[mk2] sprzeglo i skrzynia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
b8tz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: śr mar 02, 2005 22:04
Lokalizacja: Z Kątowni :P
Kontakt:

[mk2] sprzeglo i skrzynia

Post autor: b8tz » pt paź 21, 2005 23:04

Wlasnie szlag trafil moje sprzeglo..... Na dniach bede mial uzywana tarcze z dociskiem, tylko wymienic. Zamierzam to zrobic z Qmplem, problem tylko w tym ze jak na razie to robilismy sprzeglo tylko w maluchu. Prosze wiec o rady jak wysiacgac skrzynie w silniku 1.3, co i jak podsteplowac, moze jakies wasze patenty? mysle ze z waszymi radami pojdzie nam sprawniej.

A druga sprawa to to ze przy okazji wymienie sobie olej ze skrzyni. Tylko pytanie jakiego użyć i ile kosztuje, ile go wejdzie :)



fibolek

Post autor: fibolek » pt paź 21, 2005 23:25

o oleju już było poszukaj.



MikeBer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn mar 21, 2005 00:47
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: [mk2] sprzeglo i skrzynia

Post autor: MikeBer » sob paź 22, 2005 00:47

b8tz pisze:Wlasnie szlag trafil moje sprzeglo..... Na dniach bede mial uzywana tarcze z dociskiem, tylko wymienic. Zamierzam to zrobic z Qmplem, problem tylko w tym ze jak na razie to robilismy sprzeglo tylko w maluchu. Prosze wiec o rady jak wysiacgac skrzynie w silniku 1.3, co i jak podsteplowac, moze jakies wasze patenty? mysle ze z waszymi radami pojdzie nam sprawniej.

A druga sprawa to to ze przy okazji wymienie sobie olej ze skrzyni. Tylko pytanie jakiego użyć i ile kosztuje, ile go wejdzie :)
Siemanko.
Wejdz na stronke : http://golf2.prv.pl/ i w dziale PORADY odszukaj wymiana sprzegła/skrzyni biegów.
Masz tam ładnie opisane krok po kroku (wraz ze zdjęciami) co dokładnie trzeba robić...
Pozdrawiam i życzę owocnej pracy :okej:



Awatar użytkownika
b8tz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: śr mar 02, 2005 22:04
Lokalizacja: Z Kątowni :P
Kontakt:

Post autor: b8tz » sob paź 22, 2005 08:33

Dzieki.
:pub:
Kurde znam ta strone, korzystalem juz z porad z niej, a nie zauwazylem ze jest tam wymiana sprzegla. Dzieki wielkie :)



Awatar użytkownika
vasyl22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr paź 05, 2005 20:43
Lokalizacja: Braniewo, Olsztyn, Giżycko
Kontakt:

Post autor: vasyl22 » sob paź 22, 2005 20:57

Ja własnie miesiac temu wymienialem sprzegło kąpletne nowe docisk tarcza łożysko i olej tez najlepiej zalej olej arala pełny syntetyk no kosztuje troche 25 zł za pół litra a wchodzi dokładnie 2,2 litra ale opłaca sie jak nic nie bedziesz żałował godny polecenia a co do sprzegła to odkrec na poczatek sruby z przegłubów wewnetrznych cofnij połosie zeby ci nie wadziły musza sie poddac zacznij rozkrecac sruby górne jest ich troche odkrec nastepnie poduszke pod skrzynia i reszte srob co ja trzyma zacznij pozniej dolne sruby rozkrecac jezeli jez wszystko pozdejmujesz to nie wiem jak u ciebie ale ja musialem odkrecic ten przegłub wewnetrzny ze srodka bo przeszkadz przy koncowym wyjeciu skrzyni to jest lewy przegłub patrząc sie na silnik narka :-)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości