problem z centralnym zamkiem, klapa nie chce sie otwierac

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dm84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw paź 09, 2008 13:36
Lokalizacja: Małopolska

problem z centralnym zamkiem, klapa nie chce sie otwierac

Post autor: dm84 » czw paź 29, 2009 10:23

nie mogge dostac sie do bagaznika , nie wiem czemu nie chce sie otworzyć centralnym, mimo iz slychcac ze cos tam jakis mechanizm chodzi wczasie gdy sie przcisnie od centralnego otwieranie, a mam taki dodatkowy jeszcze problem ze nie mam możliwości wogole sie dostać bo jak to przypuszczam nigdy tylna klapa nie byla nigdy kluczykiem i nie da sie go wogole do zamka wsadzić jest zaśniedziały.



bogmaj22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 20:25
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: problem z centralnym zamkiem, klapa nie chce sie otwiera

Post autor: bogmaj22 » czw paź 29, 2009 11:04

dm84 pisze:nie mogge dostac sie do bagaznika , nie wiem czemu nie chce sie otworzyć centralnym, mimo iz slychcac ze cos tam jakis mechanizm chodzi wczasie gdy sie przcisnie od centralnego otwieranie, a mam taki dodatkowy jeszcze problem ze nie mam możliwości wogole sie dostać bo jak to przypuszczam nigdy tylna klapa nie byla nigdy kluczykiem i nie da sie go wogole do zamka wsadzić jest zaśniedziały.

Podejrzewam,że problem jest ten sam,który ja mam.Otóż trzeba dostać się do bagażnika od środka,wymontować tapicerkę z drzwi i otworzyć je ręcznie.Potem wymontować wkładkę,jeżeli pójdzie bez oporów,jeżeli nie to trzeba trochę pokombinować a na koniec włożyć ją do jakiegoś płynu i moczyć,może się odmoczy i zacznie działać.Jak nie to pozostaje wymiana wkładki.


bogmaj

zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » czw paź 29, 2009 13:44

Zapewne ułamała Ci się dźwignia od mechanizmu zamka dlatego siłownik chodzi a nie otwiera.Dostaniesz się tylko przez klapę od środka.



dm84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw paź 09, 2008 13:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: dm84 » czw paź 29, 2009 14:41

a mógłbym dostać krotki instruktarz od Was ilustrowany graficznie lub opisowojak sie dostac od srodka:), po kilku probach wlozenia klucza do zamka tylko tyle sie udalo go wlozyc dalej nie pojdzie Obrazek
Ostatnio zmieniony czw paź 29, 2009 14:44 przez dm84, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Casio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt lut 03, 2009 13:10
Lokalizacja: Opolskie OST

Post autor: Casio » czw paź 29, 2009 16:17




dm84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw paź 09, 2008 13:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: dm84 » czw paź 29, 2009 23:55

a jakby zamek zatakowal wd 40 , nie zaleje tam czegoś ???



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » pt paź 30, 2009 01:43

Nie nie zalejesz (nie wiem czy we wszystkich wd jest taka rurka zakładana na końcówkę którą najlepiej włożyć zamiast kluczyka i trysnąć). Walnij wd40 poczekaj trochę włóż klucz pokręć i tak kilka razy i musi puścić.

Jak nie chce się otworzyć za klamkę to pomaga pokręcenie kluczykiem, zamknięcie centralnym i otwarcie. Popróbuj ten kluczyk przekręcić i radzę to samo zrobić z resztą drzwi ;) Bo jak w peugeocie 206 mi padł pilot to wcale dostać do środka się nie mogłem...
Ostatnio zmieniony pt paź 30, 2009 01:48 przez poolak2006, łącznie zmieniany 2 razy.



Makdaam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sie 04, 2009 15:19
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Makdaam » wt gru 01, 2009 19:55

Nie radzę używać WD40 czy innych smarowideł wewnątrz zamka (tam gdzie wkładasz klucz). Będzie się tam zbierać brud, co może doprowadzić do wytarcia mechanizmu. Co do samego mechanizmu odblokowywania klapy to inna bajka.



raczekp1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt kwie 14, 2009 09:27
Lokalizacja: prasa

Post autor: raczekp1 » czw gru 03, 2009 14:43

mechanicz otwierania i zamykania zamka jest sterowany przez taki drut który łaczy sie z ramieniem zamka przez taki malutki zatrzask.najprawdopodobnie drut wypadł z tego zatrzasku lb zatrzask sie wyrobił i mechanizm zamkazostał w połozeniu zamkniety.ale to jest mało prawdopodobne by cos takiego miłao miejsce.próbuj z tym wd do skutku bo tylko tak otworzysz klape by sie dostac i miec mozliwosc by dotrzec do całego mechanizmu poprzez zdiecie plskikowj obudowy klapy.
uzywając wd nie spowodujesz szkód w mechanizmie sterowania zamkiem.
koszt zamka to 130 zł.ostatnio wymienialem zamek gdyz jest tam taki przełaczniczek zintegrowany z zamkiem i w tym przełaczniczku starłys ie styki które wskazują czy klapa jest otwarta czy zamknieta



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 105 gości