POMOCY! woda w bagażniku!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

radekb1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 18:42
Lokalizacja: Mazury

POMOCY! woda w bagażniku!!!

Post autor: radekb1987 » wt wrz 29, 2009 21:05

witam
Panowie! potrzebuję szybko pomocy, dziś otworzyłem bagażnik i po podniesieniu dywanika zauważyłem że mam w bagażniku wodę! Miałem pękniętą tylną lewą lampę którą dziś wymieniłem na całą. Po odkręceniu i przechyleniu trochę wody się z niej wylało. Było na niej jedno pęknięcie i w środku zbierała się rosa. Czy to była wina tej lampy? Czy trzeba sprawdzić jeszcze inne miejsca? Druga lampa jest ok. Jeśli rano sytuacja się powtórzy postaram się zrobić zdjęcie i tutaj wstawić. Ogólnie nie było dużo tej wody, w bagażniku + lampie może z pół maksymalnie 3/4 szklanki razem ... dziś zauważyłem to pierwszy raz, jak kupiłem auto było ok w sobotę jak grzebałem w środku też nic nie widziałem w niedzielę stał pod blokiem cały dzień, wczoraj byłem w pracy ale nie zauważyłem czy woda już była. Proszę jednak o szybką pomoc co trzeba sprawdzić ewentualnie jak temu zaradzić. Auto to golf mkIII trzy drzwiowy.



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » wt wrz 29, 2009 21:06

Prawdopodobnie przecieka uszczelka lampy. Wyjmij lampę, dookoła obklej silikonem i będzie spokój



Awatar użytkownika
kraja87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 547
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 18:00
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Post autor: kraja87 » wt wrz 29, 2009 21:11

rozbierz tapiecerki, wleź do bagażnika a ktoś niech leje po aucie wodą. Wtedy zobaczysz którędy ta woda leci :) ja tak wykryłem przecieki w mojej dwójce :)


Golf sprzedany, ale w planie powrót do VW :) Chwilowo Mondeo kombi w dieselku :)

Jajcek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 17:39

Post autor: Jajcek » wt wrz 29, 2009 21:13

Dokładnie to w 99% wina uszczelki pod lampą albo masz niedokręcone lampy. Ja jak wymieniłem lampy to nie dokręciłem ich mocno i rano miałem właśnie wodę.



radekb1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 18:42
Lokalizacja: Mazury

Post autor: radekb1987 » wt wrz 29, 2009 21:23

no właśnie problem z tym że wodę zauważyłem przed zmiana lampy a w sumie w trakcie jej wymiany zobaczę co będzie jutro rano i jak znajdę czas w pracy albo jak nie będzie szefa :green_fuck: to sprawdzę co z prawą lampą bo w lewej uszczelka jest dobra na 100% a z dokręceniem to nie wiem chyba dobrze zrobiłem nie chciałem też za mocno żeby nie połamać



Jajcek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 17:39

Post autor: Jajcek » wt wrz 29, 2009 21:27

Ja dokręciłem do oporu i nie mam problemów z wodą :kac:



radekb1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 18:42
Lokalizacja: Mazury

Post autor: radekb1987 » wt wrz 29, 2009 21:35

tylko że ja mam "żelazne dłonie" :D i boje się że jak dokręcę to wyrwę mocowania z lampy :P
Ostatnio zmieniony wt wrz 29, 2009 21:35 przez radekb1987, łącznie zmieniany 1 raz.



Magik123

Post autor: Magik123 » wt wrz 29, 2009 21:40

Ja robiłem juz kilka razy połaczenia lampy z nadwoziem, kupujesz np ELAKSON jest to srodek do konserwacji profili zamknietych, smarujesz tym miejsce pod uszczelką, i zakładasz lampe, po kilku godzinach srodek odparuje i zrobi sie taka konserwacja, zabezpieczajaca w dodatku miejsce smarowane a i tym samym dokładnie uszczelni połaczenie.
Nie uzywaj tylko zadnych sylikonow czy klejow, bo to bez sensu, tutaj moge zagwarantowac ze tak zrobione nie bedzie puszczało, a jak dalej sie bedzie lac to nie przez lampy.

A dla sprawdzenia, włazisz do bagaznika, druga osoba bierz waż z woda i lkeje np najpierw na łaczenia lamp, jesli nie cieknie to np na połaczenia blach, pod zderzak, lub na szyber jesli jest, jak odpływ spadnie to tez bedzie sie lac do bagaznika.
Ostatnio zmieniony wt wrz 29, 2009 21:40 przez Magik123, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości