montaż klimatyzacji AFN--> 2E

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
olafart
Corrado VR6 VSR
Corrado VR6 VSR
Posty: 586
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 09:57
Lokalizacja: VWarszawa
Kontakt:

montaż klimatyzacji AFN--> 2E

Post autor: olafart » sob lut 23, 2008 00:16

wiem, że temat był już kilkakrotnie wałkowany- przeczytałem wszystko co znalazłem i jakieś pojęcie mam ale jednak raczej sam nie ogarnę wkładania klimy... :crazy:
Mam w związku z tym nietypowe pytanie: czy jest ktoś z okolic Wrocławia (tam stoi dawca), kto podjąłby się przełożenia klimy z rozbitego AFNa do mojego 2E? Dodam, że w AFNie uderzony był tył, więc z klimą jest wszystko ok i ja zakupiłem cały komplet na przełożenie. :grin:
Wiem też że będzie trzeba trochę rzeźbić bo to zamiana diesel---> benzyna, ale może jednak znajdzie się jakiś śmiałek? :hmm: Oczywiście zapłacę za fatygę ma się rozumieć!
pozdr! :pub:



greg

Post autor: greg » sob lut 23, 2008 00:35

olafart, musisz znaleźć łapę kompresora dla twego silnika



Awatar użytkownika
olafart
Corrado VR6 VSR
Corrado VR6 VSR
Posty: 586
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 09:57
Lokalizacja: VWarszawa
Kontakt:

Post autor: olafart » sob lut 23, 2008 08:35

Czyli musi być taka łapa http://www.allegro.pl/item317707273_lap ... 3_iii.html
ale pasowac bedzie jedynie ta od silników 2E i AGG?
pozdr :pub:
Ostatnio zmieniony sob lut 23, 2008 09:08 przez olafart, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » sob lut 23, 2008 10:27

olafart, wg rozpiski dla wszystkich benzynowych 4 cylindrowych łapa jest taka sama - inna dla diesli i VR6



Awatar użytkownika
boro50
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: śr sty 03, 2007 16:23
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: boro50 » czw lut 28, 2008 23:34

Trochę odkopię.

A czy np. łapa od VR6 będzie pasowała do AAZ? Dużo się różnią?


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124618]VW Golf III 1.9TD by boro50, teraz już TDI :D[/url] - Zapraszam!
[url=http://www.instalacjecaraudio.pl/sound_off/25_volkswagen_golf_1993.html][img]http://www.instalacjecaraudio.pl/signature.php?id=25[/img][/url]

Awatar użytkownika
olafart
Corrado VR6 VSR
Corrado VR6 VSR
Posty: 586
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 09:57
Lokalizacja: VWarszawa
Kontakt:

Post autor: olafart » czw lut 28, 2008 23:57

Wg moich info sa 3 rodzaje łap- 1) do diesli, 2) do benzynowych 3) do VR6

Jesli się mylę, niech mnie ktoś poprawi :grin:



Awatar użytkownika
bamber
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: śr sty 19, 2005 03:05
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bamber » pt maja 16, 2008 13:39

i co wyszło z przekładką tej klimy???



hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » pt maja 16, 2008 17:47

Dasz radę ja sobie sam przekładałem i jakoś poszło nawet działała także problemów nie było praktycznie jeden dzień roboty jak masz garaż. Pokaż że masz jaja na miejscu i zakładaj.



Awatar użytkownika
bamber
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: śr sty 19, 2005 03:05
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bamber » pt maja 16, 2008 18:00

hudy21,
jaja na miejscu sa ;) a i z mk3 nie bedzie problemow by pogrzebac :)
garaz a nawet warsztat u szwagra jest wiec dostep do narzedzi w 100% profesjonalka ;)
problem jest z tym = skad wziac dawce :( bo bez dawcy lipa straszna...
mialem 2 lata temu dawce VR6 gdzie koles za 600 zl powiedzial ze moge brac i rozkrecac co mi sie podoba.. ale nie skorzystalem wtedy bo sie nasłuchalem, ze to inna klima.. i przez ten blad do dzis pot leci po duuuu :/
cholerka to trzeba skombinowac dobrego dawce i do przodu!!!!
A jesli chodzi o dawce to z jakiej wersji do jakiej zalozyles?? i jakies niespoździewanki były :) ?
Nie chce sie rozstawac z moim mk3 a bez klimy strasznie jest juz :(
widzialem dawce z takim silnikiem jak moj tylko ze a automacie.. zastanawialem sie czy by pasilo.. czy ten automat cos zmienia hmmm
Ostatnio zmieniony pt maja 16, 2008 18:02 przez bamber, łącznie zmieniany 2 razy.



hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » pt maja 16, 2008 19:20

nieważne czy automat czy manual najważniejsze jest to czy benzyna czy diesel bo inne ułożenie silnika może być i przewody za krótkie inne umiejscowienie pozostałych elementów. Ja znalazłem dokładnie z motoru takiego jak miałem. Zresztą zakładałem w audi B4. Czego możesz się spodziewać. Na 100% wymień przed skręceniem na wszystkich połączeniach uszczelki i nie słuchaj żadnego palanta że mają być specjalne zielone. kupa prawda są odpowiedniki czarne jest to dokładnie to samo tyle że cena 200% niższa oczywiście jeśli klima na czynnik bez freonowy R134A a na freon już nigdzie nie nabijesz. podaj rocznik auta jaki silnik to popatrzę w etce czy i jakie różnice sądo danych silników.



Awatar użytkownika
boro50
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: śr sty 03, 2007 16:23
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: boro50 » pt maja 16, 2008 20:03

Jeżeli chodzi o przewody, nie miałem z tym problemu. Pasowały bez kombinacji (zakładałem klimę z VR6 do AAZ). U mnie oczywiście, żeby nie było za wesoło nie obyło się bez problemów. Poza łapą kompresora, nie pasuje mi alternator i trochę inaczej rozwiązany jest napęd pompy wody. U mnie po założeniu kompresora okazało się, że pasek nie dotyka nawet koła pompy. "Edek" powiedział mi, że koło jest inne, tzn. nie napędzane paskiem wielorowkowym, a zwykłym paskiem klinowym, razem z pompą wspomagania. Nie mam też jeszcze wiązki, choć to najmniejszy problem (który jednak istnieje i klima jeszcze nie działa). Sam montaż, tak jak pisał kolega wyżej to dzień-dwa roboty (chyba najwięcej jeb..nia jest z montażem nagrzewnicy - kupa rozbierania i składania).

Teraz ja mam kilka pytań. Jak to jest z uszczelkami? Kupię je w normalnym sklepie z częściami do aut czy muszę jechać do specjalistycznego sklepu, zajmującego się klimatyzacjami? Jaki koszt plus/minus? I jeszcze jedno. Który czynnik jest z freonem a który bez (R134a czy ten drugi - chyba R12 jak dobrze pamiętam)? No i co w wypadku, jak mam sprężarkę na czynnik z freonem, a chciałbym przejść na czynnik bez freonu? Wiem, że dodaje się jakiegoś oleju do smarowania sprężarki, ale co i jak? :kac: Nie zarżnę sprężarki przechodząc ze starego czynnika na nowy?


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124618]VW Golf III 1.9TD by boro50, teraz już TDI :D[/url] - Zapraszam!
[url=http://www.instalacjecaraudio.pl/sound_off/25_volkswagen_golf_1993.html][img]http://www.instalacjecaraudio.pl/signature.php?id=25[/img][/url]

hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » sob maja 17, 2008 06:14

Witam uszczelki zielone to koszt ponad 100zł chore ceny. Ja z tym nie miałem problemów bo mam kilka sklepów w swoim mieście gdzie mogłem coś dobrać. R12 to stary czynnik którego raczej nigdzie nie nabijesz jest wycofany R134A to jest ten właściwy bezfreonowy. Jak masz klimatyzację na czynnik R12 to teżnie jest problem żeby przerobić na czynnik R134A Sam to przerabiałem w swoim samochodzie. Musisz trafić na bardzo dobrego fachowca który nie będzie chciał na tobie zarobić.
Wystarczy wynieniać filtr czyli tzw. osuszacz i dobrze wyczyścić i wypompować stary olej i czynnik który podobno jest żrący i po spotkaniu z nowym czynnikiem się zcina. Potem tylko nabicie nowy olej i gotowe.

Każdy nabjacz kasy będzie mówił że się nie da, że trzeba wymieniać sprężarkę wiem bo przechodziłem przez ten temat. Znalazłem znajomego który się tylko roześmiał i tyle.
Ostatnio zmieniony sob maja 17, 2008 06:16 przez hudy21, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
olafart
Corrado VR6 VSR
Corrado VR6 VSR
Posty: 586
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 09:57
Lokalizacja: VWarszawa
Kontakt:

Post autor: olafart » sob maja 17, 2008 07:42

hudy21 pisze:i co wyszło z przekładką tej klimy???
lezy w piwnicy karton, bo brakuje mi wzocnienia jeszcze, a po prostu mam aktualnie wazniejsze wydatki- tak wiec klima poczekac musi :grrr:

ale jak przedmowcy pow- nie jest to taki pikuś, jak niektorzy uwazaja...



rafik8282
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 20, 2008 21:19
Lokalizacja: bolesławiec

Post autor: rafik8282 » śr maja 21, 2008 16:42

Witam.Coś mnie ostatnio wzięło na klimatyzacje do mojego AAZ.Znajomy mi oferuje kompletną klimatyzacje ale czy jest kompletna bo sie nie znam ale wiem ze jest to climatronic.Jeśli ktoś może mi cos doradzic to byłbym wdzięczny.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 80 gości