Porada dotycząca założenia krańcówek w drzwiach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lomnica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 15, 2009 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Porada dotycząca założenia krańcówek w drzwiach

Post autor: lomnica » czw lis 26, 2009 12:30

Witam,

Wpadłęm na pomysł by założyć w swoim Golfie oświetlenie w drzwiach na tapicerce takie jakie są m.in. w Audi.

Szukałem na forum ale chyba jednak nikt takiego tamatu nie założył z poradą jak samodzielnie można coś takie zamontować w swoim aucie.

Chciałbym sie dowiedzieć jak można coś takowego zrobić? Ma ktoś jakiś pomysł krok po kroku jak to wykonać? Będe wdzięczny za wskazówki.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » czw lis 26, 2009 14:23

Chodzi ci o kopertówki?
Były nawet takie w mk3 montowane seryjnie w niektórych wersjach.
Generalnie wydaje mi się, zę najławtwiej będzie podłączyć się pod oświetlenie kabiny, wtedy kopertówki bedą zapalały się wraz z otwarciem drzwi.
Poszukaj na forum o podłączaniu kopertówek napewno coś było już na ten temat.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw lis 26, 2009 18:12

Marioo pisze:Generalnie wydaje mi się, zę najławtwiej będzie podłączyć się pod oświetlenie kabiny, wtedy kopertówki bedą zapalały się wraz z otwarciem drzwi.
- jasne, wszystkie będą się zapalały, przy otwarciu jednych drzwi - to trochę głupie będzie... Każdy styk w drzwiach ma trzy kabelki - podłącz się z każdą lampka do przewody brązowo-żółtego z danej krańcówki i będzie ok. Drugi kabelek od lampki do +12V.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lis 26, 2009 18:20

lomnica,
szukasz takich lampek, np oryginałów od vento lub innego auta, wycinasz odpowiednie otwory. Jeden z przewodów każdej lampki musisz dać do stałego plusa, drugi do styku w krańcówce danych drzwi, przy czym ma to być styk który jest wolny, albo ma podpięty już kabel brązowo żółty (każda krańcówka ma 3 styki nie dwa) i cieszysz się oświetleniem tylko i wyłącznie w drzwiach które otworzysz

[ Dodano: Czw Lis 26, 2009 5:23 pm ]
A tak to wygląda w oryginale w moim Vento, zobacz jaki masz kształt tapicerki drzwi, kieszenie żebyś to ładnie wkomponował.
Obrazek

[ Dodano: Czw Lis 26, 2009 5:28 pm ]
I lamki z allegro, identyczne jak moje
http://www.allegro.pl/item832018906_lam ... 47411.html
Ostatnio zmieniony czw lis 26, 2009 18:24 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 3 razy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lomnica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 15, 2009 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: lomnica » czw lis 26, 2009 20:14

oki jak narazie wszystko rozumiem tylko mam teraz jeszcze takie pytanie:

możesz mi dokładnie teraz powiedzieć ktyóre kabelki gdzie mam podpiąć?

Sorry za te głupie pytania jak d;la was ale ja jestem laikeiem w elektryce samochodowej i czasem trzeba mi jak dziecku tłumaczyć :grin:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lis 26, 2009 21:53

lomnica, lampka ma dwa styki. Dorabiasz do nich kable na końcu odpowiednie wsówki. To gdzie je podłaczysz, czy w drzwiach czy też będziesz musiał je wyprowadzić z drzwi i podłączyć poza nimi zalezy od tego czy masz już jakieś urządzenia elektryczne w drzwiach. Więc napisz czy masz centralny zamek i elektryczne szyby. Jeśli tak to będzie łatwiej


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lomnica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 15, 2009 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: lomnica » czw lis 26, 2009 22:14

Paweł Marek pisze:lomnica, lampka ma dwa styki. Dorabiasz do nich kable na końcu odpowiednie wsówki. To gdzie je podłaczysz, czy w drzwiach czy też będziesz musiał je wyprowadzić z drzwi i podłączyć poza nimi zalezy od tego czy masz już jakieś urządzenia elektryczne w drzwiach. Więc napisz czy masz centralny zamek i elektryczne szyby. Jeśli tak to będzie łatwiej
Witaj,

tak mam centralny zamek. Jesli to coś da to jest on pneumatyczny.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lis 26, 2009 22:39

w wiązce wchodzącej do drzwi znajdziesz więc kabel czerwono biały lecący do zamka, albo dwa takie kable nawet, z niego możesz wziąć plus do lamki. A minus - niestety prawdopodobnie bedziesz musiał wyprowadzić kabel przez złączkę do drzwi i wrócić nim w progu w tył do krańcówki i podłączyć jak napisałem na początku. Jednak zerknij najpierw na krańcówkę, wyciąg ją, jeśli ma 3 kable to ten brązowo żółty od niej znajdziesz dochodzący w okolice przedniego słupka drzwi po obu stronach i tam wówczas będzie bliżej, będzie się kończył prawdopodobnie pojedyńczą nie podłączoną wtyczką. Gdybyś miał szyby elektryczne to ten kabel dochodziłby do slniczka szyby i miałbyś bliziutko a tak niestety wiecej pracy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lomnica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 15, 2009 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: lomnica » czw lis 26, 2009 22:45

Czyli gdzie konkretnie mam poprowadzić kabel od minusa?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lis 26, 2009 22:50

sory ale czwarty raz już to piszę: do styku krańcówki (włącznika) w słupku drzwi, tego który albo jest wolny albo ma już podpięty kabel brązowo żółty. Styki tam w krańcówce sa trzy, jeden ma kabel brązowy, drugi brązowo biały a ten trzeci jest dla lamnki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lomnica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 15, 2009 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: lomnica » czw lis 26, 2009 22:54

oki wielkie dzięki za wytłumaczenie krok po kroku co z czym zrobić i za cierpliwośc. Teraz musze na spokojnie to wszystko ogarnąć i zabrac sie do roboty.

Odemnie punkt otrzymujesz.

Po zrobieniu napisze czy wszystko działa i ewentualnie pokaże jakieś fotki.



marekk_marecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 15:25
Lokalizacja: Ry-wy

Post autor: marekk_marecki » pn gru 28, 2009 20:48

Paweł Marek pisze:Gdybyś miał szyby elektryczne to ten kabel dochodziłby do slniczka szyby i miałbyś bliziutko a tak
Mógłbyś jeszcze wyjasnić szerzej tę kwestię?
Chodzi mi o to, że planuję podobny zabieg i posiadam m.in. szyby elektryczne.
Dlaczego ten kabelek z krańcówki ma iść do silniczka szyby (i czy dalej to jest brązowo-żółty)?



Awatar użytkownika
Andrzej4286
TYLKO VW
TYLKO VW
Posty: 662
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 19:48
Lokalizacja: Grudza

Post autor: Andrzej4286 » śr gru 30, 2009 22:40

witam ma ktos moze dokladniejsze zdjecia jak wyglada ta kopertowka w drzwiach chodzi mi o to jak to wyglada w kieszeni??i czy ma ktos orginalne i czy mogl by zmierzyc odleglosci jakie sa do konca kieszeni i wysokosc na jakiej jest. byl bym bardzo wdzieczny za te info pozdrawiam


Moje BYŁE Wozidło viewtopic.php?f=89&t=420620" onclick="window.open(this.href);return false;

Nowy Nabytek Golf 6 Black Pearl viewtopic.php?f=94&t=600316" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr gru 30, 2009 22:57

Andrzej4286, tu widać http://www.allegro.pl/item861408844_usz ... a_mk3.html
jeśli nie wystarczy to moge zrobić fotke na wprost w swoich, jeśli chcesz przypomnij jutro


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości