Jaki olej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marcin-ksiazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 13:05
Lokalizacja: Okolice Kraśnika
Kontakt:

Jaki olej

Post autor: marcin-ksiazek » pt wrz 30, 2005 18:05

Witam!Mam problem i wierze ze mi pomozecie go rozwiazac. Otoz posiadam passata z 95 roku VR6 ma teraz ok 209 tys nakrecone.Zostal kupiony z komisu ale sciagany byl z niemiec. Nigdzie nie bylo pisanie jaki olej jest zalany(ksiazka serwisowa). Wiec zalalem Castrolla 10W40 Magnatec - półsyntetyk. Po jakims czasie zaczely sie dziwne rzeczy dziac: wyciek z prawej strony silnika (patrzac od kierowcy) - caly bok zalany. Dolalem olej, wycieku nie mam ale cos chyba bierze i sporo bo po jakims czasie znowu sucho na bagneci!!Czy w ten sposob moglem nieswiadomie go rozczelnic zalewajac Magnateka?? zastanawiam sie czy ma sens zalanie VR6 olejem mineralnym, a jesli tak to jakim.
Druga sprawa to smrod siarkowodoru, pisaliscie ze akum ale to nie on, katalizator?? - podobno ma emisje spalnin znakomita. Teraz odczówam brak mocy, robi sie coraz mułowaty. A i temperatura wzrosla, chociaz chlodziwo jest tak samo jak poziom olej.Czesto chodzi wentylator.
Co sie dzieje, elektryka - komputer czy juz koniec zycia VR6??
Czy katalizator ma jakis wplyw na prace silnika??
Przepraszam za brak skladu ale jestem zalamny.pozdrawiam


PRINCE

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » pt wrz 30, 2005 20:24

A dlaczego nie zalales od razu mineralnego oleju
Dla twojego dosc sporego przebiegu uwazam ze tylko mineralny, bo pozatym nie znasz pochodzenia auta.
Kiedys dosc dobrze siedzialem w tematyce oleju jak dobieralem sobie.
Kiedys tez zastanawialem sie nad magnatekiem, i wybralem mobil 1 tylko ze polsyntetyczny.
Podobno ten castrol niezbyt dobrze dziala na silnik i za mocno wymywa wzary.

Wlej mineralny, jak nadal bedzie duzo bral oleju to dolej Moto Doctora.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » pt wrz 30, 2005 21:20

Wlej mineralke Mobil 1.Jest jeszcze Vavoline Max czy jakoś, jest to olej do silników z większym przebiegiem i powoduje,że jak silnik bierze olej to powoduje, że bierze go mniej.


Black

beerserk

Post autor: beerserk » pt wrz 30, 2005 21:42

wiadomo ze sie rozczelni :D bo inna gestosc i lepkosc :D hahahaha normalnie kolo chcial odmlodzic silnik wlewajac semisyntetyc :D dobry olej to drogi olej ale nie zawsze jak juz zostal stary olej wyplukany to nie wiem co da sie zrobic na 100% bedzie rozszczelniony uklad tak samo jak pompa hamulcowa zalejesz nowym lepszym to ja rozszczelnisz i wymiana uszczelek idt pozdro



Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » pt wrz 30, 2005 22:45

A jak w ogóle jest z trwałością silników VR6??? Miałem teraz golfa z silnikiem 1,8 90KM ADZ ale niestety go rozbiłem. Będę teraz kupował kolejnego golfa (względnie passata) i myślałem nad silnikiem VR6. Nie udało mi sie jednak znaleźć wiele na temat jego trwałości. Może macie jakieś doświadczenia w tej materii???


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » pt wrz 30, 2005 23:56

Wlej mineralnego Mobila 1 i zobacz co sie bedzie dzialo...



Awatar użytkownika
B_O_N_K
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 659
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:17
Lokalizacja: Bargłów Kościelny
Kontakt:

Post autor: B_O_N_K » sob paź 01, 2005 12:03

Witam.

Castrol strasznie wypłukuje silnik i ogólnie nie jest to najlepszy olej :/ Ja zalewam Valvoline MaxLife. Jest to półsyntetyk przeznaczony do silników o przebiegu powyżej 100tys km. Wpływa korzystnie na uszczelki itp.

Pozdrawiam ;)


[url]http://www.vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=12306&start=0[/url] mk2 GTI...
[url]http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=19296&start=0[/url] Corrado G60...
[img]http://www.rzeszow.mm.pl/~dbbest/avatarki/logo_bonk.jpg[/img]

jabloniec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr maja 27, 2009 12:22
Lokalizacja: Z rumuni

Post autor: jabloniec » czw cze 18, 2009 10:18

Odświeżę troche temat

posiadam VR o przebiegu 205 tys km, i chciałem zmienić olej bo wydaje mi sie ze poprzedni właściciel zalał go półsyntetykiem, i wydaje mi sie ze trochę sie rozszczelnił (zaczęło ciec z pod pokrywy zaworów) Kupiłem Mobil 1 15-40 i mechanik powiedział mi żebym sie zastanowił czy chce go tym zalać, bo jest to gesty olej i potrafi zatykać kanaliki?? od napinacza rozrządu. Morze ktoś coś podpowiedzieć bo narazie to niewiele sie w tym temacie wyjaśniło.
Ostatnio zmieniony pt cze 19, 2009 10:31 przez jabloniec, łącznie zmieniany 3 razy.


Mój bolid

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=242684

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 81 gości