Brak ciśnienie oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
omlet161
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 24, 2008 13:19
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Brak ciśnienie oleju

Post autor: omlet161 » czw cze 05, 2008 21:38

Witam. Jakiś czas temu zapaliła mi sie kontrolka smarowania. Sprawdziłem odrazu ciśnienie oleju, i okazało sie,ze na czujniku który znajduje sie na filtrze oleju ciśnienie jest i to dość spore bo chyba coś pod 2.5 bara,ale nie jestem pewien dokladomości wskazania mego potencjometru;p uzyłem go raczej jako detektora ciśnienia. Natomiast tam gdzie znajduje sie drugi czujnik na bloku ciśnienia juz nie ma. Znaczy jest tylko na zimnym silniku gdy popracuje on z pięć minut wskazówka odrazu idzie na zero. Moje pytanie jest naspepujące czy moze być własnie taka sytuacja ze na tym dolnym czujniku ciśnienie jest a na górnym nie ma?? I co mnie teraz czeka bo domyślam sie ze nie da sie raczej uniknąć rozbiórki silnika. A i jeszcze jedna sprawa zauważyłem wgniecony filtr oleju ale mój ojciec mówi ze od tego nie działy by sie taki rzeczy. Co o tym myślicie?? Bo szczerze mówiąc ja jestem troche podłamały tą całą sytuacją.



Awatar użytkownika
Hans-Hans
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 580
Rejestracja: wt maja 06, 2008 14:00
Lokalizacja: Dądrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Hans-Hans » czw cze 05, 2008 22:00

jaki lejesz olej. 5w30 , 10w40. Według mnie padła pompa oleju jak popracuje i sie zagrzeje motor olej staje sie za rzadki i cisnienie znika . spróbuj zmienic olej na gęstszy ,jesli to nie pomoże to czeka cie wymiana pompy oleju .



Awatar użytkownika
sewooo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: sewooo » czw cze 05, 2008 22:16

pompa nie pompa - może poprostu trzeba wymienić panewki na wale wątpie żeby wymiana oleju coś pomogła. Proponuje podjechać do warsztatu jakiegoś sprawdzonego, nie masz wyjścia musisz sprawdzić ciśnienie na pewnej aparaturze także myśle że warto zapłacić za pewną diagnostykę zanim zaczniesz rozbierać to i tamto



Awatar użytkownika
Hans-Hans
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 580
Rejestracja: wt maja 06, 2008 14:00
Lokalizacja: Dądrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Hans-Hans » czw cze 05, 2008 22:19

Jesli maszyna niezbardzo smiga to mogą byc panewki zgadzm sie z kolegą.



Awatar użytkownika
omlet161
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 24, 2008 13:19
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: omlet161 » pt cze 06, 2008 07:18

Jezdze na 10w40. No ostatnio dało sie zauwarzyć ze auto jakby straciło mocy i zmieniła sie troche jego praca stał się głośniejszy. Wiec mówicie ze to panewki tak?? OK wiec udam sie to znajmoego mam nadzieje ze mi poleci jakiegos godnego zaufania mechanika



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » pt cze 06, 2008 22:04

Zmień ten wgniecony filtr. Jakiej on jest firmy? Widziałem podobny przypadek braku ciśnienia po założeniu Filtrona.



Awatar użytkownika
rkawaler
VW - Rulez
VW - Rulez
Posty: 37
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 13:25
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: rkawaler » sob cze 28, 2008 13:40

Podłączam się do tematu, gdyż mam podobny problem.
Kiedy silnik mi się dobrze zagrzeje, podczas jazdy gdy obroty są powyżej 2000 włancza się kontrolka oleju i piszczy brzęczyk. Poziom oleju ok. Wymieniłem czujniki oleju na nowe. Sprawdziłem ciśnienie: na wolnych obrotach przy 900obr jest niemal 1bar, przy obrotach 2000 jest 2,2 bara. Parametry wydają się ok. Gdzie może być przyczyna?
Czy ktoś wie jak odłączyć piszczka? Sama kontrolka mi wystarczy.



chase1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt mar 18, 2008 12:28
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: chase1 » czw lip 17, 2008 22:43

u mnie zapala sie kontrolka i piszczy w przedziale 2000 - 2500 obrotow. powyzej i ponizej cisza.
wymienilem juz czujniki cisnienia...

jutro wymieniam ojel + filtr -> sam jeszcze nie wiem co kupic (propozycje mile widziane) ; i mam nadzieje ze to cos pomoze


(cisnienia nie mierzylem , bo nie mialem czym)


1,6 ABU + LPG ; 93'

Walka z kontrolka oleju - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2108397

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości