1.6 turbo diesel...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

1.6 turbo diesel...

Post autor: ck » pt maja 27, 2005 12:26

...chciałem zapytać w imieniu mojego kolegi,który jest posiadaczem Audi 1.6 turbo diesel.Pojezdziliśmy ostatnio po górach i zauważyliśmy taka przypadłość w jego aucie.Kiedy w trakcie wyjazdu pod górę zatrzyma samochód i później znowu chce ruszyć,wtedy auto nie daje rady i nie chce jechać, tzn.trzeba go ostro piłować żeby ruszył,a przy tym kopci bardzo mocno.Wiadomo turbina żeby zaskoczyła musi wejśc na obroty,ale w tym przypadku te obroty są tak wysokie,że az uszy bolą.Czy to normalne,czy może coś już powoli pada?Dzięki za podpowiedzi.



golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » pt maja 27, 2005 19:58

przyjacielu twój kolega moze wyrzucic turbo do kosza i kupic inne.DOBRY OLEJ ludzie jak tak mozna jezdzic!!!! i nie gasic autka od razu musi pochodzic na wolnych obrotach ze 40 sekund po ostrej jeżdzie.pozdro



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » sob maja 28, 2005 10:54

Ale on dba o swoje auto i leje niezły olej bo Mobil 15W40,a po zatrzymaniu czeka te 30sek.aż turbina "ostygnie".Czyli wszystko według przykazań,widocznie takiego juz kupił.Chyba,że coś ze sprzęgłem,może ślizga.Chociaż z drugiej strony nie zdziwił bym się,że to turbina,bo ta Audiczka jest cienka porównując choćby z moim dieselkiem,przegrywa pod każdy względem(przyspieszenie,pod górę)a poza tym turbina w tym aucie dziwnie świszczy.Nie wiem czy tak ma być bo nie jeździłem samochodami starszej generacji z turbiną.W nowszych tego nie słyszałem.



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » sob maja 28, 2005 20:20

ck pisze:Ale on dba o swoje auto i leje niezły olej bo Mobil 15W40,a po zatrzymaniu czeka te 30sek.aż turbina "ostygnie".Czyli wszystko według przykazań,widocznie takiego juz kupił.Chyba,że coś ze sprzęgłem,może ślizga.Chociaż z drugiej strony nie zdziwił bym się,że to turbina,bo ta Audiczka jest cienka porównując choćby z moim dieselkiem,przegrywa pod każdy względem(przyspieszenie,pod górę)a poza tym turbina w tym aucie dziwnie świszczy.Nie wiem czy tak ma być bo nie jeździłem samochodami starszej generacji z turbiną.W nowszych tego nie słyszałem.
więc tak...nie wiem co znaczy świszczy...jeżeli to znaczy że gwizda to jest oko :) to piękniejszy dzwięk niż radio, natomiast nie wydaje mi sie żeby turbina miała wpływ na ruszenie, w zasadzie przy ruszaniu daje tylko troszke ciśnienia, dopiero pod obciążeniem na kolejnych biegach zaczyna chodzić na poważnie :hmm: raczej bym szukał coś w zasilaniu paliwem...coś na pompie oczywiście przy założeniu że sprzęgło działa i sie nie pali, pozdro


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » ndz maja 29, 2005 17:38

turbo nie moze swiszczec jak auto jest ciepłe. a jezeli załącza sie póżniej to proponuje ściągnac dekielek na pompie wtryskowej i sprawdzić membrane od turbiny czasem wystarczy tylko wd40.



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » pn cze 06, 2005 00:21

Tak więc znajomy był u następnego mechanika odnośnie tego problemu jak napisałem w temcie i stwierdził,że walnięty jest czujnik który uruchamia chłodzenie turbiny.Nie wiem czy wymiana coś da i czy faktycznie to jest powodem,że auto nie chce sie zbierac pod górę.Co Wy o tym sadzicie?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 76 gości