Wycieraczka tylna, pracuje skokami.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Wycieraczka tylna, pracuje skokami.

Post autor: Mortek » wt lip 22, 2008 12:49

Witam
Mam u siebie taki przypadek z tylna wycieraczka, wiadome ze nie uzywa sie jej czesto, ale jak juz to objaw mam taki ze gdy zalacze ja po raz pierwszy to wycieraczka przesuwa sie po szybie skokami i w sumie trudno wyczuc kiedy sie zatrzyma, kolejne zalaczenie powoduje juz prawidlowa prace wycieraczki, co to moze byc?? Dodam ze jest tak za kazdym razem, za piwrwszym chodzi skokami a pozniej juz tak jak tzreba. Co musze sprawdzic, i gdzie??, prosze o porade.
Pozdrawiam serdecznie
Marcin



Awatar użytkownika
looki8329
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 07:32
Lokalizacja: VWlkp

Post autor: looki8329 » wt lip 22, 2008 13:04

Mortek, patrzyłeś tutaj troszkę rozbierania ale może wszystko wróci do normy http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314
Ostatnio zmieniony wt lip 22, 2008 13:04 przez looki8329, łącznie zmieniany 1 raz.


Lepiej stracić sekundę z życia, niż życie w ciągu sekundy...

Awatar użytkownika
korfanty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw sty 19, 2006 09:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: korfanty » wt lip 22, 2008 13:12

Mam to samo u siebie, zatrzymuje sie 2 razy, na razie nie udało się mi dojść co to może być ale na pewno nie jest to przekaźnik ten podwójny od wycieraczek, prawdopodobnie coś przy samym silniczku trzeba grzebać - na razie nie mogę się zmobilizować do rozgrzebania tego.



bronx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn lis 06, 2006 19:56
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Post autor: bronx » wt lip 22, 2008 13:34

Dokładnie, należy dobrać się do wnętrza silniczka. Ja miałem tak samo. Zatrzymywała sie raz na pełny cykl, w różnym położeniu. Jednak po otwarciu na samej przekładni nie było tak tragicznie jak na foto poradzie grega. Jednak rozsypana była rurka doprowadzająca wodę do dyszy i to chyba ona blokowała. Po zastąpieniu rurki innym czymś wszystko wróciło do normy i silniczej śmiga jak nowy.

Pamiętam jak miałem Polo 6N miałem podobny przypadek: tyle że plastikowe kółko wskutek dostania się do wnętrza wody, zostało zablokowane tak że ślimak na silniczku obracał się bez przerwy (i wytarł kilka zębów na kole), dopiero rozpięcie kostki przy silniczku go zatrzymało ;). Niestety plastikowa ślimacznica nie nadawała się już na nic,a co za tym idzie silniczek.

Dlatego radzę wszystkim przy pierwszych symptomach nieprawidłowej pracy przegląd silniczka. Możenie trzeba będzie go wymieniać :okej:


Było Polo jest Gofer
Szacunek dla vwpolo-klub.pl

mrEd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw sie 03, 2006 23:17
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: mrEd » wt lip 22, 2008 14:21

wychodzi na to że to cykliczna przypadłość mk4 ...u mnie też się zawiesza.



klata
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 18:00
Lokalizacja: SS

to samo

Post autor: klata » czw lip 24, 2008 20:17

Panowie, mam taką samą sytuację, dzis po deszczu jednak zaczelo siedziac cos dziwnego...

przez rok czasu wycieraczka tylko chodzila skokowo, natomiast dzis po deszczu zaczela dzalac poprawnie, ale za to przednie chodza jak tylnia!!

achlują bardzo powoli, zwiekszajac predkosc na drążku one nie reagują,

panowei co to moze byc? czy to przekaznik? gdzie on sie znajduje???



bronx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn lis 06, 2006 19:56
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: to samo

Post autor: bronx » czw lip 24, 2008 23:00

klata pisze:Panowie, mam taką samą sytuację, dzis po deszczu jednak zaczelo siedziac cos dziwnego...

przez rok czasu wycieraczka tylko chodzila skokowo, natomiast dzis po deszczu zaczela dzalac poprawnie, ale za to przednie chodza jak tylnia!!

achlują bardzo powoli, zwiekszajac predkosc na drążku one nie reagują,

panowei co to moze byc? czy to przekaznik? gdzie on sie znajduje???
Było przynajmniej kilkanaście razy. Wystarczy użyć szukajki:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=55632


Było Polo jest Gofer
Szacunek dla vwpolo-klub.pl

klata
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 18:00
Lokalizacja: SS

Post autor: klata » pn lip 28, 2008 23:34

Tak masz racje, ale chcialem sie na 100% upewnic czy to jest ta usterka a nie przekaznik...

dzis to zrobilem i jednp wahadlo wogole nie chcialo sie poruszyc, ladnie rozebralem i wyczyscilem teraz wycieraczki smigaja jak szalone, robilem to 2 godzinki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 80 gości