Chyba zatarty silnik PN

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Patriko_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 568
Rejestracja: czw gru 28, 2006 14:09
Lokalizacja: Ryńsk, Toruń, Kowalewo Pom.
Kontakt:

Chyba zatarty silnik PN

Post autor: Patriko_GTI » czw kwie 30, 2009 15:32

WITAM WSZYSTKICH, A WIĘC W ZESZŁYM TYGODNIU WYMIENIAŁEM USZCZELKĘ POD GŁOWICĄ W MOIM MK2 1.6 PN PIERBURG 2EE, OD RAZU WYMIENIŁEM ZAWORY NA NOWE I INNE DUPERELE, ODPOWIETRZYŁEM UKŁAD JAKIEŚ 2H MI TO ZAJĘŁO, NO I RUSZYŁEM W DROGĘ POWROTNĄ Z WŁOCŁAWKA POD GRUDZIĄDZ, NA 5KM PRZED DOMEM ZACZĘŁY MI SZCZEKAĆ ZAWORY ZATRZYMAŁEM SIĘ ZGASIŁEM SILNIK I JUŻ GO NIE ODPALIŁEM, OLEJ W NORMIE WODA I TEMPERATURY WSZYTKO GRA ŻADNYCH WYCIEKÓW. AUTO NIE ODPALA, WSZYSTKO SPUCHŁO.
NA DRUGI DZIEŃ ODPALAM AUTO A ZAWORY GRAJĄ JAK CHOLERA, WYWALIŁEM OLEJ NORMALNIE JAK WODA PRZEPALONY A DOPIERO CO GO WYMIENIAŁEM , ZALAŁEM NOWY 10W40 ODPALAM I CISZA WSZYSTKO ŁADNIE CHODZI. POJEŹDZIŁEM TYDZIEŃ I ZNOWU TO SAMO ZAWORY HAŁASUJĄ GOLF NAGLE STRACIŁ MOC I ZGASŁ BLOK NAGRZANY DO CZERWONOŚCI WSZYSTKIE WSKAZANIA SILNIKA OK AUTO BARDZO CIĘŻKO ODPALA JAK ODPALI TO COŚ MOCNO STUKA I RZĘŹ (POZA ZAWORAMI) POJAWIŁ SIĘ OLEJ NA PASKU ROZRZĄDU DOŚĆ DUŻA ILOŚĆ. CO MOGŁO SIĘ STAĆ? ROBIĆ SILNIK CZY WSTAWIAĆ NOWY???
Ostatnio zmieniony wt maja 05, 2009 21:36 przez Patriko_GTI, łącznie zmieniany 2 razy.


MK3 GTI Edition Black
MK2 GTI Edition One 1.8 T +


**USŁUGI FREZARKĄ CNC**
DEKIELKI i inne ->FACEBOOK

Awatar użytkownika
osaVWosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt paź 19, 2007 19:06
Lokalizacja: VWarszaVW
Kontakt:

Post autor: osaVWosa » czw kwie 30, 2009 16:23

A pompa oleju jest ok?
Zobacz ten temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=222137



Awatar użytkownika
Patriko_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 568
Rejestracja: czw gru 28, 2006 14:09
Lokalizacja: Ryńsk, Toruń, Kowalewo Pom.
Kontakt:

Post autor: Patriko_GTI » czw kwie 30, 2009 16:31

widzisz tego nie sprawdziłem ale teraz to już pewnie po ptokach :grrr: ale 10 dni temu jak nic nie ruszałem to było ok tyle ze mi uszczelka poszła i na wysokich obrotach wywalał płyn od strony alternatora :crazy:


MK3 GTI Edition Black
MK2 GTI Edition One 1.8 T +


**USŁUGI FREZARKĄ CNC**
DEKIELKI i inne ->FACEBOOK

Awatar użytkownika
osaVWosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt paź 19, 2007 19:06
Lokalizacja: VWarszaVW
Kontakt:

Post autor: osaVWosa » czw kwie 30, 2009 16:46

Kurde no chyba po ptakach i nie kalkuluje sie robota Najprosciej silnik kupic tylko przy zakupie uwazac
A jak rozrzad w nim po wymianie uszczelki Dobrze wszystko ustawiles? Moze sie przestawil jak olej poszedl
Ciezka sprawa jak simering puscil Przy wymianie duzo spusciles z silnika bo moze taki wyciek byl ze oleju malo
Ostatnio zmieniony czw kwie 30, 2009 16:53 przez osaVWosa, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Patriko_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 568
Rejestracja: czw gru 28, 2006 14:09
Lokalizacja: Ryńsk, Toruń, Kowalewo Pom.
Kontakt:

Post autor: Patriko_GTI » czw kwie 30, 2009 16:50

wszystko było ok wymieniłem paski rolki czujniki, nawet podstawe gaźnika, olej dopiero się teraz pokazał za drugi razem, rozrząd był ustawiony na znaki, wszystko ładnie chodziło ładnie sie zbierał itp odpalał na dotyk. mogło sie coś przytkać?


MK3 GTI Edition Black
MK2 GTI Edition One 1.8 T +


**USŁUGI FREZARKĄ CNC**
DEKIELKI i inne ->FACEBOOK

Awatar użytkownika
osaVWosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt paź 19, 2007 19:06
Lokalizacja: VWarszaVW
Kontakt:

Post autor: osaVWosa » czw kwie 30, 2009 16:58

Jesli jak piszesz woda w porządku Nie grzal sie a blok do czerwonosci to musi cosik byc z pompą oleju Moze nie ciagnie bo sie przytkala Sprawdz pompe

[ Dodano: 30 Kwi 2009 17:15 ]
Jwszcze tu cos znalazlem Objawy takie jak w Twoim
http://forum.apmotorsport.pl/printview. ... fba07e36b4



Awatar użytkownika
Patriko_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 568
Rejestracja: czw gru 28, 2006 14:09
Lokalizacja: Ryńsk, Toruń, Kowalewo Pom.
Kontakt:

Post autor: Patriko_GTI » wt maja 05, 2009 21:34

a więc znalazłem niezły silnik 1.6 RF wszystko przełożyłem od PN-a gaźnik też (2ee) problem w tym że nie moge odpalić auta, w czym może być problem? zapowietrzył sie układ paliwowy?? nie mam pojęcia co robić :grrr:


MK3 GTI Edition Black
MK2 GTI Edition One 1.8 T +


**USŁUGI FREZARKĄ CNC**
DEKIELKI i inne ->FACEBOOK

zena1111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt cze 18, 2010 13:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zena1111 » pt cze 18, 2010 16:06

Witam wyjechałam dziś z domu moim VW Golfem III i podczas jazdy silnik zaczął bardzo głośno chodzić... i przy zmianie biegów zatrzymywał się przejechałam nim jakimś cudem 7km. gdy dojechałam na miejsce przy ponownym uruchomieniu auta nie chciał już odpalić sprawdziłam mu olej i bagnet był suchutki bardzo się martwię czy za ten czas mogło dojść do obrócenia panewek bo pasek rozrządu jest cały..... proszę o szybka odpowiesz



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości