Dodatki czyszczace do ON lub PB - warto?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kasztan_TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: czw sie 07, 2008 12:04

Post autor: kasztan_TDI » ndz sty 11, 2009 21:42

Ja np. kiedyś dolewalem troszke nafty do ropy :)
autko lepiej pracowało chyba o ile dobrze pamietam..

niestety nafta sie skonczyla? gdzie mogłbym kupic czystą nafte? :chytry:

[ Dodano: 11 Sty 2009 20:43 ]
oczywiscie mowie o zimie :P minusowych temp :)



labek[mk3]
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 21:41
Lokalizacja: dzierżoniów

Post autor: labek[mk3] » ndz sty 11, 2009 22:00

lukasz_bliw pisze:wymieńcie filtry świece i przewody
:bigok:
przy dieslu to chyba dużo nie da



Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » ndz sty 18, 2009 10:47

_Peeter pisze:
vide_cui_fide pisze:Mój wujek wlał do swojego transita jakiegoś "doktora" wynik był taki że cały silnik poszedł do remontu. Ten środek wyczyścił silnik ale do tego stopnia, że się zatarł NIE POLECAM
Kolego, ale on zalał doktora do oleju silnikowego, a tutaj nie wiem jak zauważyłeś wymieniane są 3 różne preparaty i akurat tych do oleju w silniku większość nie poleca, natomiast te do benzyny i do czyszczenia wtrysków mają trochę lepsze opinie.

Jeszcze raz dla rozjaśnienia, są trzy różne preparaty:

- do oleju silnikowego (uszczelniacze, ceramizery)
- ulepszacze do benzyny (aby w zimie były mniejsze problemy z odpalaniem auta)
- do czyszczenia wtrysków

Moim skromnym zdaniem :hmm: zgadzam się z opiniami w tym poście.

Mianowicie jak chodzi o uszczelniacze do silników to nie wlałbym tego do silnika za nic, bo to shit a z oleju robi galaretę i oblepia cały silnik syfem.

Jak chodzi o ulepszacze do paliw, aby paliwko nie zamarzało a rano lepiej się odpalało, to tak jak na forum są podzielone zdania tak i ja się waham, choć przyznam iż faktycznie jak waha jest pod korek a akumulator dobry to nie ma żadnych problemów z odpalaniem, sam sprawdziłem na własnej skurze.

A jak chodzi o preparat do czyszczenia wtrysków, to zamierzam kupić, zalać i tak co jakieś 2 lata albo co rok w zależności ile km nabije.
Co do dodatków do benzyny: STP czy Xeramic spełniają przecież dwie funkcje, mianowicie czyszczą układ paliwowy i jednocześnie wiążą wodę z paliwem i podnoszą jego parametry (tak jest napisane na opakowaniu). Natomiast co do stosowania - gdybym jeździł na pełnym baku i taknował za każdym razem gdy wskazówka zejdzie poniżej powiedzmy 1/2 to nie stosowałbym żadnych dodatków. Ja przeważnie mam w baku od 7 do 20 ltr. i zdaję sobie sprawę z tego, że zimą na ściankach zbiornika mogą zbierać się krople wody. Co jakiś czas zatem leję do pełna i dodaję STP.



pytel77
The Bambers
The Bambers
Posty: 22
Rejestracja: pn lut 02, 2009 11:43
Lokalizacja: Frei Stadt Danzig
Kontakt:

Post autor: pytel77 » wt lut 03, 2009 00:10

ja jeżdzę na zimowej ropce i mimo tego dolałem dodatek STP - lepiej dmuchać na zimne ( niż się wkur... ć o poranku )
słyszałem że niektórzy na cały bak zalewają 0,5 L denaturatu... :partyman:


piątek jest tylko raz w tygodniu!

mazerlok
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt gru 19, 2008 12:02
Lokalizacja: trzebinia

Post autor: mazerlok » czw lut 05, 2009 00:47

ja od kilku lat stosuję dodatki do paliwa i wiem że naprawdę działają.
począwszy od wtrysków, na gaznikach w motorowerach skończywszy.
nagar w komorach spalania też jest minimalny.
jutro dopiszę jak się to nazywa bo mam go w aucie i nie chce mi się iść po niego . :helm:

a co do paliwa. paliwo ze stacji schell firmowane przez tę firmę pod nazwą V-Power nie jest zwykłym paliwem. ma specjalne opatentowane przez tę firmę dodatki czyszcząco-myjące układ paliwowy i usuwające nagar oraz zwiększające liczbę oktanowa. proponuję zatankować do pustego baku troche i pojeżdzić. efekty czuć po paru kilometrach. a jak się zerknie na układ paliwowy i świece to widać na oko.
pozostałe paliwo nie będące sztandarową marką schella to normalna benzyna z rafinerii orlenowskiej. no chyba że w tym roku zmienili dostawcę( jeszcze nie sprawdzałem).

no więc do benzyny leję preparat o nazwie DOBEN a do disla DONAP.
oba są tego samego producenta i mają podobne etykietki.
kupuję na stacji benzynowej przy rafinerii stowarzyszonej z orlenem.
Ostatnio zmieniony pt lut 06, 2009 10:05 przez mazerlok, łącznie zmieniany 1 raz.



zbych
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lut 02, 2009 17:21
Lokalizacja: kadzidlo

Post autor: zbych » sob lut 07, 2009 20:06

Corvax pisze:bo moze sami nie sa pewni co mają w dystrybuto rze :P
Dolacze do dialogu czy tych wtryskow za bardzo nie przeczysci.

[ Dodano: 07 Lut 2009 19:12 ]
Corvax pisze:bo moze sami nie sa pewni co mają w dystrybutorze :P


[ Dodano: 07 Lut 2009 19:21 ]
A co powiecie na wtryski czy za bardzo ich nie przeczysci.


vwgolf

jasiek78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 12:03
Lokalizacja: Tulowice-Opolskie
Kontakt:

Post autor: jasiek78 » sob lut 07, 2009 23:26

Szanowni koledzy ja tez zalalem na zime srodka do czyszczenia wtryskow firmy xeramic , a teraz musze wymienic koncowki wtryskow . Nie polecam tego typu srodkow jak i kilku moich znajomych ktorzy teraz pukaja mi palcem w czolo , takie srodki podobno leje sie do silnikow z malym przebiegiem. :grin:


jasiek ......

Awatar użytkownika
hwktor12
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: czw sty 15, 2009 21:23
Lokalizacja: proszowice
Kontakt:

Post autor: hwktor12 » ndz lut 22, 2009 19:17

A Ja zupełnie odwrotnie niż kolega wyżej. Mianowicie miałem problemu z falującymi obrotami zamierzałem wyczyścić przepustnice ale nie mam Vag-a ani kasy na mechanika wlałem czerwone STP pojeździłem troszku na Pb i spokójz obrotami
jasiek78 pisze:podobno leje sie do silnikow z malym przebiegiem

Moja golfina ma 195tys


Volkswagen to nie tylko samochód,
Volkswagen to styl życia.....

Awatar użytkownika
Spojler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 22:50
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Spojler » śr mar 04, 2009 07:45

Zalałem kiedyś taki dodatek (STP do wtrysków) do silnika ADY, zaczął równiej pracować, lepiej się zbierać tylko więcej palić(pewnie wtryski sie przepchały) a co do przebiegu było tam prawie 200tyś i nic się nie działo.


Mk2 ABF Open Air: viewtopic.php?f=98&t=77443&p=773176#p773176

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » sob kwie 11, 2009 08:35

jasiek78 pisze:Szanowni koledzy ja tez zalalem na zime srodka do czyszczenia wtryskow firmy xeramic , a teraz musze wymienic koncowki wtryskow . Nie polecam tego typu srodkow jak i kilku moich znajomych ktorzy teraz pukaja mi palcem w czolo , takie srodki podobno leje sie do silnikow z malym przebiegiem. :grin:
tak tak, a koncowki same padly, bo zalales xeramic. cuda na kiju. miales je juz dawno do wymiany, tylko ich czyszczenie pokazalo jak bardzo leja czereśniaku. znajomych masz widze fajnych :panna:


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Post autor: Damian3942 » pt kwie 17, 2009 16:41

Djeight pisze:Temat przeczytałem cały i co wnioskuje że krążące mity i plotki potrafią nieźle zadziałać jako reklama , napiszmy jaka jest prawda:

1. Każda stacja paliw w polsce, czyli Shell , Lotos, Orlen, BP , Statoil , bierze dostawy paliw z jednego punktu , czyli polskich rafinerii , u nas na pomorzu to Rafineria Gdańska, następnie Petrochemia Płock itp, żaden z tych zagranicznych monopolistów nie ściąga paliwa z zagranicy, i coś takiego jak V-power nie istnieje w polsce:)

2. Dodatki do paliw są niepotrzebne, ponieważ jakość paliw ma określone normy które nie mogą być przekroczone, są jednak stacje paliw prywatne a za te nie ręczę

3 Woda nie miesza sie z paliwem, dlatego też nie może zanieczyścić nam pompy wtryskowej, po drodze mamy filtr który nam ją zatrzyma[ Diesle] a benzyniaki nie zassają jej przez sitko pompy paliwowej w baku. jedynie starsze konstrukcje mogą mieć tu problem ale też na filtrze sie zatrzyma woda ;)

4. zamarznięcie ropy też jest rzadkością , ponieważ w okresie jesiennym na stacjach jest zmieniane paliwo na przejściowe czyli takie wytrzymujące -20st C , a w zimę jest paliwo z dodatkami do -30st C.

5. jeśli mamy ropę letnią w baku to wystarczy dolać na zbiornik ropy 5 litrów benzyny, uzyskamy w ten sposób prawie paliwo zimowe .

to tyle jeśli chodzi o mity w tym temacie,

zapraszam do dyskusji , właściwie po co stosować dodatki ? jeśli one są zawarte w paliwie jakie tankujemy?


hmm.. a ja sie uczepie jednego :smoke: ropa nie zamarza )chyba że stacja krzaki :hehe: ) w polsce nie ma paliw arktycznych są one w krajach skandynawskich u nas jest ropa zimowa o co w niej chodzi? pieni się bardziej, wiecej pali, i przede wszystkim nie wytrąca sie z niej parafina w niskich temperaturach powodująca zapchanie filtrów jedynym rozwiązaniem jest wtedy wjechać do garażu lub cieplejszego miejsca autem a parafina zniknie. podczas zimy nie powinno sie lać pełnego zbiornika ON jeśli mało się jeździ ponieważ z dnia na dzień jest przywożona nowa ropa o innych właściwościach w zależności od warunków a skąd to wiem? taka praca myśle ze wiekszość z was o tym tez wie zwłaszcza o laniu pełnego baku :) a jak juz sie bardzo boimy ze wytrąci sie parafina to można zalać dodatek do diesla powodujący obniżenie temperatury wytworzenia się parafiny


passat b5 115KM AZM 2003r

mazerlok
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt gru 19, 2008 12:02
Lokalizacja: trzebinia

Post autor: mazerlok » pn kwie 20, 2009 12:56

czy zauważyliście że większość wypowiedzi o tym Xeramic czy jak mu tam, jest negatywna?
proponuje otworzyć wątek na temat polecanych i badziewnych substancji które mają mieć pozytywny wpływ na nasze pojazdy.
w wątku tym będzie tylko mozna wpisać nazwę preparatu, opinię i powód tej opini.
dyskusja na temat które świeta ważniejsze będzie zabroniona.



speed0717
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 18:27
Lokalizacja: gdynia

Post autor: speed0717 » ndz maja 10, 2009 20:40

Witam,co dodawać do oleju napędowego z pompowtryskami?co byście radzili?
co można zrobić oprócz wlewania dobrego paliwa(z naszych cpn-ów ;( )żeby wydłużyć żywotność pompowtrysków?
z góry dzięki za poradę
pozdr.



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Post autor: lukasz_bliw » ndz cze 07, 2009 03:01

skoro ktoś podał prośbę to się ustosunkuje - nigdy nie dolałem czegoś takiego ... odkąd mam mk3 td tankuje shell v power diesel filtru nie wymieniałem odkąd go przywiozłem z Niemiec(wstyd się przyznać). Tej zimy kiedy był mróz poniżej 20 C odpaliłem. Tak więc wolę dołożyć do lepszego paliwa niż kupować jakieś cuda. Taka jest moja opinia :) a tankuję zawsze raz w miesiącu do pełna (starcza mi zbiornik) :) autko na chwilę obecną ma przejechane ok 280 000 km
Ostatnio zmieniony ndz cze 07, 2009 03:04 przez lukasz_bliw, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 109 gości