego (wiem bo dzisiaj odebrałem) i jest tylko w karcie pojazdu.



KOKOS

Post autor: KOKOS » sob paź 30, 2004 16:11

numer silnika powinien bycw dowodzie rejestracji od dawnego wlasiciciela,a jak nie masz tego to poszukaj w komorze silnika napweno gdzies jest wygrawerowany



Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » sob paź 30, 2004 19:03

Fabrycznie nr silnika w 1,3 jest nad obudową sprzęgła i zaczyna się od oznaczenia literowego, jeżeli jednak silnik lub sam kadłub był w Niemczech wymieniany poszukaj nad łapą alternatora na płaszczyźnie styku z głowicą, jest taki nadlew i u mnie tam był nr. nietypowy, bo bez oznaczenia literowego ale autko zarejestrowali.



rafka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw paź 28, 2004 19:32

Post autor: rafka » wt lis 02, 2004 19:38

zrobiłem tak jak radził jeden z kolegów,zdzwoniłem do serwisu vw podałem nr nadwozia i podali mi nr silnika ,gość połączył się z bazą w niemczech i wyświetlił mu się numer,ale się zastanawiam bo ktoś mi odpisał że powinno być 6 cyfr a on mi podał 7,i nie wiem czy na przeglądzie to zaakceptuje nr jest taki NZ 0163757,ale prawidłowy.Jechać na przegląd czy nie?Dzięki wszystkim za zainteresowanie



jaro_600

nr w silniku 1.3

Post autor: jaro_600 » pn mar 21, 2005 20:48

Posiadam golfa II z 1991 z silnikiem 1,3 wtrysk także mam problem ze zlokalizowaniem nr silnika patrząc od strony skrzyni biegów nad skrzynią a pod głowicą jest numer 000192X czy to jest nr silnika w dowodzie mam nrNZ342420 taki też w briefie i ks serwisowej, mam też spore wątpliwości co do roku produkcji bo na naklejce w bagażniku jest K zamiast M co wskazuje na 1989. Dałem się wrobić w niezłe g.... tak to jest kupować w rodzinie i słuchać zapewnień " myślisz że bym ci go sprzedawał gdyby z nim było coś nie tak" czuje się jak prawdziwy Polak po szkodzie. Pozdrawiam wszystkich super to forum.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości