Jakie Xenony POMOCY

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
opti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob maja 09, 2009 13:45
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Jakie Xenony POMOCY

Post autor: opti » śr lip 29, 2009 09:32

Witam po raz kolejny, pytanie mam odnośnie świateł w naszych MK4, a mianowicie jaki zestaw Xenonów mam założyć bo nie mam zielonego pojęcia. Mam spryskiwacze lamp (wiem że potrzebne) i tyle może cos polecicie dacie jakiś namiar z chęcią posłucham uwag tych co już owe XENONKI posiadają POZDRAWIAM



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » śr lip 29, 2009 10:41

do mk4 to tylko oryginał - nie ma co się bawić w HID'y jak można mieć oryginał. A co do tego co jeszcze potrzebujesz to wypadał by założyć jeszcze samopoziomowanie lamp. Ale z tym to chyba jest troche roboty.

np coś takiego :link
Ostatnio zmieniony śr lip 29, 2009 10:46 przez Lukasz_mk2, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
opti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob maja 09, 2009 13:45
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Post autor: opti » śr lip 29, 2009 11:09

wiem że owe Hid-y są do lamp soczewkowych, a do zwykłych lamp tez coś sie montuje ale nie wiem co :(, bo 1300 to zdecydowanie za drogo jak na moją kieszeń



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » śr lip 29, 2009 11:22

moim zdaniem nie ma co wkładać hidów, jak piszesz że nie chcesz tyle płacić za oryginał to lepiej sobie odpuść temat bo za hidy zapłacisz koło 300zł a potem na mandaty nie wyrobisz (podobno niektórzy policjanci się tego nie czepiają, ale tylko podobno :)). W najgorszym wypadku stracisz dowód i i tak będziesz musiał wrócić do normalnych żarówkach. Lepiej zainwestuj w dobre żarówki i będzie git.


Obrazek

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » śr lip 29, 2009 11:51

opti pisze:a do zwykłych lamp tez coś sie montuje ale nie wiem co :(
Jasne, że do zwykłych lamp się montuje..
Żarówkę H7 do mijania i H1 do drogowych..
Owszem, są idioci, którzy zakładają HID-y do zwykłych lamp, ale myślę, że do takowych się nie zaliczasz :-)

Tak więc jeśli masz zwykłe lampy to odpuść sobie HID i zainwestuj w dobre żarówki.
A jak chcesz xenon to oryginał, ewentualnie jakieś lampki na soczewce i HID..


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
opti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob maja 09, 2009 13:45
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Post autor: opti » śr lip 29, 2009 12:59

ok pozostaję przy "dobrych " żarówkach tylko teraz które to dobre żarówki, bo kiedyś widziałem autko ze spalonymi lampami a chciałbym żarówki z niebieską poświata i dobrze świecące :D czy takie to występują



Fruwak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr cze 18, 2008 10:39
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: Fruwak » śr lip 29, 2009 13:30

Mam takie i mogę ci je polecić.Temperatura barwowa 4000 K dobrze w nocy widać :helm:


[img]http://img164.imageshack.us/img164/8759/detailerso9pl0gj9.gif[/img]

Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: daniel1d » śr lip 29, 2009 13:38

Lepiej pozbieraj kasy na oryginały i napewno nie będziesz żałować..Ja miałem hidy plus soczewka a teraz mam oryginał i niema porównania oryginał to oryginał :)


www.proturbo.com.pl

Fruwak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr cze 18, 2008 10:39
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: Fruwak » śr lip 29, 2009 13:40

Kolega napisał że nie ma kasiory na ori xenony, odradzają mu HID-y a ja mu polecam dobre żarówki :bajer:


[img]http://img164.imageshack.us/img164/8759/detailerso9pl0gj9.gif[/img]

Awatar użytkownika
opti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob maja 09, 2009 13:45
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Post autor: opti » śr lip 29, 2009 14:36

Kolego Fruwak, jak by ci nie sprawiło to kłopotu wielkiego to zrobił bys jakies fotki i podrzucił mi na meila najlepiej w nocy te foty bądz jak sie ściemnia bede wdzięczny

mój meil 7iemka@op.pl



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt sie 21, 2009 00:55

/odświeżając temat/

Myślałem nad założeniem do swoich lampek jakieś HIDy, tylko nie takie co na niebiesko walą po oczach, tylko np. 4300k, czy mógłbym takie założyć do Angel Eyes FK? - odpowiadają prawie ori lampom z MK4, a często widzę jakieś MK4 z HIDem w ori lampach i nie oślepiają, a i bardzo ładnie świecą. Warunkiem muszą być oczywiście czyściutkie szkła w środku i na zewnątrz.

ps. obecnie mam u siebie lampy mijania zrobione na dodatkowych przekaźnikach oraz założone żarówki TUNGSRAM+90% i swieci to przyzwoicie, ale.. - wiecie - chcę jeszcze lepiej.

Proszę o info
Ostatnio zmieniony pt sie 21, 2009 00:58 przez prezesik25, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek

syngo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob lip 25, 2009 13:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syngo » sob sie 22, 2009 13:36

Powiem tak, zanim założyłem HID maiłem wiele wątpliwości i obaw, zwłaszcza przed psami.
Jeżdżę już na tych palnikach od jakiegoś czasu i nie będę się rozpisywał nad ilością światła
przed maską. Można zakładać standardowe H7 o zwiększonej mocy typu Philips Supervision, Bluevision i jeszcze inne power+, ale i tak wypadną blado z HID.
U siebie mam 4300 Kelwinów, barwa światła jest podobna do mocnych H7, przez co nie rzuca się w oczy jak 6000 czy 8000, a przed autem jasno aż miło.
Jest tylko jeden duży minus, jak wsiądziesz do auta bez xenonów, to ....no widzisz :bajer:
A do kolegi Kamela, oby więcej takich idiotów było co chcą mieć więcej światła przed autkiem.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » sob sie 22, 2009 15:01

właśnie chcę kupić białe 4300K. Czy zestawy z allegro za 150 kilka złotych wystarczą? Czy trzeba inwestować w coś droższego?


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » sob sie 22, 2009 15:30

syngo pisze:A do kolegi Kamela, oby więcej takich idiotów było co chcą mieć więcej światła przed autkiem.
Typowe myślenie egoisty. Ja mam jasno przed autem a innych mam w dupie. Mam gdzieś że ich oslepiam.Uwierz, mimo najszczerszych checi bedziesz oslepiał. Xenon tylko i wyłącznie w soczewce! Jak widzę kogoś kto ma xenon w zwykłej lampie to bez wzgledu czy mnie oślepia czy nie traktuje go długimi. Oczywiscie w rozsądnych ilościach by się chłopak nie zabił przeze mnie:-) Zaraz się pewnie zacznie że niektóre marki wypuszczały auta z xenonem bez soczewki w lampach. To są wyjątki! Pozdrowienia dla egoistów :green_fuck:
I dopisze jeszcze że sam przymierzałem się do xenona w lampach typu FK z soczewką ale doszedłem do wniosku że tak jak ktoś wyzej napisał do golfa IV jak juz to tylko ori xenon. Drogie to fakt, może w pół roku odłoże na nie :rotfl:
Ostatnio zmieniony sob sie 22, 2009 15:36 przez Kavior, łącznie zmieniany 3 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 91 gości