problem z klimatyzacją

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

d-s78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 18, 2009 19:59
Lokalizacja: knurów

problem z klimatyzacją

Post autor: d-s78 » pt maja 08, 2009 22:04

Witam,
sytuacja wgląda nastepujaco:
puszczajac nawiew ( bez wlaczania klimy ) leci zimne powietrze, tak jakby byla ona wlaczona. Gdy ja wlaczam powietrze zaczyna leciec troszke cieplejsze i strasznie smierdzi. Jest to bez sensu ale tak wlasnie mi sie dzieje. Co moze byc powodem? zepsucie sie przycisku wlaczenia klimy? przelacznika? moze i Wy mieliscie juz podobne historie?
pozdr



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: problem z klimatyzacją

Post autor: doggie » pt maja 08, 2009 22:33

d-s78 pisze:Witam,
sytuacja wgląda nastepujaco:
puszczajac nawiew ( bez wlaczania klimy ) leci zimne powietrze, tak jakby byla ona wlaczona. Gdy ja wlaczam powietrze zaczyna leciec troszke cieplejsze i strasznie smierdzi. Jest to bez sensu ale tak wlasnie mi sie dzieje. Co moze byc powodem? zepsucie sie przycisku wlaczenia klimy? przelacznika? moze i Wy mieliscie juz podobne historie?
pozdr
Climatic czy Climatronic, jeżeli climatic to zasada działania jest odwrotna, tzn. jeżeli pali się dioda w przycisku ECON to clima nie działa, a jeżeli nie pali się dioda tzn, że klima działa. Jeżeli śmierdzi to trzeba odgrzybić klimę, np czymś takim http://moto.allegro.pl/item622969148_od ... zacji.html
oraz wymienić koniecznie filtr przeciwpyłkowy, który jest pod kokpitem w środku kabiny nad lewą stopą pasażera
Ostatnio zmieniony pt maja 08, 2009 22:36 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



d-s78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 18, 2009 19:59
Lokalizacja: knurów

Post autor: d-s78 » pt maja 08, 2009 22:46

dieki wielkie, wg mnie jest bez sensu ze przy swiecącej diodzie klima nie dziala, gdy np w przycisku obok ogrzewanie tylnej szyby dziala jak jest dioda zaśiecona, ale widocznie nie jedno mnie jeszcze zaskoczy :)
pozdr



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt maja 08, 2009 22:47

d-s78 pisze:dieki wielkie, wg mnie jest bez sensu ze przy swiecącej diodzie klima nie dziala, gdy np w przycisku obok ogrzewanie tylnej szyby dziala jak jest dioda zaśiecona, ale widocznie nie jedno mnie jeszcze zaskoczy :)
pozdr
nienie kolego, to ma sens, jeżeli pali się dioda ECON = ECONomiczna jazda, czyli bez klimy

[ Dodano: 08 Maj 2009 22:49 ]
d-s78 pisze:ale widocznie nie jedno mnie jeszcze zaskoczy :)
pozdr
a to wiesz, że jak przełącznik od ustawiania lusterek (ten po twej lewej) jest w pozycji środkowej to lusterka grzeją, a jak jest w pozycji L lub P to nie grzeją?

[ Dodano: 08 Maj 2009 22:52 ]
d-s78, i jeszcze jedno jak przełączysz nadmuch na przednią szybę i włączysz klimę (czyli wyłączysz diodę w ECON :grin: ) to masz funkcję osuszania przedniej szyby - bardzo ładnie odparowuje w przypadku jej zaparownia w mokre i mgliste dni
Ostatnio zmieniony pt maja 08, 2009 22:48 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



d-s78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 18, 2009 19:59
Lokalizacja: knurów

Post autor: d-s78 » pt maja 08, 2009 22:52

no to wiem, tam chyba zreszta jest nawet narysowany taki symbol jak przy tylnej szybie



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt maja 08, 2009 22:54

osobiście jestem bardziej zadowoly z ręcznego climatica, kiedyś w Mk4 miałem Climatronica i strasznie szalały mi czujniki temperatur, zamiast chłodzić to przez 5 minut grzał w gorące dni



Awatar użytkownika
sothis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 01:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: sothis » wt wrz 08, 2009 00:50

a ma ktos moze skan instrukcji obsługi climatica, takiego jak w mkV?


pozdrawiam,
sothis

By [url=http://profile.imageshack.us/user/kurt_smolorz]kurt_smolorz[/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 82 gości