Skąd może cieknąć olej (jeśli się go za dużo wleje)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Skąd może cieknąć olej (jeśli się go za dużo wleje)

Post autor: alepka » śr cze 04, 2008 18:48

Problem jest taki:Dolałem trochę oleju (bierze 1l na 12tkm), ale tak me się jakoś nalało, że przelałem (jakiś 1,5cm ponad max na bagnecie). Zaraz po tym zaczął cieknąć olej tak jakby spod simeringu wałka rozrządu.Pytanie: Czy to zbieg okoliczności, że simering puścił, czy może gdzieś tamtędy ucieka nadmiar oleju?Trochę szkoda mi rozbierać autko na darmo.Moze jakieś inne sugestie...
Ostatnio zmieniony śr cze 04, 2008 18:49 przez alepka, łącznie zmieniany 1 raz.



hakerek3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 23:14
Lokalizacja: okolice Biłgoraja
Kontakt:

Post autor: hakerek3 » śr cze 04, 2008 18:52

najprawdopodobniej wywaliło Ci gdzieś uszczelkę. proponuję dokładnie umyć zafajdane miejsca i sprawdzić skąd cieknie.



alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » śr cze 04, 2008 19:55

hmmmmmm. Dzięki za pocieszenie :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr:



Awatar użytkownika
Baracus86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: pt sie 03, 2007 10:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Baracus86 » śr cze 04, 2008 20:51

alepka spokojnie.zimering wywalił i ścieka na głowice :bigok: ja już to przerabiałem zaraz po kupnie goferka tez mi ktoś w komisie zalał za dużo oleju i poleciał zimering na walku rozrządu :bajer:


:satan: My DEVIL :satan: juz nie ma :(
Jest e36 M52b25 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr cze 04, 2008 21:19

To może ktoś wyjaśni jak poziom oleju może mieć wpływ na jego ciśnienie ? :-k


=-Pinhead-=

pamor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 29, 2008 18:10
Lokalizacja: Jaczków koło Kamiennej Góry.
Kontakt:

Post autor: pamor » śr cze 04, 2008 22:32

Pinhead pisze:To może ktoś wyjaśni jak poziom oleju może mieć wpływ na jego ciśnienie ? :-k
na to wygląda, że ma. Ale czy nadmiar nie powinien być wywalony przez odmę? Ale jak jest zatkana to wywali przez simeringi albo inne miejsca.
===================
Uno części
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=371120247
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=371131233



jmc01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 20:54
Lokalizacja: Gąsawa
Kontakt:

Post autor: jmc01 » śr cze 04, 2008 23:02

u mnie nadmiar oleju wywalało przez odme ktora jest połaczona z kolektorem ssacym i kiedy wszedł na wysokie obroty to zasysał ten własnie olej i strasznie kopcił.... a czy poziom oleju ma wpływ na cisnienie to wydaje mi sie ze nie....



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr cze 04, 2008 23:34

pamor pisze:na to wygląda, że ma.
Co wygląda ? Jak naleje oleju troche ponad maksimum i spali mi się żarówka to znaczy że poziom oleju ma wpływ na żarówki ? :) No chyba że jesteś w stanie wytłumaczyć wpływ poziomu oleju na jego ciśnienie zamiast ciągnąć dalej tą plotke.
Ale czy nadmiar nie powinien być wywalony przez odmę? Ale jak jest zatkana to wywali przez simeringi albo inne miejsca.
Jak jest zatkana odma to poziom oleju nie ma znaczenia bo i tak przedmuchy muszą znaleść ujście. Czy oleju w misce będzie 1cm więcej czy mniej to pompa oleju wydajności i tak nie zwiększy.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » czw cze 05, 2008 13:36

Pinhead, dobrze kolega prawi, jezeli silnik jest szczelny to wyzszy poziom oleju nie spowoduje zadnych wyciekow, ja przelalem swojego o 1l, zamiast 3,5 wlalem 4,5l oleju, zrobilem na tym 1000 czy 1500 km i nie puscil w zadnym innym miejscu niz puszczal wczesniej (pod klawiatyra)


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » czw cze 05, 2008 18:58

dzięki za odpowiedzi. Jutro muszę rozebrać obudowę paska i sprawdzę bo tak to nic nie widać.Mam nadzieję że to nie uszczelka. Simering zawsze mi puszczał bo wałek rozrządu jest jakby "wyrobiony" w miejscu gdzie idzie uszczelnienie.Chciałem go na początku wymieniać ale jeżdżę tak już 60tkm i nic się nie działo oprócz niewielkich wycieków w tym miejscu. zobaczymy....



hakerek3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 23:14
Lokalizacja: okolice Biłgoraja
Kontakt:

Post autor: hakerek3 » pt cze 06, 2008 21:05

pisząc uszczelka miałem na myśli ogólnie jakieś simeringi ;) więc sory że Cię przestraszyłem. z tego co wiem to zazwyczaj wywala na simeringu wałka rozrządu tak jak koledzy pisali. pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: 06 Cze 2008 21:11 ]
a jeśli chodzi o uszczelkę pod głowicą to spotkałem się z jednym przypadkiem wydmuchania jej z winy przelania oleju - w polonezie :okej: ja jak miałem nalane 1 mm ponad max to silniczek zassał nadmiar przez odmę i spalił :bigok:
Ostatnio zmieniony pt cze 06, 2008 21:11 przez hakerek3, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz cze 08, 2008 14:30

potwierdzam, poziom oleju nie ma nic do jego ciśnienia , a porówanianie do przepalającej się żarówki- dobre :D



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz cze 08, 2008 16:41

A moim zdaniem ma. Za wysoki poziom oleju powoduje to, że wał korbowy zaczyna mieszać olej w misce olejowej, tym samym powdując jego spienienie i wzrost ciśnienia. Jest oczywiście odma, ale ona działa jakby tylko w jednym miejscu - przy pokrywie zaworów.
No i teraz przykład z mojego golfa - jest to mkII 1.6 PN. Stan licznika 178tyś. km. Pojechałem wymienić olej - i trafiłem do jakiegoś "garażowego" warsztatu. Gość przelał mi olej, filtr oleju dokręcił na siłę itp. Zwróciłem mu uwagę, że poziom oleju jest za wysoki - on mi na to, że i tak silnik już jest stary, więc zaraz przepali tę nadwyżkę. Chyba po tygodniu zwróciłem uwagę, że przy filtrze oleju, przy łączeiu z króćcem, zrobiło się mokro. Nie przejęłem się tym zbytnio, jeździłem dalej. Po jakims czasie zauważyłem, że jest mokro przy uszczelce pod głowicą, pod tym króćcem od płynu chłodzącego - wyślałem, że to właśnie od płynu jest mokre - tym bardziej, że wcześniej wymieniałem płyn i ściągałem wszystkie gumowe węże, żeby przepłukać instalację chłodzenia - myślałem, że może jakoś ruszylem ten trójnik, czy coś w tym stylu. Potem okazało się, że te mokre prz uszczelce to jednak olej, bo płynu nie ubywało. Teraz pół silnika mam usyfione olejem. Co więcej, popzedni właściciel (mój teść) mówił, że samochód ten wcześniej prawie nie brał oleju - tzn. ubywało go, ale nie trzeba było go dolewać między wymianami. Jak dostaliśmy tego golfa, to miał już wymieniony olej, więc przez rok tylko sprawdzałem jego poziom i rzeczywiście, nigdy nie musiałem dolewać. Aż do tej wymiany...
Przyzwyczajony tym, że nie muszę zbyt często sprawdzać poziomu oleju, jeździłem tak, i jeździłem, ąz któregoś dnia usłyszałem, jak mi zawory stukają. Sprawdziłem poziom - a tam ledwo co bagnet mokry.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » ndz cze 08, 2008 16:53

Lipek81 pisze:A moim zdaniem ma. Za wysoki poziom oleju powoduje to, że wał korbowy zaczyna mieszać olej w misce olejowej, tym samym powdując jego spienienie i wzrost ciśnienia.
Od kiedy to spienienie=wzrost ciśnienia ? Powstanie coś z niczego co zajmie przestrzeń w misce olejowej ? :) Oleju jest tyle samo, powietrza tyle samo. Nawet jeśli pienienie będzie większe to nijak ma się to do wzrostu ciśnienia. Po prostu troche powietrza będzie zamknięte w banieczkach z oleju i tyle.
Jest oczywiście odma, ale ona działa jakby tylko w jednym miejscu - przy pokrywie zaworów.
To pokrywa zaworów nie jest połączona z misą olejową ? ;) Ciekawe że przedmuchy jakoś przechodzą do odmy.
No i teraz przykład z mojego golfa - jest to mkII 1.6 PN. Stan licznika 178tyś. km. Pojechałem wymienić olej - i trafiłem do jakiegoś "garażowego" warsztatu. Gość przelał mi olej, filtr oleju dokręcił na siłę itp. Zwróciłem mu uwagę, że poziom oleju jest za wysoki - on mi na to, że i tak silnik już jest stary, więc zaraz przepali tę nadwyżkę. Chyba po tygodniu zwróciłem uwagę, że przy filtrze oleju, przy łączeiu z króćcem, zrobiło się mokro.
Zwiększyła się mgła olejowa która jak wiadomo jest odsysana odmą. Jak tej mgły jest bardzo dużo to cały dolot będziesz miał zalany olejem. Ale to nie ma nic wspólnego z ciśnieniem oleju.


=-Pinhead-=

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości