Problem z ogrzewaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomcio78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 14, 2009 01:33
Lokalizacja: Chojnice
Kontakt:

Problem z ogrzewaniem

Post autor: tomcio78 » śr lis 18, 2009 00:28

Witam!

Podłączyłem się już pod temat z podobnym problemem ale nikt nie napisał. Może tutaj się poszczęści. Otóż m mojej 3 mam od niedawna problem z ogrzewaniem. Tłuste szyby, z kratek wentylacyjnych przy włączonym ogrzewaniu centralnie leci PARA! Nagrzewnica ma winę? Czy w Trójce jest podobnie umiejscowiona jak w mk2 Jeśli tak to znajdę sobie gdzieś fotki jak to zrobić.
Czy może to być walnięty jakiś wąż? bo zdaje mi się że tak, ale kto pyta nie błądzi.

Proszę o radę.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr lis 18, 2009 23:37 przez tomcio78, łącznie zmieniany 1 raz.


TOMCIO

Awatar użytkownika
combo21
DIESEL POWER
DIESEL POWER
Posty: 126
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 17:21
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: combo21 » śr lis 18, 2009 00:34

kolego po pierwsze zmień temat bo Ci go usuną zaraz, a nie ubywa Ci płynu chłodzącego? Bo może uciekać do nagrzewnicy


Obrazek

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » śr lis 18, 2009 03:13

Wymieniaj odrazu nagrzewnicę, nie powinieneś tak jeździć bo się auto przegrzeje, tymczasowo możesz zaślepić wąż doprowadzający płyn do nagrzewnicy, jak się w trasie rozpadnie.

Żeby ją wymienić niestety musisz wyjąć całą deskę rozdzielczą, u mnie jak wymieniałem dało się to pudło z nagrzewnicą wyjąć po odkręceniu konsoli środkowej i dwóch nakrętek pod maską, ale w mk3 jest jeszcze wzmocnienie pod deską jak i deska jest większa i się nie da podobno zrobić tego na szybko.

Na głównej jest porada szeryfa dotyczy paska, ale w golfie jest podobnie http://www.vwgolf.pl/porady/wymiana-nagrzewnicy/
Ostatnio zmieniony śr lis 18, 2009 03:17 przez t0mal, łącznie zmieniany 1 raz.



tomcio78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 14, 2009 01:33
Lokalizacja: Chojnice
Kontakt:

Post autor: tomcio78 » śr lis 18, 2009 13:48

Dzięki w takim razie działam. Pozdrowionka

[ Dodano: 21 Lis 2009 10:34 ]
No niestety ale trzeba wyciągnąć całą konsolę. Mam rozebrany środkowy kanał, i duł konsoli i nie ma widać nagrzewnicy. Eeeeechh Do roboty,
Wystarczy odłączyć ako żeby mi jaśki krzywdy nie zrobiły? :)

[ Dodano: 24 Lis 2009 17:52 ]
I zrobione tOmal niestety miałeś rację. Trzeba zdjąć całą konsole, potem jeszcze odkręcić belkę pod kierownicą. Szybko się nie dało ale zrobione, oj namordowałem się ;)


TOMCIO

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości