Dziwna sprężynka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
CrazyButcher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw paź 12, 2006 19:42
Lokalizacja: Witanowice
Kontakt:

Dziwna sprężynka

Post autor: CrazyButcher » pt cze 13, 2008 16:37

Witam


Odpadła mi sprężynka spod przedniego fotela pasażera. Wygląda ona tak jak przedstawiłem na zdjęciach.



Obrazek Obrazek



Odpadła, ponieważ urwał się jeden zaczep pod siedzeniem.

Jednak najdziwniejsze jest to że siedzenie działa tak jak działało i nie zauważyłem jakiś zmian.

Czy ktoś może wie od czego taka sprężynka jest??? Bo nie wiem czy muszę to naprawiać.



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » pt cze 13, 2008 17:18

też miałem kiedyś taki przypadek, ale założyłem sprężyne z duży wysiłkiem, jak tak przyglądałem się jaką ona funkcje pełni to nic mi nie przychodziło do głowy - ale chyba ta sprężyna ma jakiś wpływ na połączenie siedziska z oparciem - umnie też wszystko działało ale żeby się nie przelwalała po bagażniku to założyłem ją spowrotem, ale żeby założyć najpierw trzeba wymontować siedzisko bo inaczej się nie da
pozdro


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
miras82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob mar 18, 2006 16:00
Lokalizacja: kraśnik
Kontakt:

Post autor: miras82 » pt cze 13, 2008 21:16

chłopaki za dużo sexu w aucie i są skutki


mirek

Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » sob cze 14, 2008 00:04

CrazyButcher pisze:ednak najdziwniejsze jest to że siedzenie działa tak jak działało i nie zauważyłem jakiś zmian.
Jest to sprężynka naciągowa regulacji wysokości fotela


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

Awatar użytkownika
CrazyButcher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw paź 12, 2006 19:42
Lokalizacja: Witanowice
Kontakt:

Post autor: CrazyButcher » sob cze 14, 2008 11:53

Ja założyć jej niestety nie mogę, bo urwał się jeden z uchwytów na których była ona zamontowana:/ Musiałbym ten element przyspawać, a jeśli wszystko będzie działało to szkoda zawodu i roboty.
m_maryszczak pisze: Jest to sprężynka naciągowa regulacji wysokości fotela
A regulacja wysokości fotela działa tak jak działała przedtem, bez żadnych zmian.



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » sob cze 14, 2008 13:57

Mi ostatnio przy podnoszeniu fotela coś "walnęło", głuchy stuk. Tak jak czytam to może coś z tą sprężynką.. nie zaglądałem pod fotel. Regulacja nadal działa, jakby może nie tak lekko jak wcześniej, ale to może moje odczucia tylko.. Wie ktoś na pewno czy ta sprężyka ma jakiś wpływ na poprawne działanie regulacji, czy też jest ona "ulepszaczem zbędnym"?



Awatar użytkownika
CrazyButcher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw paź 12, 2006 19:42
Lokalizacja: Witanowice
Kontakt:

Post autor: CrazyButcher » ndz cze 15, 2008 12:21

Wie ktoś na pewno czy ta sprężyka ma jakiś wpływ na poprawne działanie regulacji, czy też jest ona "ulepszaczem zbędnym"?
Chyba nie ma wielkiego wpływu, bo mi dalej regulacja działa a sprężynka od jakiegoś czasu jest urwana. Dlatego na razie nic z tym nie robiłem. Zobaczymy czy coś będzie się działo.



Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » ndz cze 15, 2008 18:05

Ciężko powiedzieć czy ta sprężynka coś daje czy nie, skoro producent ją tam wsadził to znaczy że jest po coś tam włożona. Jak wiadomo bardziej doświadczeni użytkownicy VW wiedzą, że nie wszystkie wynalazki producentów VW są do końca przemyślane. Wrzucam fotkę z ETKI żeby był ogólny pogląd na sprężynkę :).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » sob lis 08, 2008 12:23

Odświeże troche temat - kiedyś jak pisałem coś "walnęło" pod fotelem, dziś szukałem czegoś pod nim i leżała sobie tam luzem właśnie ta sprężyna.. Jak zdemontować fotel żeby ją założyć? Czy przed demontażem widać czy zaczepy są pourywane? Mógłby ktoś wrzucić jakieś foto, jak ona powinna być zamontowana, do czego?



greg

Post autor: greg » sob lis 08, 2008 15:05

Pablitto, ona się nei wypięła tylko urwała z zaczepem - podejście do spawania jest liche - pomimo wyciągnięcia fotela



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » sob lis 08, 2008 16:23

Z wcześniejszych wypowiedzi rozumiem, że jest ona zbędna i nic się z fotelem nie stanie pomimo jej braku? Czy też ma powód do zmartwienia?



Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GoF » sob lis 08, 2008 22:49

hmm no to tak jak myślałem... to jest od regulacji wysokości foteli. u mnie w odstępie ok 2 miesięcy urwały sie sprężyny pod oboma fotelami. Regulacja chyba trochę ciężej chodzi ale po pierwsze ciężej to nie znaczy ciężko tylko z nia bylo chyba troche lżej :grin: a po drugie.. skoro wszystko działa bez nich to była to tylko niepotrzebna masa :helm:



wojtassMkVI

Post autor: wojtassMkVI » czw lis 13, 2008 10:16

spręzynka jak sprezynka...
tak samo jak córka z przodu dziurka z tyłu dziurka



Zane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 30, 2008 21:59
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Zane » czw lis 13, 2008 22:14

lol dzisaj też swoją znalazłem pod swoim fotelem no i powiem że nachylenie oparcia dziala tak że musze mieć uścisk pudziana żeny obrócić pokrętłem



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości