Domykanie szyb z kluczyka??!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
interek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw maja 01, 2008 13:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Domykanie szyb z kluczyka??!!

Post autor: interek123 » czw maja 01, 2008 22:46

:okej: Witam mam nie lada sprawę, a mianowicie chodzi o domykanie/otwieranie szyb z kluczyka w moim golfiku? Sprawa wygląda tak, że ta funkcja w ogóle nie jest aktywa ale koleś
na allegro sprzedaje urządzenia o nazwie "vag 100", które to uaktywnia link poniżej:
www.allegro.pl/item352002870_vag_100_au ... lotem.html
A ja się zastanawiam czy przez podpięcie do kompa vag-a diagnostycznego też mi tą funkcje włączy??? No i czy ma ktoś w Poznaniu to urządzenie???



Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: Oli » czw maja 01, 2008 22:49

musisz zgrać eprom z modułu komfortu i zmienić komórki, vagiem da rady zrobić ale musi być na rs no i program vds-pro


[b]148KM/326Nm[/b]

Awatar użytkownika
interek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw maja 01, 2008 13:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: interek123 » czw maja 01, 2008 23:07

A robił już ktoś coś takiego w swoim autku??? i wytłumaczy krok po kroku jak to zrobić!!! :bajer:



Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » pt maja 02, 2008 12:01

interek123, a no robił nie jest to trudne tylko jak kolega Oli, wspomniał musisz mieć kabelek na rs'a no i ten programik który chodzi pod dosem i musi być nagrany na bootowalnej płytce. Poszukaj na forum passata tam jest to świetnie opisane krok po kroku. Wypisują także modele modułów komfortu które da się zakodować (niektóre nie mają takiej funkcji).


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

stopmen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn cze 19, 2006 20:52
Lokalizacja: bdg

Post autor: stopmen » sob lut 21, 2009 12:28

Wystarczy kabel OBD2 do vaga i program z czeskiej strony i masz zrobione, tu masz strone:
http://www.motordiag.cz/mkm
pobierz program i wyslij maila z zapyt o kod aktywujacy jest za free tylko wysylaja z lekkim opoznieniem ok tyg. czekalem a poza tym klikasz tylko i szyby chodza, juz tu pytalem ale sprawe olano wiec mialem wyj**bane na pomoc forumowa i sam doszedlem.
powodzenia
Ostatnio zmieniony sob lut 21, 2009 12:28 przez stopmen, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » sob lut 21, 2009 16:02

stopmen pisze: a poza tym klikasz tylko i szyby chodza
I jak to wygląda w praktyce? Domykają się po jednorazowym, krótkim naciśnięciu pilota czy trzeba trochę przytrzymać lub trzymać do samego zamknęcia?
I to samo pytanie z otwarciem?

Ściągnąłem ten program, ale jest po czesku, ciężko tam się odnaleźć. Boję się że coś namieszam działając po omacku.
Przydałaby się fotoporada ze zrzutami ekranu co gdzie klikać.



stopmen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn cze 19, 2006 20:52
Lokalizacja: bdg

Post autor: stopmen » sob lut 21, 2009 16:29

W googlach masz translator i metoda wytnij wklej przetlumacz sobie na pl, dziala tak ze musisz trzymac przycisk pilota.
Tu masz kod ktory ja dostalem moze zabangla: D5B2DEE0
Namieszac nie masz co, w programie po lewej masz 5 pol i jak wpiszesz kod to one sie uaktywnia i po polaczeniu kabla tylko klikasz na opcje aktywacja okien i to wszystko.



greg

Post autor: greg » sob lut 21, 2009 20:02

mojama pisze:Ściągnąłem ten program, ale jest po czesku, ciężko tam się odnaleźć. Boję się że coś namieszam działając po omacku
masz tam po lewej - otwieranie okien aktywacja



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » ndz lut 22, 2009 20:25

Dzięki,
Kod nie zadziałał. Wkleiłem go chyba w dobre pole i kliknąłem 'rejestruj' ale nic się nie wydarzyło oprócz tego że kod od razu znika z tego pola.

Ja bym wolał żeby szyby domykały się automatycznie po jedynym kliknięciu pilota, tak więc narazie podziękuję temu softowi.



Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » ndz lut 22, 2009 22:09

Domykanie w MK4 i 5 działa tylko w tem sposób, tu masz wszystko
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



stopmen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn cze 19, 2006 20:52
Lokalizacja: bdg

Post autor: stopmen » pn lut 23, 2009 09:37

To musisz poczekac az ci odesla kod aktywujacy, jak wyzej pisalem ja czekalem ok. tyg. :)



kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » pn lut 23, 2009 16:52

stopmen pisze:To musisz poczekac az ci odesla kod aktywujacy, jak wyzej pisalem ja czekalem ok. tyg. :)
Ja czekałem całe 10 sekund


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » pn lut 23, 2009 22:19

Wiesiek74 pisze:Domykanie w MK4 i 5 działa tylko w tem sposób, tu masz wszystko
Czy da się to zrobić kablem na usb czy tylko rs?

Ściągnąłem obraz płyty i ją wypaliłem. Pod windowsem nie widzę, żadnych plików na niej. Botuje się poprawnie. Czy ten obraz posiada w sobie już ten pliczek dzięki któremu działać będa kanały 26 i 27 czy muszę go jeszcze dorzucić do płytki?



Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » pn lut 23, 2009 23:15

mojama pisze:Czy da się to zrobić kablem na usb czy tylko rs?

Ściągnąłem obraz płyty i ją wypaliłem. Pod windowsem nie widzę, żadnych plików na niej. Botuje się poprawnie. Czy ten obraz posiada w sobie już ten pliczek dzięki któremu działać będa kanały 26 i 27 czy muszę go jeszcze dorzucić do płytki?
No niestety raczej kabelkiem rs, nie słyszałem żeby na usb komuś poszło a to z tego powodu że program jest dosowski.
Na tej płytce masz już wszystko, nie trzeba nic dogrywać.


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 94 gości