Klima czas na przegląd

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

-=Abaddon=-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 21:53
Lokalizacja: Zabrze

Klima czas na przegląd

Post autor: -=Abaddon=- » wt cze 01, 2010 12:14

Chciałem sobie zrobić porządek z klimatyzacją napełnić odgrzybić bo nie przyjemnie pachnie ale wyczytałem gdzieś że przed podjechaniem do nabijania należy wypuścić cały gaz z Klimy bo nabija się ja mieszanką trzech gazów a jak pojadę ze swoim to mi go ściągną i dołożą tylko nowego i wtedy mieszanka może być nie odpowiednia ile w tym prawdy ?
Klimatyzacja jaką posiadam do climatronic zamontowana w golfie III 2.0 115km z 1996roku

No i jeszcze czy zna ktoś w okolicach Gliwice Zabrze Bytom Tarnowskie Góry jakiś fachowców w tej dziedzinie

Ale cena żeby byłą jakaś przystępna nie 300zł :D



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » wt cze 01, 2010 12:26

Sadze ze jak pojedziesz do serwisu to Ci wszystko wytlumacza i ewentualnie zrobia...w koncu od tego sa.



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Re: Klima czas na przegląd

Post autor: zikr6 » wt cze 01, 2010 12:45

-=Abaddon=- pisze:Chciałem sobie zrobić porządek z klimatyzacją napełnić odgrzybić bo nie przyjemnie pachnie ale wyczytałem gdzieś że przed podjechaniem do nabijania należy wypuścić cały gaz z Klimy bo nabija się ja mieszanką trzech gazów a jak pojadę ze swoim to mi go ściągną i dołożą tylko nowego i wtedy mieszanka może być nie odpowiednia ile w tym prawdy ?
Klimatyzacja jaką posiadam do climatronic zamontowana w golfie III 2.0 115km z 1996roku

No i jeszcze czy zna ktoś w okolicach Gliwice Zabrze Bytom Tarnowskie Góry jakiś fachowców w tej dziedzinie

Ale cena żeby byłą jakaś przystępna nie 300zł :D
Bzdury,jedź do zakładu gdzie zajmują się klimą a uzupełnią Ci czynnik olej i odgrzybią(najlepiej ozonem)Za całość nie powinieneś zapłacić więcej niż 150 zł.



-=Abaddon=-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 21:53
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: -=Abaddon=- » wt cze 01, 2010 15:19

a czy taki przegląd klimatyzjaci też sprawdza komputer climatronicka czy to dadtkowo płątne bo chyba mam jakiś bład bo mryga cały wyświetlacz przez jakieś 15sek po odpaleniu po dłuszym postoju samochodu



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Re: Klima czas na przegląd

Post autor: tom17 » wt cze 01, 2010 17:31

-=Abaddon=- pisze:Chciałem sobie zrobić porządek z klimatyzacją napełnić odgrzybić bo nie przyjemnie pachnie ale wyczytałem gdzieś że przed podjechaniem do nabijania należy wypuścić cały gaz z Klimy bo nabija się ja mieszanką trzech gazów a jak pojadę ze swoim to mi go ściągną i dołożą tylko nowego i wtedy mieszanka może być nie odpowiednia ile w tym prawdy ?

prawidłowo trzeba wyciągnąć cały czynnik z układu zregenerować go i dobić nowym dodatkowo dodając wyciągnięty wcześniej olej (tak działa większość automatów do nabijania klimy). to że czynnik jest mieszaniną gazów ma mały wpływ na to że nie dobja się czynnika a raczej nie robi się tego poniważ jest problem z diagnozą ile czynnika pozostało w układzie. wraz z czynnikiem również wyciągamy z układu przepracowany olej i opiłki a tym samym oczyszczamy w pewnym stopniu układ.

jak będziesz wymieniał czynnik wymień również osuszacz


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
w00dnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: pt lip 31, 2009 01:45
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Klima czas na przegląd

Post autor: w00dnik » wt cze 01, 2010 21:34

-=Abaddon=- pisze:

No i jeszcze czy zna ktoś w okolicach Gliwice Zabrze Bytom Tarnowskie Góry jakiś fachowców w tej dziedzinie
na ul Wajdy w Zabrzu dobrze sie znaja ;)



-=Abaddon=-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 21:53
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: -=Abaddon=- » wt cze 01, 2010 23:16

A jak się ten zakład na Wajdy nazywa i czy sam sprawdzałeś że polecasz


Czemu wymienić osuszać i jaki to jest koszt ?



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » wt cze 01, 2010 23:26

-=Abaddon=- pisze:A jak się ten zakład na Wajdy nazywa i czy sam sprawdzałeś że polecasz


Czemu wymienić osuszać i jaki to jest koszt ?
sam osuszacz ok. 100+wymiana. wymieniać się go powinno bo absorbuje wilgoć i wszystkie zanieczyszczenia z układu a jego zdolność pochłaniania się kończy kiedyś (teoretycznie wymienia się go co dwa lata a praktycznie .....rzadziej) i może okazać się że stanie się zaworem rozprężnym


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

-=Abaddon=-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 21:53
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: -=Abaddon=- » śr cze 02, 2010 09:20

Czyli taki przegląd żeby dobrze wszystko było zrobione zamknie się w okolicach 250 300zł razem z wymiana tego osuszacza tak ?

No to teraz jeszcze tylko mi fachowca trzeba zaleź w tej dziedzinie a nie naciągacza :D



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości