Coś ociera w kole

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Coś ociera w kole

Post autor: Jazz_Blue » wt kwie 07, 2009 22:14

Witam,
zauważyłem, że przy skręcie w prawo coś w lewym kole ociera, odgłoś taki jakby klocek hamulcowy się kończył, czy to możliwe że słychać by go było przy skręcie a nie np przy hamowaniu?



andrzej gti
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 17:19
Lokalizacja: Czaszyn
Kontakt:

Post autor: andrzej gti » wt kwie 07, 2009 23:23

raczej obciera ci koło o nadkole, jak by to były klocki to byś napewno słyszał przy hamowaniu, czy zmieniałeś może koła??



Awatar użytkownika
FILIP_1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: pt gru 28, 2007 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FILIP_1988 » wt kwie 07, 2009 23:29

po zimie moze to byc poduszka amortyzatora, tarcie jakby koło ocierało o nadkole.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » wt kwie 07, 2009 23:45

Zmieniłem dzisiaj koła na letnie, ale mam felgi 15nastki a na niach opony 195/65 czyli opcjonalny rozmiar, zauważyłem to przy otwartym oknie od strony kierowcy jak wyjeżdzałem z serwisu, przy skręcie w lewo nic nie słychać, nawet od strony pasażera a chyba by też powinno, bo raczej ocierałoby z dwóch stron...

A co do poduszki amortyzatora to jak ją sprawdzić?
Byłem w lutym na przeglądzie amortyzatory OK, poźniej w marcu byłem znowu na szarpakach i oglądał bo wydawało mi się że coś stuka z tyłu i mówił że wszystko OK.
Ostatnio zmieniony wt kwie 07, 2009 23:47 przez Jazz_Blue, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
FILIP_1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: pt gru 28, 2007 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FILIP_1988 » śr kwie 08, 2009 00:43

mi tez tak powiedzial, ale w nastepnym tygodniu wymieniam poduszki. Na szarpakach nic Ci nie pokaze. Czytalem gdzies na forum, koles mial dokladnie ten sam problem i po wymianie poduszek bylo w porzadku. Tego raczej nie sprawdzisz. Trzeba zdac sie na zaufanie innych uzytkownikow.
Ostatnio zmieniony śr kwie 08, 2009 00:45 przez FILIP_1988, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » śr kwie 08, 2009 01:20

Widać po kieliszkach amortyzatorów czy poducha dobra czy zła. Jak talerzyki wysoko podniesione to wybita poducha, jak skrzypi albo ociera to zamarzło łożysko w poduszce(nie zalewaj kieliszków WD40 tak jak inni piszą często, bo smar wywali z łożysk).



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » śr kwie 08, 2009 12:02

Dodam, że to ociera tylko przy mocniejszym skręcie w prawo koło prawego koło (nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie), na wstecznym tego nie słychać oraz przy mniejszym skręcie słychać dopiero od połowy do pełnego skrętu, opony nie zadzierają, więc to odpada



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » śr kwie 08, 2009 12:17

U mnie skrzypiało już jak jasna ch***ra jak skręcałem. Myślałem że mam wywaloną maglownice. okazało się, że łożyska padły. Przy okazji mechanik zauważył, że mocowanie amorka (to gniazdo czy jak sie zwie) było aż wygięte, jakaś taka blacha. Cóż, na nasze dziury nie ma mocnych. Dodam że wymieniałam wcześniej sworznie wahaczy, od tego zacząłem. Poduszki były ok to zostawiłem. Teraz mam błogą cisze.
Dodam, że miałem zarz po tym dziwne dźwięki z jednego koła - okazało się, że blacha od osłony tarczy hamulcowej czasem o nią dotykała, wystarczyło podgiąć.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » śr kwie 08, 2009 12:21

Już zrobiłem z tym ocieraniem, podniosłem na lewarku i kręciłem kołem i ocierała ta metalowa osłona co jest za tarczą hamulcową, odgiałem ją troche i już nic nie ociera.

Temat można zamknąć :]
Ostatnio zmieniony czw kwie 09, 2009 13:31 przez Jazz_Blue, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 64 gości