Drzwi się zacieły!! nie można ich zamknąć!! POMOCY

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
czyzak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 10:57
Lokalizacja: Gliwice - Paniówki
Kontakt:

Drzwi się zacieły!! nie można ich zamknąć!! POMOCY

Post autor: czyzak » sob lut 21, 2009 21:24

Witam! Stało się tak, że otwarłem auto i już drzwi sie nie dało zamknąć. Odkryłem że ten chwytak tego rygla co jest w drzwiach się nie blokuje! Efekt jest taki, że jakbym mocno nie trzasnął drzwiami, to i tak się nie zamkną. Najgorsze jest to, że po zamknieciu auta kluczykiem, wystarczy 2 razy szarpnąć klamką i otwierają się drzwi kierowcy a co za tym idzie wszystkie inne zamki...

Czy to przez mróz czy co? Co mam teraz zrobić bo musze jutro auto zostawić poza domem na parę godzinek :/


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=215916]MI BELLA[/url]

Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » sob lut 21, 2009 21:48

tak jest trudno cos stwierdzic. Jesli jezyk sie nie blokuje to zamek do wymiany. Ewentualnie mozna go rozebrac i zobaczyc moze sie cos poprostu zacielo


BB (borówka, bandit ...)

Awatar użytkownika
pelsonpnk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 14:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pelsonpnk » pn lut 23, 2009 09:47

Ja niedawno miałem taką samą przygodę, z rana jeszcze ściągałem boczek ale to nic nie dało...efektem było to, że do pracy pojechałem z drzwiami przywiązanymi sznurkiem do wtyczki od pasów :grin:
Jak już dojechałem do pracy drzwi zaczęły się normalnie zamykać więc prawdopodobnie mróz na to działa...



mobil01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: wt maja 03, 2005 11:59
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: mobil01 » pn lut 23, 2009 11:45

Kolego to od mrozu. Wystarczy ściągnąć boczek i tam od środka w okolicach tego zamku musisz poruszać ręką ruszając także za ten rygielek co nie zaskakuje, potem spsykaj WD-40 i powinno przejść też tak miałem i smar pomógł. Nie musisz się bać bo to żadne uszkodzenie


Szacuneczek dla wszystkich auto maniaków - takich jak ja :-)

moje MK3

chase1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt mar 18, 2008 12:28
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: chase1 » pn lut 23, 2009 12:00

tez to juz kilka razy przezylem (jechalem do pracy trzymajac drzwi na zakretach - po kilkunastu minutach jazdy bylo juz ok)
dzieje mi sie tak (dotychczas 3x) od konca grudnia gdy pojechalem na myjke - najpierw nie moglem drzwi otworzyc (przymarzly) a pozniej zamknac.

chetnie dowiedzial bym sie jednak jak temu zaradzic - co wyczyscic i nasmarowac


1,6 ABU + LPG ; 93'

Walka z kontrolka oleju - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2108397

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pn lut 23, 2009 12:10

Proponuję spryskać mechanizm zamka środkiem penetrującym i kilkukrotnie zamknąć i otworzyć drzwi.

Ja miałem trochę inny ale zbliżony tematycznie problem, zamarzał mi centralny zamek w drzwiach od kierowcy (nie wyskakiwał rygielek), działo się tak przy mrozie i uprzedniej wilgoci (czyli odwilż w dzień, mróz nocą). Popsikałem w zamek i okolice rygielka i od tego wszystko ok, nawet po silnych mrozach nocą.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
szczeki_bt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt lut 17, 2009 22:30
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: szczeki_bt » pn lut 23, 2009 12:49

wez ten rygielek jak ci nie odbija spryskaj najpierw odmrazaczem do zamkow.. jak juz sie rozrusza to obficie spyskaj miejsce wd40 albo czyms poodobnym, mialem ten sam problem i metoda ktora opisalem pomogla. Oczywiscie powtarzaj te czynnosc po kazdym myciu auta najlepiej.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 87 gości