lusterka elektryczne golf mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

radekb1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 18:42
Lokalizacja: Mazury

lusterka elektryczne golf mk3

Post autor: radekb1987 » ndz wrz 27, 2009 19:37

witam
mam elektryczne lustra w moim mk3
niestety mam dwa problemy
zauwazylem ze na dole nie mam zaslepek jak pojechalem na szrot to gosc powiedzial mi ze w ogole to one popekane sa i trzeba kupic cale bo pojedynczych czesci to raczej nie kupie
a druga sprawa to jak sprawdzic czy lusterka sa podgrzewane?
chce je wymienic na takie:
http://moto.allegro.pl/item744224690_vw ... _lewe.html
i teraz nie wiem czy moje sa podgrzewane czy nie i czy te nowe beda pasowac ktos moze poradzic cos w tej sprawie?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz wrz 27, 2009 20:09

te z fotki będą pasować bo są do MK3 , są one elektryczne , a czy Ty masz podgrzewane to sprawdzisz odchylając lustro maksymalnie w poziomie , szkiełko od strony okna musisz maksymalnie odchylić i zobaczysz czy masz dwa kabelki od wewnętrznej strony przymocowane do szkła , bo w kostce mogą być te kabelki a szkło i tak może być niepodgrzewane



enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: enesen » ndz wrz 27, 2009 20:38

te zaślepki znajdziesz na alledrogo, na giełdzie też tylko że różnią się w zależności czy są od elektrycznych czy zwykłych lusterek



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Re: lusterka elektryczne golf mk3

Post autor: macbu » wt paź 06, 2009 12:00

radekb1987 pisze:witam
mam elektryczne lustra w moim mk3
niestety mam dwa problemy
zauwazylem ze na dole nie mam zaslepek jak pojechalem na szrot to gosc powiedzial mi ze w ogole to one popekane sa i trzeba kupic cale bo pojedynczych czesci to raczej nie kupie
a druga sprawa to jak sprawdzic czy lusterka sa podgrzewane?
chce je wymienic na takie:
http://moto.allegro.pl/item744224690_vw ... _lewe.html
i teraz nie wiem czy moje sa podgrzewane czy nie i czy te nowe beda pasowac ktos moze poradzic cos w tej sprawie?



ja mam jakies stare lusterka manualne nei wiem czy si eprazydadza ale moge sie ich pozbyc za fryty...
Ostatnio zmieniony wt paź 06, 2009 12:01 przez macbu, łącznie zmieniany 1 raz.


Macbu

Awatar użytkownika
darko87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 19, 2007 21:17
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Kontakt:

Post autor: darko87 » śr lis 11, 2009 23:13

Witam:)
Mam mały problem z podłączeniem lusterek elektrycznych w MK3, czy wie ktoś z Was może jak mam to zrobić? Już wyjaśniam o co biega...
Z lusterek elektrycznych , które kupiłem niedawno w sklepie wychodzą 4 kabelki, a w oryginalnych lusterkach jest 5 kabelków. Podłączyłem kolorami i jeden został "luźny" i działało tak: góra i chyba prawo i nic więcej, a reszta tylko tak jakby przeskakiwała-"tyka". Proszę o pomoc bo sam nie dam rady a nie chce nic zepsuć;/ Pozdro



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lis 11, 2009 23:21

W oryginale po trzy są do silniczków a dwa do podgrzewania lusterek, tzreba by zobaczyć w środku jak to jest zrobione


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
darko87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 19, 2007 21:17
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Kontakt:

Post autor: darko87 » pt lis 13, 2009 01:35

A nie ma jakiejś reguły? Np. jakiś kolor do kolrou itp.? Albo jakiegoś schematu?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lis 13, 2009 10:25

skoro masz nieoryginalne lusterka to nie mozna liczyc na zadne reguły.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
darko87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 19, 2007 21:17
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Kontakt:

Post autor: darko87 » pt lis 13, 2009 21:41

To zdjęcia tego lusterka i kabelków do niego podłączonych. Ja próbowałem to podłączyć kolorami,ale nie działało tak jak powinno:/ Kostka, która jest podłączona do tych kabelków jest oryginalna. Może teraz ktoś mi pomoże? Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt lis 13, 2009 21:55

w oryginale masz tak , grzanie szkła to kable koloru biały i brązowy , silniczki lusterka lewego , to kolory , czarno - żółty , brązowo - czarny , niebiesko czarny , kable prawego to , niebiesko - czarny , brązowo - biały , czarno - czerwony , kable koloru brązowo - biały i brązowo - czarny , to kable wspólne silniczków prawego i lewego lustra , czyli podłączając 12V do kabli np. brązowo - czarny i czarno - żółty , szkiełko powinno ruszyć w jedną stronę



Awatar użytkownika
Christopherek
Forum Killer
Forum Killer
Posty: 812
Rejestracja: czw gru 01, 2005 18:27
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Audi a4 b6 cabrio
Silnik: Bfb
Kontakt:

Post autor: Christopherek » pt lis 13, 2009 22:15

to może ktoś mi podpowie gdzie szukać przyczyny nie grzania lusterek?mianowicie oryginalne nie grzały,musiałem zmienić bo jedno zostało utrącone przez kierowce MZA,kupiłem drugie też podgrzewane i też nie grzeją,wszystko działa jak należy a po prostu nie grzeją i chciałbym to ogarnąć a nie sądzę że w obudwu przypadkach są padnięte maty.gdzie szukać przyczyny?


Są-Vw Passat b6 variant 2.0 cbbb i Audi a4 b6 cabrio 1.8t bfb
Były-Vw golf mk3 1.8 aam, Vw golf mk4 1.9 arl, Vw golf mk3 2.0 ady, Vw polo 6n 1.6 ajv,Vw golf mk3 1.8 adz cabrio,Audi a4 b5 avant 1.9 avg, VwNew Beetle 1.8Tawv, Vw New Beetle 1.8T awu,Vw Passat b5fl variant 1.9avf

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt lis 13, 2009 22:33

a masz napięcie na kabelkach do grzania



Awatar użytkownika
darko87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 19, 2007 21:17
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Kontakt:

Post autor: darko87 » sob lis 14, 2009 12:45

Tylko jest mały problem bo ja mam te kable jednokolorowe: czarny, brązowy, niebieski i biały, no i jeszcze czarno-czerwony(który wychodzi z kostki).



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 14, 2009 14:38

darko87, dlatego jak sam sobie nie pomożesz to na odległość nikt nie bedzie widział co jest do czego. Po prostu rozbierz lusterko zobacz ktore kable dochodza do czrego, czy tam w ogóle jest podgrzewanie czy tylko silniczki, możesz po roebrzaniu dac fotki wnetrz lusterka na forum. A może piąty kabel jest gdzieś tam wyrwany. Dodam tylko że kolory kabli lusterek po drugiej strone wtyczki się zmieniają co nie jest dobrze opisane na niektórych schematach.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości