oświetlenie wewnątrz kabiny świeci sie non stop

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
supr3me
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr paź 10, 2007 10:02
Lokalizacja: MANCHESTER

oświetlenie wewnątrz kabiny świeci sie non stop

Post autor: supr3me » śr gru 23, 2009 18:29

Witam
nie znalazlem nic podobnego na forum wiec prosze o pomoc....
wszystko dotychczas bylo najprawdopodobniej w porządku w moim mk3 1,9TDI az do teraz kiedy to nagle zauwazylem ze oswietlenie w kabinie dziala non stop, przelacznik jest w pozycji zapalania swiatelka tylko przy otwartych drzwiach, czujniki sa raczej w porzadku bo po wlaczeniu zaplonu oswietlenie gaśnie i wlacza sie tylko przy otwarciu drzwi, a wiec prawidlowo, ale kiedy wylacze zaplon to juz bez znaczenia czy drzwi sa otwarte czy zamkniete, swiatelko swieci sie caly czas, autko mam juz 2 lata i nie zauwazylem wczesniej czegos takiego, aczkolwiek mam pewne problemy z akumulatorem, podejrzewam ze cos go rozladowywuje, teraz tymbardziej podejrzewam ze ma to zwiazek z tym swiatelkiem, skoro teraz sie wlaczylo samo z siebie to kto wie czy sie nie wlacza po nocach i sobie swieci kiedy chce :) co powinienem sprawdzic najpierw?

przychodzi mi do glowy ze kiedy zaraz po kupnie auta zakladalem alarm to "fachowcy" zeby podpiać alarm pod bagaznik, połączyli oswietlenie z bagaznika z oswietleniem kabiny, czy mogli cos spierdzielic?

czy jesli ustawie przelacznik w pozycji poziomej, czyli wylaczenie calkowite oswietlenia wewnatrz kabiny, czy jest mozliwosc ze gdzies jest jakis problem i mimo wszystko moze pobierac prąd?
Ostatnio zmieniony śr gru 23, 2009 18:32 przez supr3me, łącznie zmieniany 1 raz.


jest: Bora 1.9TDI AJM 01' Anglik :)

był: Golf MK3 1.9TDI AHU 96'

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » śr gru 23, 2009 18:42

Sprawdż przełacznik może tam coś zwiera



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » śr gru 23, 2009 18:48

także sprawdź włącznik w drzwiach


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » śr gru 23, 2009 18:55

Daniel79 pisze:
supr3me pisze:czy jesli ustawie przelacznik w pozycji poziomej
W takim położeniu przełącznika,światło powinno zgasnąć po ok.10sek.lub włączeniu zapłonu.Wciśnięcie przełącznika od strony pasażera-wyłączone,wciśnięcie od kierowcy-włączone.Przynajmnej u mnie tak jest :bajer:
zgadza się, tak powinno być.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
supr3me
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr paź 10, 2007 10:02
Lokalizacja: MANCHESTER

Post autor: supr3me » śr gru 23, 2009 19:04

prezesso pisze:także sprawdź włącznik w drzwiach
wydaje mi sie ze jest w porzadku skoro po wlaczeniu zaplonu swiatlo gasnie wiec sam czujnik chyba jest sprawny
Daniel79 pisze:W takim położeniu przełącznika,światło powinno zgasnąć po ok.10sek.lub włączeniu zapłonu.Wciśnięcie przełącznika od strony pasażera-wyłączone,wciśnięcie od kierowcy-włączone.Przynajmnej u mnie tak jest
nie wiem jak u Was ale ja mam 3-stopniowy przelacznik... od kierowcy wlaczenie, od pasazera wlaczenie przy otwartych drzwiach, a po srodku wylaczenie calkiem oswietlenia, swiatelko powinno gasnac po 10sekundach przy opcji wlaczenia tylko przy otwartych drzwiach, a u mnie nie gasnie w ogole :)


jest: Bora 1.9TDI AJM 01' Anglik :)

był: Golf MK3 1.9TDI AHU 96'

Awatar użytkownika
supr3me
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr paź 10, 2007 10:02
Lokalizacja: MANCHESTER

Post autor: supr3me » śr gru 23, 2009 19:18

Daniel79 pisze:Ja mam coś takiego
no to ja mam zupelnie inny, nie mam tej regulacji z boku, jak mniemam do bagaznika, a do kabiny mam "pozycje wlaczenia przy otwartych drzwiach" i "pozycje 0" zamienione miejscami, tak wiec stad moje pytanie o pozycje poziomą, chodzilo mi o pozycje 0 czyli wylaczenia, czy wtedy moze nadal pobierac prąd mimo wszystko? no i powtarzam pytanie, dlaczego mi swiatelko swieci caly czas nawet jak juz zamkne drzwi, i nawet nie wiem czy nie zgaslo po 10 sekundach jak zamykalem auto i szedlem do domu czy sie samo wlaczylo po godzinie np i jakim cudem? :)
Ostatnio zmieniony śr gru 23, 2009 19:19 przez supr3me, łącznie zmieniany 1 raz.


jest: Bora 1.9TDI AJM 01' Anglik :)

był: Golf MK3 1.9TDI AHU 96'

Awatar użytkownika
supr3me
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr paź 10, 2007 10:02
Lokalizacja: MANCHESTER

Post autor: supr3me » śr gru 23, 2009 19:34

Daniel79 pisze:wojtas46 napisał/a:
Sprawdż przełacznik może tam coś zwiera

Popieram...
ale jesli by tam cos zwieralo to czy przy zaplonie by gaslo?


jest: Bora 1.9TDI AJM 01' Anglik :)

był: Golf MK3 1.9TDI AHU 96'

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » śr gru 23, 2009 19:44

Tak przy zapłonie by gasło



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr gru 23, 2009 19:49

supr3me, upewnij się czy jak wszystko jest pozamykane to na kebel brązowo-biały przy lampce dociera masa. Ma nie docierać. Jeśli nie dociera a lampka świeci to masz uszkodzoną elektronikę (opóźniacz). Najprościej podmienić na sprawną, ale jak dobrze poszukasz na tym forum albo na golf3.pl to się dowiesz jaki element tam pada, zdaje się jakiś kondensator elektrolityczny i łatwo go wymienić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
supr3me
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr paź 10, 2007 10:02
Lokalizacja: MANCHESTER

Post autor: supr3me » śr gru 23, 2009 19:59

Paweł Marek pisze:masa. Ma nie docierać. Jeśli nie dociera a lampka świeci to masz uszkodzoną elektronikę (opóźniacz)
a co jesli ta masa tam dociera? nie wiem czy dam rade sprawdzic przed swietami, poki co podstawowe pytanie: jesli mam przelacznik w pozycji 0 to czy moge byc pewny ze nic zlego sie nie dzieje i nic nie pobiera zbednego prądu? i drugie z tym zwiazane pytanie, jesli nawet bym zostawil to tak jak jest, jesli przykladowo walniety jest ten opóźniacz to czy moge z tym żyć? :) jesli oczywiscie bede trzymal caly czas w pozycji 0 ;)
Ostatnio zmieniony śr gru 23, 2009 20:01 przez supr3me, łącznie zmieniany 1 raz.


jest: Bora 1.9TDI AJM 01' Anglik :)

był: Golf MK3 1.9TDI AHU 96'

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr gru 23, 2009 20:16

supr3me pisze:a co jesli ta masa tam dociera?
któraś krańcówka nie rozłącza, może być to związane tak jak piszesz z wadliwym montażem alarmu i nie można wykluczyć że upływ prądu jest mimo braku świecenia. Wówczas wtyczka out. Alle i tak nie wiadomno czy prąd traci się w samej lampce czy z powodu dołożonego alarmu. A najlepiej kup sobie uniwersalny miernik za kilka zeta i sprawdzisz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
supr3me
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr paź 10, 2007 10:02
Lokalizacja: MANCHESTER

Post autor: supr3me » śr gru 23, 2009 20:20

posprawdzam na dniach i dam znac, dzieki za wskazowki :pub:

[ Dodano: 24 Gru 2009 08:12 ]
zaobserwowalem ze po skonczonej jezdzie (oczywiscie podczas jazdy swiatelko nie swieci) jak wylacze zaplon to swiatelko nie swieci, dopiero jak otworze i zamkne drzwi to zaczyna swiecic i juz nie przestaje, wiec to raczej na pewno ten opóźniacz....
Ostatnio zmieniony śr gru 23, 2009 20:21 przez supr3me, łącznie zmieniany 2 razy.


jest: Bora 1.9TDI AJM 01' Anglik :)

był: Golf MK3 1.9TDI AHU 96'

Awatar użytkownika
LEVI84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 15:13
Lokalizacja: PGO

Post autor: LEVI84 » sob cze 26, 2010 14:33

Mam problem ze swoją 4, ja w temacie. Szukałem na forum, ale tematy raczej dotyczą braku oświetlenia, lub też podobnego problemu w trójeczce, a mnie chodzi konkretnie o przyczynę i rozwiązanie problemu w MK4.

A więc zaczęło się od tego, że zamontowałem dodatkowe oświetlenie, a mianowicie neonki w nogach, i pewnie zrobiłem jakąś zwarkę i coś padło. Bezpiecznik o dziwo został cały, stąd moje zdziwienie, że światełko cały czas się pali. Oświetlenie normalnie zawsze się ściemniało aż do całkowitego zgaszenia zarówno po przekręceniu stacyjki, jak również zapalało przy otwarciu drzwi itd…

Moje pytanie brzmi, co mogło się stać i gdzie to znaleźć aby naprawić. Bardzo proszę o pomoc, chętnie powstawiam fotki, aby inni też mogli skorzystać w razie (odpukać) potrzeby…


NIGDY WIĘCEJ Z NIKIM NIC - TYLKO MK

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: killah » sob lip 10, 2010 20:20

Paweł Marek pisze:supr3me, upewnij się czy jak wszystko jest pozamykane to na kebel brązowo-biały przy lampce dociera masa. Ma nie docierać. Jeśli nie dociera a lampka świeci to masz uszkodzoną elektronikę (opóźniacz). Najprościej podmienić na sprawną, ale jak dobrze poszukasz na tym forum albo na golf3.pl to się dowiesz jaki element tam pada, zdaje się jakiś kondensator elektrolityczny i łatwo go wymienić.
podbijam temat

u mnie przy pozycji po otwarciu drzwi lampka świeci nawet po ich zamknięciu. sprawdzałem tak jak kolega mówił przy zamkniętych drzwiach czy prąd płynie od czerwonego kabla do tego biało brązowego. nie płynie

płynie za to między czarnobiałym i czerwonym tak żeby było jasne

o co chodzi z tym kondensatorem?a może po prostu nową lampkę kupić?


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości