Schemat podłączenia przycisku FUNK

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
karwiec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 21, 2008 23:01
Lokalizacja: Teresin/Warszawa
Kontakt:

Schemat podłączenia przycisku FUNK

Post autor: karwiec » pn sie 10, 2009 19:18

Witam koledzy

Zakupiłem przycisk FUNK na aukcjach i chciałbym poprzez niego podłączyć system parkowania, ale nie mam pojęcia jak. Czy ktoś może wie jak to zrobić, może jakiś schemat? Ktoś mi mówił że jest taki sam schemat jak włączenie ogrzewania tylnej szyby?

[ Dodano: 10 Sie 2009 19:33 ]
Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sie 10, 2009 20:07

system parkowania? Czyli chodzi ci o to żebyś załączał go tym przyciskiem a nie lewarkiem wstecznego? No to sprawdź miernikiem czy jakimś próbnikiem które styki zwierają sie po wciśnięciu przycisku i podepnij pod dnie kabel zasilający sterownik czujników parkowania. A od czego są dodatkowe styki w nim nie wiem, pewnie od podświetlenia, to tylko rozbiórka i rzut oka pomoże stwierdzić co jest do czego podłączone. Schematu pewnie nie znajdziesz bo oryginalnie takie przyciski były montowane rzadko, w autach z wyposażeniem spacjalnym np policyjnych do radia.
Ostatnio zmieniony pn sie 10, 2009 20:08 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości