Zbierzność co moze być nie tak???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ggregorii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 15:08
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Zbierzność co moze być nie tak???

Post autor: ggregorii » pn sie 10, 2009 20:50

Wita kupiłem golfika i jadąc na wprost małem skręconą kierownice dosyc w lewo. Po zmianie gum na amortyzatorze ustawianie zbierznosci i co??? Teraz jadąc na wprost mam kierownice lekko w prawo a jak puszcze na wprost to auto ucieka mi w lewo. Pojechałem do drugiego mecha grzebie i grzebie luzów 0 i dalej tak samo tylko z tym ze teraz na równej nawierzchni jak prostuje kierownice dosc wyraznie czuć jej uskoki. Co jest grane???. Czy mechanik coś sciemnia :crazy:


Niech Golf bedzie z Tobą :)
Posiadam kabelek + VAG w razie czego pomogę. Pisać !!!!
Specjalista w 1.6 SR - AKL- :)

Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Post autor: seba198666 » pn sie 10, 2009 22:02

jesli przy jezdzie na wprost nie wazne jak jest kierownica nie sciaga w zadna strone to jest dobrze tylko mechanik jak przyjechales do niego nie popatrzyl jak masz kierownice tylko ustawial zbieznosc i ustawil jazde na wprost przy takim polozeniu kierownicy jakie bylo. powienien ustawic kierownice idealnie na wprost i dopiero bawic sie pod samochodem. mozesz tez sciagnac kolo kierownicy przy prosto ustawionych kolach i przestawic tak zeby byla prosto


seba

Awatar użytkownika
$layer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 21:12
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: $layer » pn sie 10, 2009 22:29

Masz źle ustawione kąty pochylenia kół przednich i tyle.



Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Post autor: seba198666 » pn sie 10, 2009 22:42

kat pochylenia nie ma nic do zle ustawionego kola kierownicy;)


seba

Awatar użytkownika
ggregorii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 15:08
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: ggregorii » pn sie 10, 2009 23:29

On wciskał mi kit ze mogło być udezone tylnym kołem np w kraweznik i teraz nie mozna wymierzyć ale jak by tak było to by scinało ktoraś opone. Mówił ze połozenie i wszystko dobrze,ale jak ktoś sie nie zna. Juz drugi raz ustawiałem i nic. Kierownice ustawił na wprost. Nie wiem co jest grane i teraz do tego przy prostowaniu czuć jak kierownica wibruje
Ostatnio zmieniony pn sie 10, 2009 23:30 przez ggregorii, łącznie zmieniany 1 raz.


Niech Golf bedzie z Tobą :)
Posiadam kabelek + VAG w razie czego pomogę. Pisać !!!!
Specjalista w 1.6 SR - AKL- :)

Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » wt sie 11, 2009 02:49

mam podopbny problem, mialem co prawda delikatnego strzała w tylne nadkole i gość na stacji dignostycznej mi powiedział ze mam tylna belke do wymiany...:/ nie chce mi się w to wierzyć ,tym bardziej, że miałem bardziej otarty samochod niż uderzony...:/ i też jadąc na wprost musze kontrować w prawo bo ściąga mi w lewo...dodam, że auto po tej małej stłuczce sprawowało się przez 3 tyg bez zarzutu a tu nagle jakoś od 2 miesięcy mam takie ceregiele :/ nie wiem co robić i gdzie jechać aby fachowo powiedzieli mi co dolega ... :/

dodam, że zbieżność była już raz ustawiona i bez zmian :/
Ostatnio zmieniony wt sie 11, 2009 02:50 przez Adamskibyd, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Post autor: seba198666 » wt sie 11, 2009 12:32

moze masz skrzywiona felge nie bedzie widac ale na wulkanizacji sprawdza lub zle wywazone kola. lub jakis luz na koncowce drazka lub drazku


seba

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości