Wymiana mieszka dźwigni zmiany biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Wymiana mieszka dźwigni zmiany biegów

Post autor: regitmc » śr gru 07, 2005 15:28

Witam! Mam prośbe jeśli wymieniał ktoś mieszek do dźwigni zmiany biegów w MK IV to czy mógłby mi napisać jak oddzielić sam mieszek od gałki. Chcę wymienić stary zdezelowany i wytarty mieszek na nowy skórzany. Zdjąłem mieszek z dolnej części - ramki, ale w dalszym ciągu nie mogę wyjąć go z pod gałki. Może jakoś się to rozkręca lub jest tam jakieś zabezpieczenie. Gałkę pozostawiam tą samą i niechcę nic uszkodzić w czasie rozbierania. Za wszelkie info z góry dzięki. Dołączam jpg w celach zapoznawczych.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony ndz lut 28, 2010 23:34 przez regitmc, łącznie zmieniany 2 razy.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » śr gru 07, 2005 18:03

Przyłączam się do prośby :bigok: - mam gałkę i mieszek mkIV :food: i jestem ciekaw czy da się i jak to oddzielić od siebie :chytry: ...

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr gru 07, 2005 18:05

ku_bi wymienial o ile sobie dobrze przypominam...


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » śr gru 07, 2005 21:46

ku_bi powiadasz, sprawdze jego posty.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: figurel » śr gru 07, 2005 22:10

Ten gościu w Leonie jakoś sobie poradził. Może ci to pomoże? Zwróć uwagę na czerwoną strzałkę.
http://www.leon-concept.com/astuce/pommeau/index.php



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » śr gru 07, 2005 23:37

Zdjąłem mieszek zgodnie z instrukcjami podanymi w linku od figurela, za co wystawiam mu punkt za pomoc i składam wielkie dzięki.
Wszystkie czynności związane z wymianą wykonałem sam, począwszy od ściągnięcia gałki zmiany biegów, poprzez wykrojenie formy, uszycie mieszka, skąńczywszy na jego poprawnym zamontowaniu spowrotem w samochodzie.
Dla tych którzy są zainteresowani tym tematem dołączam JPG i krótką instrukcje jak to zrobić.

Gałke razem z mieszkiem ściągnąłem według rysunków z linku przesłanego przez figurela. Do tego urzyłem tylko śreubokręta, który posłużył mi jako narzędzie do ściągnięcia oryginalnej obejmy mocującej gałkę (nr 2). Rysunki z tego linku wyjaśniają całą zasade działania, nic dodać, nic ująć. Po ściągnięciu gałki zabrałem się za rozłożenie wszystkiego na części pierwsze. Gałka połączona jest razem z mieszkiem za pomoca plastikowego zacisku (nr 1), który przesówa się po trzonie gałki do góry i dołu. Zadaniem tego zacisku jest przytrzymanie materiału mieszka od góry (pod gałką, nr 3). Trzeba użyć trochę siły żeby go przesunąć w dół. Od dołu mieszek osadzony jest na plastikowej obramówce. W obramówce są wytoczone plastikowe wyspustki (nr 4), które przytrzymują dół mieszka w kokpicie. Mieszek przymocowany jest do obramówki za pomocą zszywek, po założeniu nowego mieszka przymocowałem go za pomocą mocnej nici. Przy pierwszej wbitej zszywce, obramówka pękła, przez co miałem dodatkową prace (klejenie). U dołu mieszka są wycięte otwory na palstikowe wypustki (nr 5). Dwie części mieszka róznią się od siebie wielkością. Części te przyłożyłem do materiału, jako formy i na ich podstwie uszyłem nowy mieszek. Poczym wszystko poskładałem do kupy i gotowy mieszek widoczny jest na pierwszym u góry zdjęciu. Róznice między starym i nowym widać odrazu.

Idąc za ciosem, wykonałem skórzaną obejmę na roczkę hamulaca ręcznego oraz kolejny mieszek. Obejma i mieszek wykonana jest z czarnej skóry z czerwonym szwem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

mikimiki075
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 01, 2006 16:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mikimiki075 » wt gru 05, 2006 12:57

Mała zmiana linku na stronie o Seacie Leonie
http://www.leon-concept.com/astuce/L1/pommeau/index.php
Faktycznie - zmiana z tą instrukcją jest bardzo łatwa w VW Golfie



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » wt gru 05, 2006 16:56

ja swą obejmę zniszczyłem , lecz można ją zastąpić obejmą do wężyków



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » śr gru 06, 2006 08:52

to jeszcze podpowiedzcie jak zdjąć gałke z drążka. bo nie chce zejść za cholere. jakoś nakręcony jest czy jak ??


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

mikimiki075
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 01, 2006 16:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mikimiki075 » śr gru 06, 2006 13:44

Cinek pisze:to jeszcze podpowiedzcie jak zdjąć gałke z drążka. bo nie chce zejść za cholere. jakoś nakręcony jest czy jak ??
Po podniesieniu mieszka widać obejmę metalowa - widać na zdjęciach na stronie o seacie - trzeba ją mocno poluzować, a potem podnieść do góry - obejma musi dość mocno być poluzowana żeby puścił drążek - przy słabo poluzowanej nie puszcza.

Dodam jeszcze że u mnie zatyczka trzymająca mieszek do gałki była na wcisk - czyli trzeba było siłą i sposobem. Na zdjęciach w seacie i ponoć w niektórych golfach da się ją rozpiąć. U mnie sporo się nakombinowałem zanim to rozgryzłem - trzeba było silno i sprytnie pociągnąć za mieszek i puściło.

Na allegro są sprzedawane mieszki w przyzwoitej cenie i jakości - jedynie trzeba uważać żeby nie były wykonane z grubej skóry - wtedy trzeba się nasiłować żeby wcisnąć to z powrotem



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » śr gru 06, 2006 15:42

U mnie był cały pierścień dookoła, siłą rzeczy go przeciąłem—niema czego żałować i zastąpiłem go ściskiem do wężyków ot taki ciband



Boogie

Post autor: Boogie » śr gru 06, 2006 16:00

pszczyna pisze:U mnie był cały pierścień dookoła, siłą rzeczy go przeciąłem—niema czego żałować i zastąpiłem go ściskiem do wężyków ot taki ciband
A ja swój rozgiąłem. Po wszystkim, czytaj po wymianie mieszka, wziąłem obcęgi i z powrotem "zagniotłem" na tych wystających "prostokątach".
Ale szczerze, to chciałem zrobić tak, jak pszczyna.
:satan: :satan: :satan:



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » śr gru 06, 2006 18:22

Rozwal poprostu tą obejme i potem załóż taką na wężyki dokręcaną na śrubokręt. Po rozcięciu obejmy gałka powinna luźno wyjść do góry, jeżeli nie będzie luźna to użyj siły nic nie zepsujesz...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

adas80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 09, 2006 23:45
Lokalizacja: irlandia
Kontakt:

Post autor: adas80 » czw maja 10, 2007 22:23

http://www.leon-concept.c...mmeau/index.php
czy ktos ma namiary jeszcze na to co bylo na tyn linku? strona chyba wygasla albo cos.
Z gory dzieki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 93 gości